Baumit: konkurs na Fasadę Roku 2014 rozpoczęty
Konkurs Fasada Roku jest autorskim projektem firmy Baumit, który nieprzerwanie od 2007 r. cieszy się popularnością wśród architektów, inwestorów, wykonawców, właścicieli oraz zarządców nieruchomości. Ideą konkursu jest nagrodzenie najlepszych realizacji, na elewacji których zastosowano kompletną technologię Baumit, czyli system ociepleń, system tynkowy z wykończeniem lub program produktów renowacyjnych z wykończeniem. VIII już edycja konkursu Fasada Roku wystartowała 1 września 2014 .r, a jej zwycięzców poznamy w drugiej połowie przyszłego roku.
Konkurs skierowany jest przede wszystkim do architektów, projektantów oraz biur projektowych. Obiekty mogą jednak zgłaszać równię wykonawcy, inwestorzy, właściciele i zarządcy nieruchomości. Zgłoszone realizacje powinny zostać zakończone do 31.12.2014 r., a elewacja budynku musi być w pełni ukończona, łącznie z elementami takimi, jak barierki, balustrady, tarasy, strefa cokołowa oraz zabudowane wystające kable i druty z elewacji. Zgłoszenia do konkursu na Fasadę Roku 2014 można dokonywać do dnia 31.03.2015 r. poprzez stronę www.fasadaroku.pl, korzystając z elektronicznego formularza. Przyjęcie zgłoszenia będzie potwierdzane po jego weryfikacji mailem. Co ważne, bez potwierdzenia będzie ono nieważne. Zgłaszający obiekt do konkursu zobligowany jest do dołączenia dokumentacji zdjęciowej, która przedstawiać będzie widok budynku względem okolicy, wszystkie strony ukończonego obiektu oraz detale wykończenia elewacji.Zgłoszone realizacje zostaną przyporządkowane do 5 kategorii konkursowych: "Budynek jednorodzinny nowy", "Budynek wielorodzinny nowy", "Budynek po rekonstrukcji i adaptacji", "Budynek niemieszkalny" i "Budynek po renowacji". Nagroda główna w każdej kategorii wynosi 10 000 zł, a zwycięzców wyłoni konkursowe Jury złożone z architektów, reprezentantów mediów branżowych oraz osób zawodowo związanych z budownictwem i architekturą. Jurorzy oceniać będą walory architektoniczne i estetyczne, zastosowanie innowacyjnych rozwiązań technologicznych, jak również prawidłowość realizacji projektu. Podobnie, jak w ubiegłym roku, laureaci konkursu Fasada Roku 2014 wezmą udział w międzynarodowej odsłonie plebiscytu, czyli Baumit Life Challenge.
Wszystkie obiekty będą prezentowane na stronie www.fasadaroku.pl. Internauci odwiedzający serwis będą mogli nie tylko oglądać zgłoszone realizacje, ale oddawać swój głos na najlepsze z nich. Każdy będzie mógł oddać głos online od 1 października 2014 r. do 30 kwietnia 2015 r. Internauta, którego wytypowane obiekty w trzech kategoriach pokryją się z decyzją konkursowego Jury, otrzyma nagrodę rzeczową od firmy Baumit. Realizacja, która uzyska największą liczbę głosów Internautów otrzyma "Wyróżnienie Internautów" w każdej z konkursowych kategorii.
Werdykt Jury zostanie ogłoszony po obradach Jury, a zwycięskie i wyróżnione obiekty będą prezentowane na łamach mediów architektonicznych, budowlanych i lokalnych.
"Do pierwszej edycji konkursu Fasada Roku przyjęliśmy 26 zgłoszeń. W każdym kolejnym roku liczba ta stale rosła, by w 2013 roku osiągnąć rekordowy poziom 211 realizacji. Wzrost ten pokazuje, jak dużą popularnością cieszy się nasz plebiscyt wśród architektów, inwestorów i wykonawców. Warto podkreślić, że do wszystkich odsłon konkursu zgłoszono już niemal 1000 fasad, a Jury nagrodziło i wyróżniło kilkadziesiąt obiektów. Każda kolejna Fasada Roku to nowe wyzwania, jeszcze ciekawsze realizacje i zaskakujące rozstrzygnięcia. Mam nadzieję, że tegoroczna odsłona przyniesie wiele intersujących zgłoszeń i Jury konkursu po raz kolejny stanie przed trudnym wyborem tej najlepszej Fasady Roku 2014. Tegoroczną edycję kierujemy przede wszystkim do architektów i to ich w szczególności zapraszamy do zgłaszania swoich realizacji na www.fasadaroku.pl" - mówi Aleksandra Gilewska, Manager ds. Marketingu z firmy Baumit.
