Strona główna | AktualnościDekoral: inspiracje DIY - jak przygotować świąteczne ozdoby?

Dekoral: inspiracje DIY - jak przygotować świąteczne ozdoby?

Nadchodzi czas, w którym jeszcze chętniej dekorujemy swoje domy. Dobieramy dodatki, szukamy czegoś wyjątkowego, co wniesie do wnętrza pełną ciepła atmosferę. Możemy zdecydować się także na własnoręczne przygotowanie drewnianych choinkowych ozdób. Będą oryginalne, dopasowane do aranżacji mieszkania, a samo przygotowanie wprowadzi nas w świąteczny nastrój.

Krok pierwszy: przygotujmy materiały

Będziemy potrzebowali drewna o grubości do 2 centymetrów, papieru ściernego, wyrzynarki, wiertarki z wiertłem do otworów w drewnie, ołówka i wstążeczki lub sznurka. Do dekorowania przyda nam się także produkt do malowania drewna wewnątrz pomieszczeń, taki jak Dekoral Szybkoschnąca Emalia Akrylowa.

Krok drugi: zaplanujmy wzór

Na początku narysujmy ołówkiem upragniony wzór na drewnie. Może być to choinka, serce, gwiazdka czy bombka, a z bardziej skomplikowanych - aniołek lub renifer. Pomysłów jest wiele - wystarczy puścić wodze fantazji i odtworzyć motyw, który najbardziej nam się podoba.

Krok trzeci: wytnijmy kształt

Kiedy mamy już gotowy szkic, możemy przystąpić do wycinania drewna. Użyjmy do tego wyrzynarki. Pozwoli ona uzyskać rozmaite kształty, łącznie z owalnymi czy okrągłymi. Przygotujmy też otwór, przez który przeciągniemy sznurek. Możemy skorzystać z wiertarki z wiertłem przeznaczonym do drewna. Najlepiej zaznaczmy to miejsce ołówkiem - będziemy wtedy pewni, że taki układ wygląda dobrze. Teraz czas na zeszlifowanie drewna. Postarajmy się, by powierzchnia była jak najbardziej gładka, zwłaszcza na krawędziach.

Krok czwarty: pomalujmy drewno

Teraz możemy przejść do dekorowania naszych ozdób. "Malowanie możemy rozpocząć wtedy, gdy drewno jest oczyszczone, zeszlifowane i suche. W przypadku ozdób mamy do czynienia z niewielkimi powierzchniami, dlatego najwygodniej użyć do tego płaskiego pędzla" - mówi Anna Korecka-Karpiusz, junior brand manager marki Dekoral.

Barwa gra rolę

Wybierając kolorystykę, sugerujmy się przede wszystkim aranżacją pomieszczenia. Najbezpieczniej będzie użyć neutralnych odcieni, które będą pasować do wszystkich elementów aranżacji. Możemy także zdecydować się na te, które niezaprzeczalnie kojarzą nam się ze świętami - jak na przykład czerwone akcenty Pikantnego chilli lub rozświetlający Złocisty szafran.

Kiedy nasza dekoracja wyschnie - czyli po czterech godzinach od malowania - możemy zawiązać wstążeczkę lub sznurek. Do przygotowywania ozdób najlepiej jest zaangażować całą rodzinę. Wspólne majsterkowanie to świetny sposób na odrobinę relaksu i wprowadzenie świątecznej atmosfery.

Źródło i zdjęcie: Dekoral
DODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się
PREZENTACJA FIRM
Festool
TEMAT MIESIĄCA
Mamy 30 lat na modernizację wszystkich budynków. Czy Polska na tym skorzysta?

Zgodnie z założeniami nowej dyrektywy, państwa członkowskie UE muszą opracować długoterminową strategię renowacji budynków, zarówno publicznych jak i prywatnych. Plan jest taki, by do 2050 roku wszystkie budynki w Polsce były budynkami o niemal zerowym zużyciu energii (tzw. standard nZEB). Założone plany powinny zawierać także cele pośrednie, które zrealizujemy w latach 2030 i 2040. Czytaj więcej