Ciemna podłoga a dobór kolorystyki ścian
Ciemne podłogi to wybór dla ludzi, którzy chcą w swoim wnętrzu szczypty elegancji. Takie podłogi dodają pomieszczeniom dramatyzmu i stanowią neutralne tło dla mebli, a głębokie odcienie kolorów wydobywają piękno tekstury drewna. Ciemna podłoga to nie tylko wartość sama w sobie. Stanowi ona bazę do iluzorycznej zabawy przestrzenią. Reszta to już tylko staranny dobór kolorów ścian i sufitów. Prezentujemy optyczne triki, dzięki którym zmienisz wymiary swoich wnętrz.
Ciemna podłoga + jasne ściany + jasny sufit
Kto z nas patrząc na piękne zdjęcia z katalogów, nie marzył o przestronnych wnętrzach, o ogromnych pokojach? Dla większości z nas rzeczywistość jednak nie pozwala na realizację tych marzeń, ponieważ powierzchnia mieszkaniowa jaką dysponujemy, nie jest z gumy i nie da się jej w dowolny sposób zmieniać. Jest jednak sposób, by bez konieczności przesuwania ścian, czy podwyższania sufitów, można dodać przestrzeni.
Posiadając ciemną podłogę, najlepszym sposobem na optyczne podwyższenie i poszerzenie pokoju jest użycie bardzo jasnych kolorów farb na ścianach i suficie. Warto użyć tej samej barwy na wszystkich powierzchniach. Ściany i sufit zlewają się wtedy ze sobą, tworząc wrażenie sporej, otwartej przestrzeni. Jasne kolory wizualnie dodają całości dużej ilości powietrza, a ciężar całej aranżacji spoczywa wtedy na dole. Ten efekt jest szczególnie skuteczny, gdy głęboki kolor podłogi powtarza się w elementach dekoracji użytych w aranżacji, takich jak poduszki, czy narzuty.
Idealnym rozwiązaniem do tego rodzaju malowania ścian i sufitów jest farba z kolekcji Śnieżka Satynowa 540 Sekretne Spojrzenie. Neutralna, delikatna szarość tej barwy cudownie skontrastuje głęboki odcień ciemnej podłogi, dając we wnętrzu nie tylko poczucie przestrzeni, ale również uczyni pokój bardziej wytwornym.
Ciemna podłoga + jasne ściany + ciemny sufit
Większość ludzi myśli, że sufit zawsze powinien być jasny. Projektanci wnętrz łamią te stereotypy udowadniając, że ciemny kolor również jest dobrym pomysłem. Głęboka barwa nad głowami idealnie sprawdza się w wysokich pomieszczeniach, którym chcemy dodać ciepła i sprawić, by były bardziej przytulne. Ciemna podłoga w zestawieniu z ciemnym sufitem stworzy tajemniczą atmosferę, ale przede wszystkim optycznie obniży pokój. Jasne ściany dodatkowo go poszerzą. Za pomocą odpowiedniego doboru kolorów możesz stworzyć wnętrze o zupełnie innych wymiarach bez radykalnej przebudowy.
Chcąc uzyskać taki efekt optycznie obniżonego i poszerzonego wnętrza, malując ściany warto użyć barwy Śnieżka Satynowa 540 Sekretne Spojrzenie, natomiast do sufitu idealnie nadaje się Śnieżka Barwy Natury 195 Gwiezdna Droga.
Ciemna podłoga + ciemne ściany + jasny sufit
Ciemne ściany w przybliżonym lub takim samym kolorze jak podłoga mogą być bardzo piękne i eleganckie, ale ludzie często boją się stosować tez zabieg w ich wystroju. Nie należy się jednak ich obawiać. Ciemne ściany są doskonałym wyborem, nawet w przypadku małego pokoju.
Intensywne, ciemne barwy podłóg i ścian zestawione z jasnym sufitem dodają wnętrzu intymności. Może się wręcz wydawać, że jasność płynąca z góry to światło wpadające przez sufitowe okna. Ten trik optyczny to świetny wybór dla osób, którym zależy na wyjątkowym nastroju i poczuciu prywatności. Ciemne odcienie użyte w ten sposób zmniejszają pomieszczenie, tworzą kameralną i przytulną atmosferę, koją i relaksują. W tym przypadku dobrym wyborem jest Śnieżka Satynowa 541 Miejski Rytm kładziona na ściany oraz Śnieżka Barwy Natury 192 Srebrzysty Poranek na suficie.
