Strona główna | AktualnościBaumit: Znamy polskich finalistów Life Challenge!

Baumit: Znamy polskich finalistów Life Challenge!

Zakończył się pierwszy etap głosowania Jury w międzynarodowym konkursie Life Challenge 2020. W jego ramach zostali wyłonieni finaliści tej prestiżowej rywalizacji. W TOP 36 znalazły się aż 4 realizacje z naszego kraju.

Do konkursu Life Challenge 2020 zgłoszono 385 fasad z 26 krajów - wszystkie zrealizowane z wykorzystaniem technologii Baumit. W pierwszym etapie, międzynarodowe jury głosując online wyłoniło 36 projektów - po 6 z każdej kategorii. Obiekty zmierzą się ze sobą ponownie w wielkim finale. W tym gronie znalazły się 4 realizacje z Polski, każdy w innej kategorii. Taka sytuacja nie zdarzyła się jeszcze nigdy w historii konkursu Life Challenge, która sięga 2014 roku. W kategorii budynków jednorodzinnych w grze o zwycięstwo wciąż pozostaje Inscribed w Konopiskach autorstwa pracowni FW Anta Studio Architektoniczne Daniel Cieslik.


Wśród budynków po termomodernizacji szansę na wygraną wciąż ma Przedszkole nr 43 w Zabrzu, za którego projekt odpowiada biuro PROJEKTPLUSARCHITEKCI.


Swojego reprezentanta, czyli Muzeum Regionalne w Kozienicach, mamy nadal także w kategorii "renowacja historyczna". Remont elewacji tego obiektu wykonała Korporacja Budowlana DARCO Dariusz Żak.


W kategorii specjalnej "Stunned by Texture" o tytuł wciąż walczy krakowskie Osiedle Dobrego III zbudowane według projektu spółki UCEES.

W ostatniej fazie głosowania, międzynarodowe jury podda 36 nominowanych projektów ponownej ocenie i wybierze zwycięzców, na których, oprócz prestiżowego tytułu, czekają również nagrody finansowe. Triumfator każdej kategorii otrzyma 3 300 euro. Natomiast laureat nagrody głównej Life Challenge Award 2020, czyli najlepsza z najlepszych fasad - zainkasuje dodatkowo 6 600 euro. Jaki kraj ma najpiękniejsze fasady w Europie? Przekonamy się już wkrótce.

Źródło i zdjęcia: Baumit
DODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się
PREZENTACJA FIRM
Festool
TEMAT MIESIĄCA
Mamy 30 lat na modernizację wszystkich budynków. Czy Polska na tym skorzysta?

Zgodnie z założeniami nowej dyrektywy, państwa członkowskie UE muszą opracować długoterminową strategię renowacji budynków, zarówno publicznych jak i prywatnych. Plan jest taki, by do 2050 roku wszystkie budynki w Polsce były budynkami o niemal zerowym zużyciu energii (tzw. standard nZEB). Założone plany powinny zawierać także cele pośrednie, które zrealizujemy w latach 2030 i 2040. Czytaj więcej