Domowe centrum dowodzenia - kuchnie w kolorach Dekoral
Kuchnia to tętniące życiem serce każdego mieszkania. To tutaj mieszkańcy spotykają się rano, aby wypić filiżankę pobudzającej kawy i zjeść śniadanie, a po dniu pracy przygotowują obiad czy kolację, a także organizują spotkania z przyjaciółmi. Jednym słowem - w kuchni toczy się prawdziwe życie rodzinne i towarzyskie.
Urządzając kuchnię, pamiętajmy, że jest to miejsce, gdzie spędzamy sporo czasu. Dlatego równie ważny jak zakup mebli i sprzętu AGD, jest wybór koloru ścian. Od kilku sezonów w aranżacji kolorystycznej domowych kuchni królują intensywne kolory, jednak apetyczne wnętrze można również wyczarować dzięki klasycznej bieli.
Niedosłownie biała kuchnia
Biel, mimo swojej monochromatyczności, nie musi być nudna i zimna. Z uwagi na ponadczasową prostotę daje możliwość wykreowania niezliczonej ilości kolorystycznych aranżacji. Idealnie pasuje do ciepłych i przytulnych wnętrz w stylu skandynawskim, jak i nowoczesnych oraz minimalistycznych projektów.
"Styl skandynawski cieszy się dziś ogromną popularnością nie tylko w Szwecji, Danii czy Norwegii, lecz doceniany jest na całym świecie. Jego głównymi założeniami są minimalizm, funkcjonalność oraz wszechobecna biel" - mówi Anna Łatoszyńska, manager marki Dekoral. "Przy wyborze farby do wymalowania kuchennych ścian, oprócz nieskazitelnego i trwałego koloru, istotne są również właściwości produktu. Farby do kuchni powinny charakteryzować się wysoką odpornością, chronić ściany przed wilgocią i pleśnią, jednocześnie umożliwiając im oddychanie, a także zabezpieczać przed detergentami, które często używane są dla zachowania czystości i higieny w kuchni. W ofercie marki Dekoral znajdziemy emulsję Maleinak, która pozwoli nadać kuchni charakteru oraz wyrazistości".
Biel idealnie wygląda w zestawieniu z naturalnymi materiałami, które są nieodłącznym elementem stylu skandynawskiego. Dlatego do białego otoczenia powinniśmy wprowadzić motywy i akcesoria z naturalnego drewna. Doskonale prezentować się będzie drewniana podłoga, blat użytkowy oraz stół i krzesła. W ten sposób kuchnia stanie się przyjaznym miejscem, w którym z prawdziwą przyjemnością będziemy spotykać się ze znajomymi i rodziną.
Moda na białą kuchnię powraca również w nowoczesnych aranżacjach w towarzystwie stalowych akcentów oraz dodatków w intensywnych kolorach.
Aluminiowe blaty, srebrzyste wykończenia okapu, piekarnika czy lodówki oraz chromowane półki i szafki ze szklanymi frontami tylko pozornie sprawiają wrażenie zimnych elementów. W połączeniu z naturalnym drewnem na podłodze oraz dużym drewnianym stołem tworzą nowoczesną, ale przytulną całość. Jeżeli dodatkowo białe tło przełamiemy kolorem "orzeźwiającej limonki", dostępnym w palecie barw farby Dekoral Łazienka&Kuchnia, a na stole i blacie postawimy wazon ze świeżymi kwiatami, w kuchni zapanuje iście wiosenna atmosfera.
Apetyt na kolory
Dla osób, które nie są przekonane do białego wnętrza domowej kuchni, marka Dekoral proponuje odważniejsze rozwiązania kolorystyczne z palety barw emulsji Łazienka&Kuchnia.
Czerwień to kolor, który działa pobudzająco i energetyzująco, a także korzystnie wpływa na sprawność umysłu i podnosi kreatywność niczym filiżanka czarnej kawy czy też kubek mocnej herbaty. Dlatego jest idealnym rozwiązaniem dla kuchennego wnętrza. "Ognista czerwień" z oferty Dekoral Łazienka&Kuchnia na ścianach doda nam energii od samego rana. Pamiętajmy, że ten intensywny kolor dodatkowo pobudza apetyt. W projekcie architektonicznym stanowi doskonałe tło dla nowoczesnych, jak i klasycznych materiałów wykończeniowych oraz akcesoriów. Chromowany okap nad kuchenną wyspą czy metaliczny piekarnik i mikrofalówka współgrają z drewnianymi meblami oraz blatem roboczym.
Zielono mi…
Z kolei wiosenny klimat wprowadzi do kuchni zieleń. Ten wesoły i odprężający kolor ma bardzo bogatą paletę odcieni, które można stosować we wnętrzach i wszystkie znakomicie sprawdzą się w kuchni. "Orzeźwiająca limonka" oraz "energetyczna zieleń" ożywią wnętrze i dodadzą mu energii. Dobrze komponują się z czernią, bielą oraz kamiennymi elementami, dając poczucie bliskości z naturą i świeżości oraz tworząc aurę spokoju i relaksu.
