Strona główna | AktualnościATLAS członkiem Global Compact

ATLAS członkiem Global Compact

ATLAS został przyjęty do Global Compact - największej światowej inicjatywy na rzecz odpowiedzialności korporacyjnej, działającej pod egidą ONZ. To już kolejna aktywność spółki w zakresie zrównoważonego rozwoju (w minionym roku firma znalazła się w Koalicji na rzecz odpowiedzialnego biznesu oraz uzyskała Certyfikat OECD). Czym jest Global Compact?

Projekt Global Compact, do którego został przyjęty ATLAS, to inicjatywa prowadzona przez Organizację Narodów Zjednoczonych na rzecz odpowiedzialności korporacyjnej i zrównoważonego rozwoju. Jest największym na świecie projektem tego typu. Program powstał z inspiracji Sekretarza Generalnego ONZ Kofiego Annana i do chwili obecnej przystąpiło do niego ponad dziesięć tysięcy członków ze 135 krajów.

Global Compact działa w kręgach biznesowych na rzecz dziesięciu podstawowych zasad z zakresu praw człowieka, praw pracowniczych, ochrony środowiska i przeciwdziałania korupcji oraz promował społeczną odpowiedzialność biznesu (CSR). W Polsce koordynacją Inicjatywy Sekretarza Generalnego ONZ Global Compact zajmuje się Biuro Programu Narodów Zjednoczonych ds. Rozwoju (UNDP).

"ATLAS podziela przekonanie, że praktyki biznesowe, zakorzenione w uniwersalnych zasadach, przyczyniają się do tworzenia bardziej stabilnego, sprawiedliwego i zintegrowanego rynku światowego - podkreśla Jacek Michalak, wiceprezes GRUPY ATLAS. "Działania, które promuje Global Compact pomagają budować społeczeństwa, które cieszą się dobrobytem i rozwijają się" - dodaje.

W Polsce do inicjatywy Global Compact należą 72 różne organizacje i firmy. Między innymi: Proxima, Barlinek, Enea, Grupa Lotos, Orange Polska, PKN Orlen oraz ATLAS.

Źródło i grafika: ATLAS

CZYTAJ WIĘCEJ

ATLAS Filarem Polskiej Gospodarki
ATLAS głównym udziałowcem firmy FOX
Kosmiczna reklama firmy ATLAS
Fachowcy i Wyspiański na Mogilskim
Nagroda Architektoniczna POLITYKI przyznana
ATLAS: promocja "Puszka za dwa worki na miłe wieczorki"
Eko-Klekot, czyli z Atlasem o Ekologii piękną polszczyzną



DODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się
PREZENTACJA FIRM
Festool
TEMAT MIESIĄCA
Mamy 30 lat na modernizację wszystkich budynków. Czy Polska na tym skorzysta?

Zgodnie z założeniami nowej dyrektywy, państwa członkowskie UE muszą opracować długoterminową strategię renowacji budynków, zarówno publicznych jak i prywatnych. Plan jest taki, by do 2050 roku wszystkie budynki w Polsce były budynkami o niemal zerowym zużyciu energii (tzw. standard nZEB). Założone plany powinny zawierać także cele pośrednie, które zrealizujemy w latach 2030 i 2040. Czytaj więcej