Źródło i grafika: Baumit
CZYTAJ WIĘCEJ
Znamy zwycięzców konkursu Baumit Fasada Roku 2013!
Baumit Nivello Centro - szybkowiążąca masa samopoziomująca
Baumit Fasada Roku 2014 - pierwsze zgłoszone obiekty
Baumit: Internauci wybiorą własną Fasadę Roku 2014
DODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz | > Zaloguj się |
ZOBACZ TAKŻE
B.M. Polska gościła dystrybutorów
Fasada roku 2008
Nowa fabryka firmy Kreisel
Przeprowadzka Knaufa
Nowa linia do produkcji skalnej wełny Rockwool
PREZENTACJA FIRM
Festool
TEMAT MIESIĄCA
Mamy 30 lat na modernizację wszystkich budynków. Czy Polska na tym skorzysta?Zgodnie z założeniami nowej dyrektywy, państwa członkowskie UE muszą opracować długoterminową strategię renowacji budynków, zarówno publicznych jak i prywatnych. Plan jest taki, by do 2050 roku wszystkie budynki w Polsce były budynkami o niemal zerowym zużyciu energii (tzw. standard nZEB). Założone plany powinny zawierać także cele pośrednie, które zrealizujemy w latach 2030 i 2040. Czytaj więcej
RAPORTY I ZESTAWIENIA
Raport o budowie domów w Polsce. Jakie budują Polacy?
Wyniki najnowszego "Raportu o budowie domów w Polsce" przygotow...
Wykonywanie tynków specjalnych
Poradnik stanowi obudowę dydaktyczną programu jednostki moduł...
Raport specjalny: Ocieplenie domu
Zimowe miesiące to okres, w którym szczególnie docenimy dobrz...
Jakie są styropiany do ociepleń? Teoria, a praktyka
Wnikliwi inwestorzy często zadają pytanie, jaki styropian wybr...
Raport specjalny: Farby ścienne
Przemalowanie ścian na zupełnie nowy kolor to jeden z najprost...
Aktualna sytuacja i perspektywy branży budowlanej w Republice Kazachstanu
Opracowanie rynkowe sporządzone na zamówienie Wydziału Promoc...
Krucho z wiedzą wykonawców ociepleń o wymogach prawa budowlanego
Wyniki III fali badania TNS Pentor Poznań nt. rynku ociepleń w...
Więcej kleju w kleju? Negatywne wyniki. Nie tylko
7 próbek na 25 przebadanych klejów do styropianu nie spełnia ...
Jak brudzi się elewacja?
Materiałami najczęściej stosowanymi do wykonania wierzchniej ...
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Błędy w wykonawstwie prac ociepleniowych
Wskazówki dla wykonawców tynków maszynowych
Błędy wykonawcze tynków gipsowych
Tynki gipsowe - nowa jakość ścian i sufitów
Uwaga - czarny styropian!
Tynki maszynowe w okresie zimowym
Urządzenia do nakladania tynków
Szlachetna alternatywa
Nowoczesne tynkowanie
Wykonywanie tynków cienkowarstwowych
Ocieplanie wełną mineralną
Tynki cementowo-wapienne. Wykonanie i pielęgnacja
Ocieplanie ścian budynku z cegły
Przyczyny powstawania czarnych smug i przebarwień na powierzchni tynków gipsowych
Usuwanie wykwitów solnych z elewacji
Wysychanie tynków gipsowych
Inwazja kolorów
Błędy w ocieplaniu balkonów
Osuszanie z wilgoci technologicznej
Pielęgnacja i suszenie tynków gipsowych
JEGER - farby i efekty dekoracyjne do ścian
Eksploatacja maszyn tynkarskich
Polepszenie właściwości zapraw - recepty
Korozja biologiczna elewacji budynków
Tynki gliniane - trwałe i naturalne
Szkolenia dla branży tynkarskiej
Tynk dla wymagających inwestorów. Knauf MP 75L Diamant
Tapety z włókna szklanego
System urządzeń wspomagających pracę z płytami g-k
Idealnie gładka powierzchnia