Blask we wnętrzu
Połysk i blask nie są już zarezerwowane wyłącznie dla stylu Art Deco czy glamour. Miedziane klosze lamp, ściany pomalowane połyskującą farbą, szklane blaty oraz ciekawie zaprojektowane oświetlenie pojawiają się w projektach zarówno wnętrz luksusowych, jak przytulnych i kameralnych. Nic w tym dziwnego - rozpraszające lub odbijające światło akcesoria są efektownym sposobem na rozjaśnianie wnętrz, a także ich szybką metamorfozę.
Połysk dodaje każdemu pomieszczeniu lekkości i elegancji, a w dodatku współgra z wiodącymi trendami wnętrzarskimi. Nowoczesne meble z tworzyw sztucznych, zaskakujące wzory oświetlenia, a także innowacyjne technologie farb do wnętrz dają nieskończone możliwości stopniowania efektu połysku w aranżacji pomieszczeń - od delikatnej poświaty po przykuwające wzrok lustrzane odbicie.
Każdy szczegół ma znaczenie
Salon, który stanowi jednocześnie miejsce spotkań całej rodziny oraz wizytówkę domu, może za sprawą połyskujących akcesoriów stać się luksusowy i elegancki, nie tracąc przy tym na komforcie. Lustra, szklane wazony czy polerowana stal to szczególnie wdzięczne materiały, które doskonale skomponują się niemal z każdą paletą barw i stylistyką wystroju. Wybierając stolik barowy lub ławę, warto postawić na oryginalne wzornictwo oraz formę. W ten sposób akcesoria staną się nie tylko mocnym akcentem wystroju, ale także prawdziwą ozdobą. W przypadku wnętrz w typie loft można pokusić się o odważniejszą zabawę formą. Podwieszane na łańcuchach przezroczyste fotele, przeszklenia podłogowe i ścienne, a nawet szklane lub metalowe schody doskonale wpasują się w przestronne wnętrza industrialne oraz efektowanie je rozświetlą.
Oświetlenie jest kolejnym elementem, którego nie można pominąć w planowaniu połyskującej aranżacji. Jego kształt oraz umiejscowienie powinny być dopasowane do wielkości oraz charakteru pomieszczenia. W przypadku salonu najlepiej sprawdzą się lampy rozmieszczone w przeciwległych punktach pokoju lub silnie rozpraszające światło żyrandole złożone z wielu elementów. We wnętrzach o niestandardowym rozkładzie projekt oświetlenia powinien opierać się na dużej ilości źródeł światła - drobnych żarówkach wkomponowanych w sufit lub rozmieszczonych na delikatnych stelażach. Takie rozwiązanie zapewni nie tylko równomierne oświetlenie poddasza bądź loftu, ale także stanie się efektowną ozdobą po zmroku.
Dyskretne olśnienie
"Akcesoria nie są jedynym sposobem na nadanie wnętrzu połysku. Jeśli obawiamy się, że stalowe i lustrzane płaszczyzny oziębią pomieszczenie, możemy zaakcentować delikatnym błyskiem np. ściany. W zależności od tego, jak silny efekt pragniemy osiągnąć, możemy wykorzystać do malowania brokaty i lakiery transparentne lub farby do wnętrz o satynowym wykończeniu" - mówi Anna Łatoszyńska, Brand Manager marki Dekoral.
Efektownym rozwiązaniem jest stworzenie na barwnym tle mieniących się kształtów, np. kwadratów lub kół. Figury przeniesiemy na wyschniętą ścianę za pomocą własnoręcznie wykonanych szablonów. Po odrysowaniu kształtów delikatną kreską należy wypełnić je np. Akrylowym Lakierem Transparentnym dokładnie połączonym z Iskrzącym Srebrem z Diamentowej Kolekcji marki Dekoral Fashion. Jeśli poszukujemy jeszcze delikatniejszej wersji, wybierzmy Hypoalergiczną szorowalną farbę lateksową SATYNA marki Dekoral Fashion. Dzięki temu produktowi uzyskamy elegancką, gładką powierzchnie o miękkim, subtelnym połysku. Satynowe wykończenie w połączniu z odcieniem Blue Velvet - Kolorem Roku 2015 - stanowi przepis na nowoczesne i emanujące pozytywną energią wnętrze.
