Strona główna | AktualnościKonkurs Multi EKO Dom - więcej czasu na ekonomiczny projekt

Konkurs Multi EKO Dom - więcej czasu na ekonomiczny projekt

Przyszli architekci i projektanci zaczynają dostrzegać potencjał budownictwa efektywnego energetycznie. W związku z dużą ilością zapytań, organizatorzy konkursu Multi EKO Dom wydłużają czas nadsyłania projektów do końca września. Przypomnijmy: uczestnicy mają za zadanie stworzenie projektu domu jednorodzinnego, w którym komfort, bezpieczeństwo i estetyka spotkają się z efektywnością energetyczną, czyli niskimi kosztami eksploatacji. Nagrodą za najlepszy projekt jest 10 tys. zł.

Skierowany do studentów architektury, budownictwa, inżynierii środowiska i pokrewnych kierunków, konkurs jest częścią kampanii społecznej Szóste paliwo, prowadzonej przez firmę ROCKWOOL. Jego celem jest zaznajomienie przyszłych specjalistów branży budowlanej z koncepcją Trias Energetica, czyli ogólną zasadą tworzenia ekonomicznych domów energooszczędnych, zrodzoną w holenderskich ośrodkach akademickich.


W skrócie, budowanie w oparciu o Trias Energetica dzieli się na trzy fazy: ograniczenie do minimum strat ciepła na etapie projektu, wykorzystanie ekonomicznie uzasadnionych źródeł energii odnawialnej oraz poprawa efektywności instalacji opartych o energię ze źródeł nieodnawialnych.

Szczegółowe informacje odnośnie zasad i regulamin konkursu Multi EKO Dom znajdują się na stronie http://6paliwo.pl/yep/konkurs/.

Źródło i zdjęcie: ROCKWOOL

CZYTAJ WIĘCEJ

Nowa linia do produkcji skalnej wełny Rockwool
Proekologiczne technologie Rockwool
Szóste paliwo - kampania społeczna ROCKWOOL Polska
Ruszył konkurs na energooszczędny dom przyszłości
ROCKWOOL. Nowości produktowe, które ciepło powitasz
Rockwool organizuje konkurs dla architektów i projektantów
Konkurs Multi EKO Dom - ostatni dzwonek na składanie prac konkursowychDODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się
TEMAT MIESIĄCA
Mamy 30 lat na modernizację wszystkich budynków. Czy Polska na tym skorzysta?

Zgodnie z założeniami nowej dyrektywy, państwa członkowskie UE muszą opracować długoterminową strategię renowacji budynków, zarówno publicznych jak i prywatnych. Plan jest taki, by do 2050 roku wszystkie budynki w Polsce były budynkami o niemal zerowym zużyciu energii (tzw. standard nZEB). Założone plany powinny zawierać także cele pośrednie, które zrealizujemy w latach 2030 i 2040. Czytaj więcej