Ciepłe odcienie brązu - konferencja prasowa Knauf Insulation
Czy budując dom można pomagać naszej planecie? Jak zadbać o jakość powietrza we wnętrzu? Na co zwrócić uwagę przy zakupie materiałów do ocieplenia budynku? Jakie znaczenie w tym procesie ma kolor? Na te pytania odpowiedzieli eksperci Knauf Insulation podczas konferencji prasowej.
W czwartek, 9 czerwca 2016 roku, na 27. piętrze warszawskiego wieżowca Millenium Plaza, skąd rozpościera się piękny widok na panoramę Warszawy, w zupełnie niestandardowej scenografii odbyła się konferencja prasowa Knauf Insulation. Wszyscy zainteresowani tematyką nowoczesnych, ekologicznych rozwiązań w zakresie materiałów do izolacji domu mogli podziwiać naturalnie brązową wełnę mineralną Knauf Insulation w ECOSE® Technology w dość nietypowej roli. Artyści sztuki użytkowej wykorzystali ją bowiem do stworzenia mebli - stolika i krzeseł oraz ścianki prasowej, która przypominała konstrukcję dachu.
Motywem przewodnim konferencji był brąz w kontekście izolacji domu, która powinna spełniać najwyższe standardy zarówno w aspekcie jakości, jak i ekologii. O najnowszych technologiach w produkcji materiałów izolacyjnych, ich oddziaływaniu na codzienne życie mieszkańców domów i wpływie na środowisko opowiedzieli eksperci Knauf Insulation: Ewa Kosmala -Technical Manager Knauf Insulation oraz Dariusz Adamski - Country Manager Knauf Insulation. "Knauf Insulation wyznacza trendy - jako pierwszy tworzy i wykorzystuje w materiałach ociepleniowych innowacyjne technologie - ECOSE® Technology spełnia wymagania zrównoważonego budownictwa, jest stworzona z myślą o środowisku i przyczynia się do zrównoważonego rozwoju" - tłumaczyła podczas spotkania Ewa Kosmala.
Zebrani goście otrzymali solidną porcję wiedzy o wełnie mineralnej Knauf Insulation, produkowanej w ECOSE® Technology, a więc bez dodatku formaldehydu, fenolu i akrylu. Użycie ekospoiwa gwarantuje obniżoną emisyjność procesu produkcyjnego, zmniejszone oddziaływanie na środowisko pracy i poprawę charakterystyki środowiskowej budynków, w których taka naturalnie brązowa wełna mineralna jest stosowana. "Dzięki wykorzystaniu ekospoiwa, wełna mineralna Knauf Insulation w ECOSE® Technology ma naturalnie brązowy kolor, jest miła w dotyku, mniej pyląca, łatwa w obróbce oraz bez drażniącego zapachu. Posiada ponadto prestiżowy certyfikat Eurofins GOLD, który przyznawany jest produktom spełniającym najwyższe standardy w zakresie odziaływania na jakość powietrza w domu" - mówiła ekspertka z Knauf Insulation na konferencji.
Konferencję rozpoczął występ Reni Jusis. Następnie artystka została zaproszona przez gospodarza spotkania - popularnego dziennikarza, Marka Zająca, do dyskusji o znaczeniu ekologii w codziennym życiu człowieka. "Mam wrażenie, że ziarno ekologii kiełkuje, gdy trafi na podatny grunt. Najpierw zainteresowanie ekologią dotyczy najczęściej produktów spożywczych i kosmetycznych - sprawdzamy ich skład, później stylu życia, a gdy zaczynamy budowę domu również materiałów budowlanych" - opowiadała na spotkaniu Reni Jusis, wspominając swoje doświadczenia z przeprowadzonego niedawno remontu mieszkania.
"Dla mnie ekologia to nie tylko szacunek dla środowiska, lecz także drugiego człowieka. Mam przeświadczenie, że poprzez wybór ekologicznych materiałów budowlanych, pracownicy firmy remontującej nasze mieszkanie byli mniej narażeni na negatywny ich wpływ na własne zdrowie" - mówiła artystka. Dyskusja, która wywiązała się z prezentacji potwierdziła, że właściwie każdy człowiek chce otaczać się na co dzień przedmiotami naturalnymi, ekologicznymi, gdyż zapewniają one komfort i bezpieczeństwo użytkowania. Dlatego warto czytać etykiety, zwracać uwagę na zawarte na nich informacje i wymagać pewnych standardów od producentów.