Źródło i zdjęcia: Dekoral
CZYTAJ WIĘCEJ
Przegląd nowych odcieni Dekoral Fashion i Akrylit W
Aranżacja wnętrz z aplikacją Dekoral iColor
DODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz | > Zaloguj się |
ZOBACZ TAKŻE
B.M. Polska gościła dystrybutorów
Fasada roku 2008
Nowa fabryka firmy Kreisel
Przeprowadzka Knaufa
Nowa linia do produkcji skalnej wełny Rockwool
PREZENTACJA FIRM
Festool
TEMAT MIESIĄCA
Mamy 30 lat na modernizację wszystkich budynków. Czy Polska na tym skorzysta?Zgodnie z założeniami nowej dyrektywy, państwa członkowskie UE muszą opracować długoterminową strategię renowacji budynków, zarówno publicznych jak i prywatnych. Plan jest taki, by do 2050 roku wszystkie budynki w Polsce były budynkami o niemal zerowym zużyciu energii (tzw. standard nZEB). Założone plany powinny zawierać także cele pośrednie, które zrealizujemy w latach 2030 i 2040. Czytaj więcej
RAPORTY I ZESTAWIENIA
Raport o budowie domów w Polsce. Jakie budują Polacy?
Wyniki najnowszego "Raportu o budowie domów w Polsce" przygotow...
Wykonywanie tynków specjalnych
Poradnik stanowi obudowę dydaktyczną programu jednostki moduł...
Raport specjalny: Ocieplenie domu
Zimowe miesiące to okres, w którym szczególnie docenimy dobrz...
Jakie są styropiany do ociepleń? Teoria, a praktyka
Wnikliwi inwestorzy często zadają pytanie, jaki styropian wybr...
Raport specjalny: Farby ścienne
Przemalowanie ścian na zupełnie nowy kolor to jeden z najprost...
Aktualna sytuacja i perspektywy branży budowlanej w Republice Kazachstanu
Opracowanie rynkowe sporządzone na zamówienie Wydziału Promoc...
Krucho z wiedzą wykonawców ociepleń o wymogach prawa budowlanego
Wyniki III fali badania TNS Pentor Poznań nt. rynku ociepleń w...
Więcej kleju w kleju? Negatywne wyniki. Nie tylko
7 próbek na 25 przebadanych klejów do styropianu nie spełnia ...
Jak brudzi się elewacja?
Materiałami najczęściej stosowanymi do wykonania wierzchniej ...
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Błędy w wykonawstwie prac ociepleniowych
Wskazówki dla wykonawców tynków maszynowych
Błędy wykonawcze tynków gipsowych
Tynki gipsowe - nowa jakość ścian i sufitów
Uwaga - czarny styropian!
Tynki maszynowe w okresie zimowym
Urządzenia do nakladania tynków
Szlachetna alternatywa
Nowoczesne tynkowanie
Wykonywanie tynków cienkowarstwowych
Ocieplanie wełną mineralną
Tynki cementowo-wapienne. Wykonanie i pielęgnacja
Ocieplanie ścian budynku z cegły
Usuwanie wykwitów solnych z elewacji
Przyczyny powstawania czarnych smug i przebarwień na powierzchni tynków gipsowych
Wysychanie tynków gipsowych
Inwazja kolorów
Błędy w ocieplaniu balkonów
Osuszanie z wilgoci technologicznej
Pielęgnacja i suszenie tynków gipsowych
JEGER - farby i efekty dekoracyjne do ścian
Eksploatacja maszyn tynkarskich
Polepszenie właściwości zapraw - recepty
Korozja biologiczna elewacji budynków
Tynki gliniane - trwałe i naturalne
Szkolenia dla branży tynkarskiej
Tynk dla wymagających inwestorów. Knauf MP 75L Diamant
Tapety z włókna szklanego
System urządzeń wspomagających pracę z płytami g-k
Idealnie gładka powierzchnia