Czar białych wnętrz z farbą CeramicClean
Podrapane powierzchnie, nowa moda czy po prostu zmęczenie kolorem, który dominuje w przestrzeni mieszkalnej od kilku lat, to tylko niektóre z powodów, dla których chcemy odmiany wnętrz. Na pierwszy rzut oka zmiana kolorystyczna ścian w mieszkaniu wydaje się dużym przedsięwzięciem. Na szczęście na rynku są dostępne produkty, z którymi łatwo i szybko możemy całkowicie odmienić wygląd swojego domu. Z pomocą ceramicznej farby do wnętrz CeramicClean, żadna metamorfoza nam nie straszna.
Moda na skandynawską biel w mieszkaniu wciąż trwa. Bardzo na czasie są również delikatne jasne wnętrza w stylu prowansalskim czy choćby w stylu Hamptons, Biel jest kolorem, który pozwala wydobyć charakter z mebli i innych artykułów wyposażenia wnętrz, ale może również samodzielnie grać pierwsze skrzypce w domu. Wraz z ekspertami marki Sigma pokażemy jak z farbą CeramicClean samodzielnie przeprowadzić metamorfozę domowych wnętrz i przemalować ciemne ściany na białe w całym mieszkaniu.
Malujemy ciemne ściany
Biały sufit to standard zdecydowanej większości mieszkań. Przy zmianie kolorystyki zawsze warto go jednak odświeżyć białą CeramicClean marki Sigma. Matowe wykończenie powierzchni po malowaniu sprawia, że światło wpadające do pomieszczenia nie będzie podkreślać istniejących nierówności czy innych niedoskonałości powierzchni. Produkt dzięki ceramicznej technologii hybrydowej, tworzy jednowarstwową, zwartą i twardą powłokę na ścianie lub suficie i może być z powodzeniem stosowany na powierzchniach wykonanych z tynków cementowych, cementowo-wapiennych, powierzchni betonowych, tynków gipsowych, płyt gipsowo-kartonowych i powierzchni pomalowanych farbami emulsyjnymi. Stosujemy w ten sam sposób jak przy malowaniu ścian.
A co z sufitem?
Nowoczesna formuła farb ceramicznych sprawia, że ich siła krycia jest bardzo wysoka. Jeśli obecny kolor ścian jest tylko o kilka tonów ciemniejszy od bieli, spokojnie możemy wykonać dwa wymalowania, które powinny w całości pokryć poprzedni kolor. Jeśli nadal nie jesteśmy zadowoleni z efektu, nałóżmy kolejną warstwę farby. Jeżeli natomiast dotychczasowy odcień to intensywne i ciemne tony, wtedy należy użyć dodatkowo gruntu np. Sigmafix Universal. Oczywiście każdą ścianę przed malowaniem należy oczyścić, czyli umyć i usunąć pozostałości po farbach klejowych albo słabo związane czy łuszczące się stare powłoki. Powierzchnia przeznaczona do malowania zawsze powinna być czysta, sucha i wyrównana. Skład farby CeramicClean oparty jest na bazie wysokogatunkowych dyspersji akrylowych, dzięki czemu jest ona doskonale przyczepna do podłoża i elastyczna podczas aplikacji. Co ważne, ze względu na przeznaczenie do wnętrz, farba jest bezzapachowa i charakteryzuje się najniższą klasą emisji substancji A+. Spełnia także wszelkie wymogi z zakresu higieny radiacyjnej.
Biały kominek? Czemu nie
Pomalowanie kominka na biało, wydaje się początkowo szalonym pomysłem. Zabrudzenia, widoczne na białej powierzchni, mechaniczne uszkodzenia czy po prostu wszędzie osiadający popiół skutecznie odstraszają od tego właśnie koloru. Pamiętajmy jednak, że taka odmiana bardzo odświeży jego wygląd i nada zupełne innego charakteru całemu salonowi. Podstawowym warunkiem powodzenia jest jednak bardzo dokładne wyszorowanie jego wszystkich powierzchni, dzięki czemu ceramiczna technologia hybrydowa wykorzystana w produkcie tworzy bardzo wytrzymałą i mocno odporną na zabrudzenia powłokę, tak ważną w przypadku kominka. Wykończone CeramicClean powierzchnie doskonale sprawdzą się w pomieszczeniach o większym natężeniu ruchu i częstszej eksploatacji, jak właśnie salon, w którym najczęściej spotykają się wszyscy domownicy. Ważna uwaga: do powierzchni gładkich z powodzeniem można stosować wałek malarski, jednak przy powierzchniach bardziej porowatych, jak np. cegła szamotowa kominka, przyda się pędzel z ostro zakończoną końcówką w celu dokładnej aplikacji farby we wszystkich szczelinach.
