Bądź EFEktywny w przemyśle!
Jak pokazują twarde dane - aż 90% energii służącej do wyprodukowania sprężonego powietrza zamienia się w ciepło, a co za tym idzie, jest stratą. To tylko jeden z powodów, dla którego poprawa efektywności energetycznej jest priorytetem dla przemysłu na całym świecie i obecnie jednym z najważniejszych wyzwań dla polityki energetyczno-klimatycznej Unii Europejskiej. Zgodnie z nowelizacją ustawy o efektywności energetycznej każde przedsiębiorstwo nie należące do sektora MŚP musi do dnia 5.12.2015 r. przeprowadzić pierwszy audyt efektywności energetycznej. I właśnie najnowszym trendom i sposobom na energooszczędność poświęcone są Targi Efektywności Energetycznej w Przemyśle EFE - organizowane jesienią (25-26 listopada 2015 r.) w Międzynarodowym Centrum Targowo-Kongresowym EXPO Kraków.
Źródło energii nr 1!
Według ekspertów efektywność energetyczna staje się powoli najtańszym, najlepszym i najczystszym źródłem energii na świecie. Dlatego świadome użytkowanie energii to obecnie kluczowy problem każdego zakładu przemysłowego. Wychodząc naprzeciw ogromnym oczekiwaniom tego sektora Targi w Krakowie proponują udział w Targach EFE, które są doskonałą okazją, by poznać innowacyjne rozwiązania, nawiązać kontakty biznesowe, promować produkty i usługi, a także wymieniać wiedzę i doświadczenia podczas spotkań ze specjalistami.
W trakcie seminariów i dyskusji będzie można dowiedzieć się jak najefektywniej wykorzystywać ciepło i energię elektryczną i tym samym produkować wydajniej, bez szkody dla budżetu firmy i środowiska naturalnego. Uczestnicy Targów poznają receptę na zwiększenie konkurencyjności produktów i usług. Doskonałym uzupełnieniem oferty będą - odbywające się w tym samym czasie co Targi EFE - jedyne w Polsce i tej części Europy 2. Międzynarodowe Targi Izolacji Przemysłowych 4INSULATION, 2. Konferencja Naukowo-Techniczna HEAT not LOST oraz bogaty program towarzyszący.
EFE (niemal) dla każdego
Szeroki zakres tematyczny Targów EFE sprawia, że ich oferta zainteresuje przedstawicieli niemal każdej gałęzi przemysłu. Wydarzenie poświęcone jest bowiem m.in. takim zagadnieniom jak: wysokosprawna produkcja energii cieplnej i elektrycznej w skojarzeniu, produkcja i możliwości wykorzystania paliw alternatywnych, systemy monitorowania i rozliczania dystrybucji energii, audyt energetyczny i efektywności energetycznej w zakładach przemysłowych, systemy zarządzania zużyciem energii w przedsiębiorstwie, energooszczędne procesy produkcji urządzeń i maszyn, energochłonność urządzeń elektrycznych oraz instalacji technologicznych, eliminacja strat energii oraz metody wysokosprawnego odzysku energii, termowizja oraz przyrządy do pomiaru strat energii, optymalizacja warunków zakupu energii i doradztwo w zakresie gospodarki energetycznej, wysokoefektywne układy i środki smarne, alternatywne i odnawialne źródła energii oraz finansowanie inwestycji proekologicznych.
Targi dedykowane są osobom zajmującym stanowiska: prezesów, dyrektorów i właścicieli firm produkcyjnych, dyrektorów i kierowników produkcji, kierowników działów automatyki i energetyki, specjalistów ds. energetycznych, specjalistów ds. diagnostyki urządzeń, managerów i specjalistów ds. utrzymania ruchu, inżynierów elektryków i energetyków, specjalistów ds. instalacji sprężonego powietrza, specjalistów ds. systemów HVAC oraz osobom odpowiedzialnym za zakupy energii oraz projektantom i przedstawicielom biur projektowych.
Źródło i grafika: www.efe.krakow.pl
DODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz | > Zaloguj się |
ZOBACZ TAKŻE
B.M. Polska gościła dystrybutorów
Fasada roku 2008
Nowa fabryka firmy Kreisel
Przeprowadzka Knaufa
Nowa linia do produkcji skalnej wełny Rockwool
PREZENTACJA FIRM
Festool
TEMAT MIESIĄCA
Mamy 30 lat na modernizację wszystkich budynków. Czy Polska na tym skorzysta?Zgodnie z założeniami nowej dyrektywy, państwa członkowskie UE muszą opracować długoterminową strategię renowacji budynków, zarówno publicznych jak i prywatnych. Plan jest taki, by do 2050 roku wszystkie budynki w Polsce były budynkami o niemal zerowym zużyciu energii (tzw. standard nZEB). Założone plany powinny zawierać także cele pośrednie, które zrealizujemy w latach 2030 i 2040. Czytaj więcej
RAPORTY I ZESTAWIENIA
Raport o budowie domów w Polsce. Jakie budują Polacy?
Wyniki najnowszego "Raportu o budowie domów w Polsce" przygotow...
Wykonywanie tynków specjalnych
Poradnik stanowi obudowę dydaktyczną programu jednostki moduł...
Raport specjalny: Ocieplenie domu
Zimowe miesiące to okres, w którym szczególnie docenimy dobrz...
Jakie są styropiany do ociepleń? Teoria, a praktyka
Wnikliwi inwestorzy często zadają pytanie, jaki styropian wybr...
Raport specjalny: Farby ścienne
Przemalowanie ścian na zupełnie nowy kolor to jeden z najprost...
Aktualna sytuacja i perspektywy branży budowlanej w Republice Kazachstanu
Opracowanie rynkowe sporządzone na zamówienie Wydziału Promoc...
Krucho z wiedzą wykonawców ociepleń o wymogach prawa budowlanego
Wyniki III fali badania TNS Pentor Poznań nt. rynku ociepleń w...
Więcej kleju w kleju? Negatywne wyniki. Nie tylko
7 próbek na 25 przebadanych klejów do styropianu nie spełnia ...
Jak brudzi się elewacja?
Materiałami najczęściej stosowanymi do wykonania wierzchniej ...
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Błędy w wykonawstwie prac ociepleniowych
Wskazówki dla wykonawców tynków maszynowych
Błędy wykonawcze tynków gipsowych
Tynki gipsowe - nowa jakość ścian i sufitów
Uwaga - czarny styropian!
Tynki maszynowe w okresie zimowym
Urządzenia do nakladania tynków
Szlachetna alternatywa
Nowoczesne tynkowanie
Wykonywanie tynków cienkowarstwowych
Ocieplanie wełną mineralną
Ocieplanie ścian budynku z cegły
Tynki cementowo-wapienne. Wykonanie i pielęgnacja
Przyczyny powstawania czarnych smug i przebarwień na powierzchni tynków gipsowych
Usuwanie wykwitów solnych z elewacji
Wysychanie tynków gipsowych
Inwazja kolorów
Błędy w ocieplaniu balkonów
Osuszanie z wilgoci technologicznej
Pielęgnacja i suszenie tynków gipsowych
JEGER - farby i efekty dekoracyjne do ścian
Eksploatacja maszyn tynkarskich
Polepszenie właściwości zapraw - recepty
Korozja biologiczna elewacji budynków
Tynki gliniane - trwałe i naturalne
Szkolenia dla branży tynkarskiej
Tynk dla wymagających inwestorów. Knauf MP 75L Diamant
Tapety z włókna szklanego
System urządzeń wspomagających pracę z płytami g-k
Idealnie gładka powierzchnia