Nie ważne jakie wymiary ma Twoje mieszkanie, dom lub pokój, w którym chcesz coś zmienić. Nie musisz w tym celu zatrudniać ekipy remontowej, która będzie burzyć i niszczyć ściany lub montować podwieszane sufity. Wystarczy zaledwie zastosować kilka sprytnych sztuczek, by oszukać oko i tym samym sprawić, że wnętrza zmienią się nie do poznania. Farby Śnieżki są gotowe, by Ci w tym pomóc.
Źródło i zdjęcia: Śnieżka
CZYTAJ WIĘCEJ
Porady Dekoral: jak optycznie powiększyć małe wnętrza?
Ciemny salon w jasnej odsłonie
DODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz | > Zaloguj się |
ZOBACZ TAKŻE
B.M. Polska gościła dystrybutorów
Fasada roku 2008
Nowa fabryka firmy Kreisel
Przeprowadzka Knaufa
Nowa linia do produkcji skalnej wełny Rockwool
PREZENTACJA FIRM
Festool
TEMAT MIESIĄCA
Mamy 30 lat na modernizację wszystkich budynków. Czy Polska na tym skorzysta?Zgodnie z założeniami nowej dyrektywy, państwa członkowskie UE muszą opracować długoterminową strategię renowacji budynków, zarówno publicznych jak i prywatnych. Plan jest taki, by do 2050 roku wszystkie budynki w Polsce były budynkami o niemal zerowym zużyciu energii (tzw. standard nZEB). Założone plany powinny zawierać także cele pośrednie, które zrealizujemy w latach 2030 i 2040. Czytaj więcej
RAPORTY I ZESTAWIENIA
Raport o budowie domów w Polsce. Jakie budują Polacy?
Wyniki najnowszego "Raportu o budowie domów w Polsce" przygotow...
Wykonywanie tynków specjalnych
Poradnik stanowi obudowę dydaktyczną programu jednostki moduł...
Raport specjalny: Ocieplenie domu
Zimowe miesiące to okres, w którym szczególnie docenimy dobrz...
Jakie są styropiany do ociepleń? Teoria, a praktyka
Wnikliwi inwestorzy często zadają pytanie, jaki styropian wybr...
Raport specjalny: Farby ścienne
Przemalowanie ścian na zupełnie nowy kolor to jeden z najprost...
Aktualna sytuacja i perspektywy branży budowlanej w Republice Kazachstanu
Opracowanie rynkowe sporządzone na zamówienie Wydziału Promoc...
Krucho z wiedzą wykonawców ociepleń o wymogach prawa budowlanego
Wyniki III fali badania TNS Pentor Poznań nt. rynku ociepleń w...
Więcej kleju w kleju? Negatywne wyniki. Nie tylko
7 próbek na 25 przebadanych klejów do styropianu nie spełnia ...
Jak brudzi się elewacja?
Materiałami najczęściej stosowanymi do wykonania wierzchniej ...
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Błędy w wykonawstwie prac ociepleniowych
Wskazówki dla wykonawców tynków maszynowych
Błędy wykonawcze tynków gipsowych
Tynki gipsowe - nowa jakość ścian i sufitów
Uwaga - czarny styropian!
Urządzenia do nakladania tynków
Tynki maszynowe w okresie zimowym
Szlachetna alternatywa
Nowoczesne tynkowanie
Wykonywanie tynków cienkowarstwowych
Ocieplanie wełną mineralną
Ocieplanie ścian budynku z cegły
Tynki cementowo-wapienne. Wykonanie i pielęgnacja
Przyczyny powstawania czarnych smug i przebarwień na powierzchni tynków gipsowych
Usuwanie wykwitów solnych z elewacji
Wysychanie tynków gipsowych
Inwazja kolorów
Błędy w ocieplaniu balkonów
Osuszanie z wilgoci technologicznej
Pielęgnacja i suszenie tynków gipsowych
JEGER - farby i efekty dekoracyjne do ścian
Eksploatacja maszyn tynkarskich
Polepszenie właściwości zapraw - recepty
Korozja biologiczna elewacji budynków
Tynki gliniane - trwałe i naturalne
Szkolenia dla branży tynkarskiej
Tapety z włókna szklanego
Tynk dla wymagających inwestorów. Knauf MP 75L Diamant
System urządzeń wspomagających pracę z płytami g-k
Idealnie gładka powierzchnia