Źródło i zdjęcie: Knauf
CZYTAJ WIĘCEJ
TP 138 w ECOSE Technology
DODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz | > Zaloguj się |
ZOBACZ TAKŻE
B.M. Polska gościła dystrybutorów
Fasada roku 2008
Nowa fabryka firmy Kreisel
Przeprowadzka Knaufa
Nowa linia do produkcji skalnej wełny Rockwool
PREZENTACJA FIRM
Festool
TEMAT MIESIĄCA
Mamy 30 lat na modernizację wszystkich budynków. Czy Polska na tym skorzysta?Zgodnie z założeniami nowej dyrektywy, państwa członkowskie UE muszą opracować długoterminową strategię renowacji budynków, zarówno publicznych jak i prywatnych. Plan jest taki, by do 2050 roku wszystkie budynki w Polsce były budynkami o niemal zerowym zużyciu energii (tzw. standard nZEB). Założone plany powinny zawierać także cele pośrednie, które zrealizujemy w latach 2030 i 2040. Czytaj więcej
RAPORTY I ZESTAWIENIA
Raport o budowie domów w Polsce. Jakie budują Polacy?
Wyniki najnowszego "Raportu o budowie domów w Polsce" przygotow...
Wykonywanie tynków specjalnych
Poradnik stanowi obudowę dydaktyczną programu jednostki moduł...
Raport specjalny: Ocieplenie domu
Zimowe miesiące to okres, w którym szczególnie docenimy dobrz...
Jakie są styropiany do ociepleń? Teoria, a praktyka
Wnikliwi inwestorzy często zadają pytanie, jaki styropian wybr...
Raport specjalny: Farby ścienne
Przemalowanie ścian na zupełnie nowy kolor to jeden z najprost...
Aktualna sytuacja i perspektywy branży budowlanej w Republice Kazachstanu
Opracowanie rynkowe sporządzone na zamówienie Wydziału Promoc...
Krucho z wiedzą wykonawców ociepleń o wymogach prawa budowlanego
Wyniki III fali badania TNS Pentor Poznań nt. rynku ociepleń w...
Więcej kleju w kleju? Negatywne wyniki. Nie tylko
7 próbek na 25 przebadanych klejów do styropianu nie spełnia ...
Jak brudzi się elewacja?
Materiałami najczęściej stosowanymi do wykonania wierzchniej ...
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Błędy w wykonawstwie prac ociepleniowych
Wskazówki dla wykonawców tynków maszynowych
Błędy wykonawcze tynków gipsowych
Tynki gipsowe - nowa jakość ścian i sufitów
Uwaga - czarny styropian!
Tynki maszynowe w okresie zimowym
Urządzenia do nakladania tynków
Szlachetna alternatywa
Nowoczesne tynkowanie
Wykonywanie tynków cienkowarstwowych
Ocieplanie wełną mineralną
Ocieplanie ścian budynku z cegły
Tynki cementowo-wapienne. Wykonanie i pielęgnacja
Przyczyny powstawania czarnych smug i przebarwień na powierzchni tynków gipsowych
Usuwanie wykwitów solnych z elewacji
Wysychanie tynków gipsowych
Inwazja kolorów
Błędy w ocieplaniu balkonów
Osuszanie z wilgoci technologicznej
Pielęgnacja i suszenie tynków gipsowych
JEGER - farby i efekty dekoracyjne do ścian
Eksploatacja maszyn tynkarskich
Polepszenie właściwości zapraw - recepty
Korozja biologiczna elewacji budynków
Tynki gliniane - trwałe i naturalne
Szkolenia dla branży tynkarskiej
Tynk dla wymagających inwestorów. Knauf MP 75L Diamant
Tapety z włókna szklanego
System urządzeń wspomagających pracę z płytami g-k
Idealnie gładka powierzchnia