Farby Dekoral, dedykowane do malowania kuchni, zostały tak zaprojektowane, by dbać nie tylko o kondycję, ale także o wygląd ścian. Dlatego chronią powierzchnię przed wilgocią i mikroorganizmami oraz są odporne ma szorowanie i zmykanie, a dodatkowo zabezpieczają wymalowane powierzchnie przed detergentami. Emulsja Dekoral Łazienka & Kuchnia czy też Maleinak to nie tylko efektowny odcień, ale również solidna ochrona.
Źródło i zdjęcia: Dekoral
CZYTAJ WIĘCEJ
Farba zamiast kafelków. Czym pomalować kuchnię?
Farby z palety Łazienka & Kuchnia marki Dekoral
Aranżacja kuchni wg marki Tikkurila
Biostatyczna farba Śnieżka Kuchnia-łazienka BAZA
Porady Dekoral: Odnawiamy ściany w kuchni i łazience
Aranżacje kuchni z Beckers Designer Kitchen&Bathroom
Dwadzieścia odcieni farby Łazienka & Kuchnia marki Dekoral
Benjamin Moore udoskonalił farbę do kuchni i łazienek
Proste formy i intensywne kolory
Dekoral promuje się nową kampanią
Kuchnia otwarta na salon - jak oddzielić wnętrza kolorami?
Dekoral: urządzasz łazienkę? - zadbaj o jakość materiałów
Dobór odpowiedniej farby do kuchni. Ekspert radzi
DODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz | > Zaloguj się |
ZOBACZ TAKŻE
B.M. Polska gościła dystrybutorów
Fasada roku 2008
Nowa fabryka firmy Kreisel
Przeprowadzka Knaufa
Nowa linia do produkcji skalnej wełny Rockwool
PREZENTACJA FIRM
Festool
TEMAT MIESIĄCA
Mamy 30 lat na modernizację wszystkich budynków. Czy Polska na tym skorzysta?Zgodnie z założeniami nowej dyrektywy, państwa członkowskie UE muszą opracować długoterminową strategię renowacji budynków, zarówno publicznych jak i prywatnych. Plan jest taki, by do 2050 roku wszystkie budynki w Polsce były budynkami o niemal zerowym zużyciu energii (tzw. standard nZEB). Założone plany powinny zawierać także cele pośrednie, które zrealizujemy w latach 2030 i 2040. Czytaj więcej
RAPORTY I ZESTAWIENIA
Raport o budowie domów w Polsce. Jakie budują Polacy?
Wyniki najnowszego "Raportu o budowie domów w Polsce" przygotow...
Wykonywanie tynków specjalnych
Poradnik stanowi obudowę dydaktyczną programu jednostki moduł...
Raport specjalny: Ocieplenie domu
Zimowe miesiące to okres, w którym szczególnie docenimy dobrz...
Jakie są styropiany do ociepleń? Teoria, a praktyka
Wnikliwi inwestorzy często zadają pytanie, jaki styropian wybr...
Raport specjalny: Farby ścienne
Przemalowanie ścian na zupełnie nowy kolor to jeden z najprost...
Aktualna sytuacja i perspektywy branży budowlanej w Republice Kazachstanu
Opracowanie rynkowe sporządzone na zamówienie Wydziału Promoc...
Krucho z wiedzą wykonawców ociepleń o wymogach prawa budowlanego
Wyniki III fali badania TNS Pentor Poznań nt. rynku ociepleń w...
Więcej kleju w kleju? Negatywne wyniki. Nie tylko
7 próbek na 25 przebadanych klejów do styropianu nie spełnia ...
Jak brudzi się elewacja?
Materiałami najczęściej stosowanymi do wykonania wierzchniej ...
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Błędy w wykonawstwie prac ociepleniowych
Wskazówki dla wykonawców tynków maszynowych
Błędy wykonawcze tynków gipsowych
Tynki gipsowe - nowa jakość ścian i sufitów
Uwaga - czarny styropian!
Tynki maszynowe w okresie zimowym
Urządzenia do nakladania tynków
Szlachetna alternatywa
Nowoczesne tynkowanie
Wykonywanie tynków cienkowarstwowych
Ocieplanie wełną mineralną
Tynki cementowo-wapienne. Wykonanie i pielęgnacja
Ocieplanie ścian budynku z cegły
Przyczyny powstawania czarnych smug i przebarwień na powierzchni tynków gipsowych
Usuwanie wykwitów solnych z elewacji
Wysychanie tynków gipsowych
Inwazja kolorów
Błędy w ocieplaniu balkonów
Osuszanie z wilgoci technologicznej
Pielęgnacja i suszenie tynków gipsowych
JEGER - farby i efekty dekoracyjne do ścian
Eksploatacja maszyn tynkarskich
Polepszenie właściwości zapraw - recepty
Korozja biologiczna elewacji budynków
Tynki gliniane - trwałe i naturalne
Szkolenia dla branży tynkarskiej
Tynk dla wymagających inwestorów. Knauf MP 75L Diamant
Tapety z włókna szklanego
System urządzeń wspomagających pracę z płytami g-k
Idealnie gładka powierzchnia