Wymagające warunki kuchni i łazienki
Łazienka i kuchnia to wnętrza o specyficznych warunkach, gdzie występuje dużo wilgoci i niestety często ma ona dewastacyjny wpływ na wygląd ściany. Powierzchnie pomalowane CeramicClean, ze względu na zawartość cząstek ceramicznych w formule farby, charakteryzują się wysoką trwałością oraz właściwościami plamoodpornymi i hydrofobowymi. W praktyce oznacza to, że takie ściany odpychają i nie przyjmują płynnych zabrudzeń, a do tego zapobiegają powstawaniu efektu tzw. foggingu, czyli osadzaniu się kurzu. Ponadto, co szczególnie ważne w przypadku zbrudzeń powstających w kuchni, ściany pokryte CeramicClean mają najwyższą odporność na szorowanie (1 klasa wg normy EN 13300), dzięki czemu można je wielokrotnie zmywać detergentami, bez obawy o zmianę koloru lub powstawanie ubytków na jej powierzchni. I to przy zachowaniu optymalnych właściwości paroprzepuszczalnych. Należ jednak pamiętać, że w przypadku powierzchni mających bezpośredni kontakt z np. lejącą się wodą, trzeba zastosować specjalnie przeznaczone do tego produkty.
Źródło: Dekoral
DODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz | > Zaloguj się |
ZOBACZ TAKŻE
B.M. Polska gościła dystrybutorów
Fasada roku 2008
Nowa fabryka firmy Kreisel
Przeprowadzka Knaufa
Nowa linia do produkcji skalnej wełny Rockwool
PREZENTACJA FIRM
Festool
TEMAT MIESIĄCA
Mamy 30 lat na modernizację wszystkich budynków. Czy Polska na tym skorzysta?Zgodnie z założeniami nowej dyrektywy, państwa członkowskie UE muszą opracować długoterminową strategię renowacji budynków, zarówno publicznych jak i prywatnych. Plan jest taki, by do 2050 roku wszystkie budynki w Polsce były budynkami o niemal zerowym zużyciu energii (tzw. standard nZEB). Założone plany powinny zawierać także cele pośrednie, które zrealizujemy w latach 2030 i 2040. Czytaj więcej
RAPORTY I ZESTAWIENIA
Raport o budowie domów w Polsce. Jakie budują Polacy?
Wyniki najnowszego "Raportu o budowie domów w Polsce" przygotow...
Wykonywanie tynków specjalnych
Poradnik stanowi obudowę dydaktyczną programu jednostki moduł...
Raport specjalny: Ocieplenie domu
Zimowe miesiące to okres, w którym szczególnie docenimy dobrz...
Jakie są styropiany do ociepleń? Teoria, a praktyka
Wnikliwi inwestorzy często zadają pytanie, jaki styropian wybr...
Raport specjalny: Farby ścienne
Przemalowanie ścian na zupełnie nowy kolor to jeden z najprost...
Aktualna sytuacja i perspektywy branży budowlanej w Republice Kazachstanu
Opracowanie rynkowe sporządzone na zamówienie Wydziału Promoc...
Krucho z wiedzą wykonawców ociepleń o wymogach prawa budowlanego
Wyniki III fali badania TNS Pentor Poznań nt. rynku ociepleń w...
Więcej kleju w kleju? Negatywne wyniki. Nie tylko
7 próbek na 25 przebadanych klejów do styropianu nie spełnia ...
Jak brudzi się elewacja?
Materiałami najczęściej stosowanymi do wykonania wierzchniej ...
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Błędy w wykonawstwie prac ociepleniowych
Wskazówki dla wykonawców tynków maszynowych
Błędy wykonawcze tynków gipsowych
Tynki gipsowe - nowa jakość ścian i sufitów
Uwaga - czarny styropian!
Tynki maszynowe w okresie zimowym
Urządzenia do nakladania tynków
Szlachetna alternatywa
Nowoczesne tynkowanie
Wykonywanie tynków cienkowarstwowych
Ocieplanie wełną mineralną
Tynki cementowo-wapienne. Wykonanie i pielęgnacja
Ocieplanie ścian budynku z cegły
Przyczyny powstawania czarnych smug i przebarwień na powierzchni tynków gipsowych
Usuwanie wykwitów solnych z elewacji
Wysychanie tynków gipsowych
Inwazja kolorów
Błędy w ocieplaniu balkonów
Osuszanie z wilgoci technologicznej
Pielęgnacja i suszenie tynków gipsowych
JEGER - farby i efekty dekoracyjne do ścian
Eksploatacja maszyn tynkarskich
Polepszenie właściwości zapraw - recepty
Korozja biologiczna elewacji budynków
Tynki gliniane - trwałe i naturalne
Szkolenia dla branży tynkarskiej
Tynk dla wymagających inwestorów. Knauf MP 75L Diamant
Tapety z włókna szklanego
System urządzeń wspomagających pracę z płytami g-k
Idealnie gładka powierzchnia