Strona główna | AktualnościBudownictwo, architektura i inwestycje na targach Warsaw Build 2015

Budownictwo, architektura i inwestycje na targach Warsaw Build 2015

Przegląd rynkowych nowości, warsztaty i konferencje dotyczące energooszczędnego budownictwa, aktualnych trendów w architekturze, planowanych inwestycji czy nowych środków wspierających rozwój rynku budowlanego w Polsce - to tylko część programu tegorocznej edycji Międzynarodowych Targów Warsaw Build 2015.

Międzynarodowe Targi Budowlane i Wnętrzarskie Warsaw Build 2015 odbywać się będą w od 16 do 18 września 2015 r. w warszawskim Centrum Expo XXI. Wydarzenie jest jednym z najważniejszych spotkań profesjonalistów branży budowlanej, skupiającym architektów, inwestorów, producentów materiałów budowlanych, a także wykonawców z kraju i zagranicy. To jedyne międzynarodowe targi budowlano-wnętrzarskie w regionie, które przyciągają wystawców i odwiedzających z ponad 30 krajów (Dane: Warsaw Build 2014).

Rynkowe nowości budowlane i wnętrzarskie

Uczestnicy Warsaw Build 2015 już po raz trzeci zaprezentują najnowsze produkty i rozwiązania z zakresu energooszczędnego budownictwa, od materiałów izolacyjnych przez chemię, technologie okienne, narzędzia - po elementy wyposażenia wnętrz, takie jak podłogi, materiały dekoracyjne i oświetlenie. Uzupełnieniem wydarzenia jest odbywająca się równolegle pierwsza edycja renomowanych targów Aqua-Therm Warsaw - poświęconych systemom klimatyzacji, wentylacji, systemom wodnym, grzewczym, wyposażeniu łazienek, basenów i SPA. "Międzynarodowy charakter imprezy oraz formuła B2B to odpowiedź na potrzeby uczestników polskiego rynku budowlanego, zainteresowanych wymianą doświadczeń i zacieśnianiem współpracy z kontrahentami ze świata" - mówi Anna Rabiej, organizator Warsaw Build 2015. "Ostatni dzień targów tradycyjnie otwarty jest dla inwestorów indywidualnych, planujących lub będących w trakcie budowy lub aranżacji domu, poszukujących fachowych porad oraz najlepszych materiałów budowlanych i wnętrzarskich".


Spotkania z ekspertami - dialog i edukacja

Spotkania targowe uzupełnia bogaty program merytoryczny, będący elementem kampanii informacyjnej "Razem budujemy Warszawę". Pierwszego dnia wiodącym tematem będzie nowoczesna architektura, zagospodarowanie przestrzenne miast i nowe inwestycje, a także prognozy dla branży budowlanej na najbliższe lata. Drugi dzień poświęcony będzie zagadnieniom energooszczędnego budownictwa i termomodernizacji budynków. Wśród firm branży okiennej wyłonieni zostaną zwycięzcy konkursu Diamenty Stolarki 2015. W tym dniu odbędzie się także XIII kongres instalatorów INSTALEXPO, organizowany w ramach Aqua-Term Warsaw. Ostatni dzień to m.in. prezentacje projektantów mebli i elementów aranżacji wnętrz, w tym zwycięskich prac wyłonionych w konkursie "Liczy się pomysł - dobre polskie projekty dla wnętrz".

Informacje praktyczne:
  • Miejsce Targów: Warszawskie Centrum EXPO XXI ul. Ignacego Prądzyńskiego 12/14 01-222 Warszawa
  • Godziny otwarcia:
    • 16 września 2015, godz. 10:00-16:30 (spotkania profesjonalistów)
    • 17 września 2015, godz. 10:00-16:30 (spotkania profesjonalistów)
    • 18 września godz. 2015 10:00-15:00  (dzień otwarty)
Wstęp na targi oraz wydarzenia towarzyszące jest bezpłatny po wcześniejszej rejestracji. Więcej informacji na stronie: www.warsawbuild.pl i http://www.facebook.com/warsaw.build

Organizator:

Organizatorem Międzynarodowych Targów Warsaw Build 2015 jest Lentewenc Sp. z o.o., będąca częścią brytyjskiej ITE Group, która od ponad 20 lat specjalizuje się w organizacji targów i konferencji w kluczowych sektorach przemysłu, organizując m.in. największe targi budowlane w Rosji - MosBuild, TransRussia - Międzynarodowe Targi Usług i Technologii dla Transportu i Logistyki w Moskwie czy Międzynarodowe Targi Branży Energetycznej Power Astana w Astanie.

Źródło i zdjęcia: Warsaw Build
DODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się
PREZENTACJA FIRM
Festool
TEMAT MIESIĄCA
Mamy 30 lat na modernizację wszystkich budynków. Czy Polska na tym skorzysta?

Zgodnie z założeniami nowej dyrektywy, państwa członkowskie UE muszą opracować długoterminową strategię renowacji budynków, zarówno publicznych jak i prywatnych. Plan jest taki, by do 2050 roku wszystkie budynki w Polsce były budynkami o niemal zerowym zużyciu energii (tzw. standard nZEB). Założone plany powinny zawierać także cele pośrednie, które zrealizujemy w latach 2030 i 2040. Czytaj więcej