Strona główna | AktualnościBarwne hity we wnętrzach: kolory sezonu Jesień-Zima 2013/2014

Barwne hity we wnętrzach: kolory sezonu Jesień-Zima 2013/2014

Tegoroczna jesień wydaje się być wyjątkowo chłodna i raczej szara. We wnętrzach panuje jednak zupełnie odmienna atmosfera - a to za sprawą intensywnych, pełnych energii kolorów, które polecają projektanci oraz architekci. Jesień-Zima 2013/2014 to zdecydowanie sezon burgundów, fioletów, pomarańczy i odcienie niebieskiego.

Nowy sezon w modzie zazwyczaj przynosi świeże pomysły oraz propozycje. Nie inaczej jest w świecie wnętrz. Początek tegorocznego sezonu Jesień-Zima oznacza prawdziwy powiew świeżości. Na przekór jesiennej szarudze projektanci wnętrz proponują nam intensywne i wyraziste kolory: "Współczesna sztuka projektowania mieszkań coraz mocniej przenika się ze światową modą i wyraźnie czerpie z niej inspiracje. Dlatego, kiedy na wybiegach zaczynają królować mocne barwy, podobne trendy możemy po chwili obserwować we wnętrzach. Absolutnym hitem tego sezonu jest niebieski - szczególnie w takich odcieniach, jak jeansowy czy kobaltowy. Polecane są także soczyste pomarańcze. Obok nich bardzo modna jest też paleta ciemnych czerwieni - m.in. bordo oraz burgundy przechodzące płynnie we fiolety. Jeśli jednak intensywne kolory nie przypadną nam do gustu, możemy sięgnąć po chłodne pastele takie, jak beż lub jasny błękit" - wyjaśnia Anna Łatoszyńska, manager marki Dekoral Fashion.

Jesień-Zima 2013/2014 zdecydowanie należy do różnorodnych odmian niebieskiego. Szczególnie polecane są nasycone odcienie takie, jak np. kobalt lub jeansowy ("blue jeans" z palety Fashion Collection marki Dekoral Fashion). Barwy te wniosą do wnętrza poczucie świeżości i lekkości. Idealnie będą się prezentować w zestawieniu z odrobiną szarości lub grafitu, które swoim neutralnym charakterem idealnie dopełnią aranżację.

Soczyste odcienie pomarańczowego stanowią dobre antidotum na jesienna chandrę. Zwłaszcza, jeśli połączymy je z ciepłym brązem lub żółcią (w odcieniu miodowym lub musztardowym), tworząc w ten sposób bardzo nastrojową, spokojną kompozycję. Innym rozwiązaniem jest jednak zestawienie pomarańczowego z zielenią (np. "butelkowy adamaszek"). Wówczas wnętrze zyska bardziej energiczny, daleki od banału charakter.

W gronie intensywnych i modnych barw nie mogło zabraknąć czerwieni i fioletów. W sezonie Jesień-Zima 2013/2014 projektanci polecają przede wszystkim ciemne odcienie takie, jak bordo, burgund czy purpura (np. "aksamitny burgund", "energia" lub "batystowy fiolet"). Dzięki nim z łatwością zmienimy z pozoru zwykłe pomieszczenie w bardzo stylowe i eleganckie wnętrze.

Jeśli jednak intensywna kolorystyka jest nam nie w smak, możemy zawsze sięgnąć po bezpieczne pastele: "W tym sezonie poleca się przede wszystkim chłodne odcienie pasteli. Dlatego dobrym wyborem okaże się np. jasny błękit, pudrowy róż lub wanilia. Spokojny charakter tych odcieni pozwoli stworzyć modną, a zarazem szalenie subtelną kompozycję" - podsumowuje ekspert Dekoral Fashion.














Źródło i zdjęcia: Dekoral

CZYTAJ WIĘCEJ

Wnętrza w stylu fluo z marką Dekoral Fashion
Wnętrze w stylu retro z marką Dekoral Fashion
Kreacje Dekoral Fashion: Modny salon w kolorze jedwabnego popielu
Kreacje Dekoral Fashion: Blask luksusu w salonie
Nowa farba Fashion Collection marki Dekoral Fashion
Akrylowy lakier transparentny w ofercie Dekoral Fashion
Dekoral Fashion - Colour & Style prezentuje najnowsze barwy
Kreacje Dekoral Fashion: Letni salon w kolorze soczystej pomarańczy
Kreacje Dekoral Fashion: Modny salon w stylu glamour
Kreacje Dekoral Fashion: Hiszpański salon w ognistych barwach
Zimowe inspiracje z paletą farb Śnieżka Barwy Natury



DODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się
PREZENTACJA FIRM
Festool
TEMAT MIESIĄCA
Mamy 30 lat na modernizację wszystkich budynków. Czy Polska na tym skorzysta?

Zgodnie z założeniami nowej dyrektywy, państwa członkowskie UE muszą opracować długoterminową strategię renowacji budynków, zarówno publicznych jak i prywatnych. Plan jest taki, by do 2050 roku wszystkie budynki w Polsce były budynkami o niemal zerowym zużyciu energii (tzw. standard nZEB). Założone plany powinny zawierać także cele pośrednie, które zrealizujemy w latach 2030 i 2040. Czytaj więcej