Strona główna | AktualnościKonkurs Multi EKO Dom - więcej czasu na ekonomiczny projekt

Konkurs Multi EKO Dom - więcej czasu na ekonomiczny projekt

Przyszli architekci i projektanci zaczynają dostrzegać potencjał budownictwa efektywnego energetycznie. W związku z dużą ilością zapytań, organizatorzy konkursu Multi EKO Dom wydłużają czas nadsyłania projektów do końca września. Przypomnijmy: uczestnicy mają za zadanie stworzenie projektu domu jednorodzinnego, w którym komfort, bezpieczeństwo i estetyka spotkają się z efektywnością energetyczną, czyli niskimi kosztami eksploatacji. Nagrodą za najlepszy projekt jest 10 tys. zł.

Skierowany do studentów architektury, budownictwa, inżynierii środowiska i pokrewnych kierunków, konkurs jest częścią kampanii społecznej Szóste paliwo, prowadzonej przez firmę ROCKWOOL. Jego celem jest zaznajomienie przyszłych specjalistów branży budowlanej z koncepcją Trias Energetica, czyli ogólną zasadą tworzenia ekonomicznych domów energooszczędnych, zrodzoną w holenderskich ośrodkach akademickich.


W skrócie, budowanie w oparciu o Trias Energetica dzieli się na trzy fazy: ograniczenie do minimum strat ciepła na etapie projektu, wykorzystanie ekonomicznie uzasadnionych źródeł energii odnawialnej oraz poprawa efektywności instalacji opartych o energię ze źródeł nieodnawialnych.

Szczegółowe informacje odnośnie zasad i regulamin konkursu Multi EKO Dom znajdują się na stronie http://6paliwo.pl/yep/konkurs/.

Źródło i zdjęcie: ROCKWOOL

CZYTAJ WIĘCEJ

Nowa linia do produkcji skalnej wełny Rockwool
Proekologiczne technologie Rockwool
Szóste paliwo - kampania społeczna ROCKWOOL Polska
Ruszył konkurs na energooszczędny dom przyszłości
ROCKWOOL. Nowości produktowe, które ciepło powitasz
Rockwool organizuje konkurs dla architektów i projektantów
Konkurs Multi EKO Dom - ostatni dzwonek na składanie prac konkursowychDODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się
TEMAT MIESIĄCA
Prace wykończeniowe z użyciem akrylu - idealnie gładkie ściany

Idealnie równe, pozbawione dziur czy pęknięć ściany to marzenie chyba wszystkich właścicieli mieszkań i domów. Jednak wbrew dość powszechnej opinii, jest to efekt, który w większości przypadków możemy zrealizować bez konieczności kłopotliwego, kosztownego i długotrwałego remontu. O tym, jak to zrobić opowiada Tomasz Mazurkiewicz, ekspert z firmy Den Braven. Czytaj więcej