Doświadczenie i innowacyjność źródłem sukcesu Malarza Roku Dekoral 2014
Rozmowa z Piotrem Dworakowskim, Project Managerem firmy Espol Warszawa Sp. z o.o., która zdobyła I miejsce i tytuł Malarza Roku Dekoral 2014 w konkursie organizowanym przez PPG Deco Polska.
Piotr Dworakowski, przedstawiciel firmy Espol Warszawa Sp. z o.o., która zdobyła I miejsce i tytuł Malarza Roku Dekoral 2014 wraz z organizatorami - PPG Deco Polska, fot. Katarzyna Rainka
W jubileuszowej, piątej edycji konkursu Malarz Roku Dekoral 2014, firma „Espol Warszawa", zdobyła I miejsce i nagrodę główną - samochód VW Caddy - za prace wykończeniowe w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym z Oddziałem Rehabilitacyjnym w Gryficach. Proszę przybliżyć charakter inwestycji, która pozwoliła na zwycięstwo.
Piotr Dworakowski, Project Manager firmy Espol Warszawa: Centrum Opieki i Rehabilitacji „Leśna Polana” w Gryficach - wybudowane przez Spółkę Espol Warszawa, dzięki formule „Design + Build”, - to nowoczesny, 3-kondygnacyjny budynek bez barier architektonicznych, dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych lub stale leżących. Zamysłem inwestora było stworzenie placówki o naprawdę wysokim standardzie. Miała wyróżniać się jakością wykończenia i poziomem świadczonych usług na tle setek innych tego typu ośrodków obecnych w Polsce. Uważam, że osiągnęliśmy ten cel. Przyjęte rozwiązania sprawiają, że jest to miejsce przyjazne pacjentom. Cieszymy się, że efekt ten został doceniony również przez jury konkursu Malarz Roku Dekoral 2014. Dziękujemy za przyznanie zaszczytnego pierwszego miejsca.
Prace wykończeniowe przy budowie obiektu o takiej specyfice to ogromne wyzwanie. Na co należało zwrócić szczególną uwagę? Które elementy bądź efekty przeprowadzonych prac wymagały największego zaangażowania podczas realizacji?
- Zgadza się. Wykorzystując wieloletnie doświadczenie firmy Espol Warszawa w prowadzeniu prac wykończeniowych i mając świadomość założonego celu, planujemy te prace kompleksowo przed ich rozpoczęciem. Szczególną uwagę musieliśmy zwrócić na detale - połączenia różnych rodzajów materiałów i odpowiednie przygotowanie powierzchni. W celu uzyskania wykończenia bez śladu spojeń najwięcej pracy włożyliśmy w dopracowanie styków poszczególnych pasów tapety Sigmascan. Wyeliminowaliśmy również efekt „wybłyszczeń” w miejscu wzajemnych połączeń tapety - co było zawodową i osobistą ambicją naszego Zespołu Nadzorującego jakość prac. W tym miejscu chciałbym podziękować naszym pracownikom, których zaangażowanie i staranność w dużym stopniu przyczyniły się do osiągnięcia końcowego sukcesu.
Dlaczego zdecydowali się Państwo na wykorzystanie produktów marek PPG Deco Polska? Jakie cechy, bądź walory materiałów o tym zdecydowały?
- O wyborze zadecydowało kilka czynników. Po pierwsze spełnienie przez produkty wysokich wymagań, m.in.: higienicznych, stawianych materiałom budowlanym stosowanych w budynkach służby zdrowia (nie powinny wydzielać substancji zapachowych podczas malowania i po wyschnięciu), jakościowych - zapewniających estetyczny wygląd, jednorodność powierzchni wykończonej i trwałość oraz mechanicznych - gwarantujących wysoką odporność na intensywną eksploatację: szorowanie i uszkodzenia mechaniczne. Po drugie: możliwość zastosowania kompleksowego systemu wykończeniowego - od gruntu poprzez tapetę po farby. Po trzecie: szeroka gama produktów oraz możliwość ich doboru zależnie od rodzaju powierzchni (tapety Sigmascan o różnej fakturze) i charakteru pomieszczenia (farby Sigma: Perfex, Superlatex Classic, Sigmacryl Universal, Polysatin SM). Doskonała jakość użytych materiałów w trakcie realizacji przekłada się na satysfakcjonujący dla Inwestora efekt końcowy oraz brak reklamacji względem wykonawcy. Nie bez znaczenia są bardzo dobre doświadczenia ze współpracy z regionalnymi przedstawicielami oraz doradztwo i wsparcie techniczne oferowane przez Producenta i Akademię Technik Malarskich Dekoral Professional ATM DP.
Fot. Katarzyna Rainka
Czy od początku wiedzieliście Państwo, że Zakład Opiekuńczo Leczniczy, który jak pan wspomniał przyjął nazwę Centrum Opieki i Rehabilitacji „Leśna Polana” w Gryficach, może być obiektem referencyjnym? W którym momencie i dlaczego podjęta została decyzja, by zgłosić go do konkursu Malarz Roku Dekoral 2014?
- Espol Warszawa działając na rynku od roku 1996, stara się by każdy zrealizowany obiekt był potwierdzeniem wysokiego standardu i jakości prac, stając się tym samym obiektem referencyjnym i „wizytówką firmy”. Więc w zasadzie tak, wiedzieliśmy że „Leśna Polana” może być obiektem referencyjnym. Przy każdej realizacji decydujemy się na zastosowanie najlepszych materiałów wykończeniowych i wyposażeniowych, np.: farb i tapet przystosowanych do trudnych i mocno eksploatowanych powierzchni. Takie wymogi spełniły zastosowane produkty PPG Deco Polska. Także dzięki nim osiągnęliśmy zamierzony efekt i to przesądziło o zgłoszeniu właśnie tego obiektu do konkursu Malarz Roku Dekoral 2014. Należy w tym miejscu podkreślić, że obiekt w standardzie „pod klucz” powstał w 8 miesięcy, co było jednym z głównych wymogów Inwestora.
Efekty pracy firmy „Espol Warszawa" to jej najlepsza wizytówka. Jakie jest źródło sukcesu? Mają Państwo jakiś specjalny patent na uzyskiwanie najwyższego poziomu jakości wykonywanych prac?
- Budowa to złożony proces, na który składa się sprawne planowanie i zarządzanie, koordynacja na wszystkich jego etapach oraz gruntownie wykształcona i odpowiedzialna Kadra Kierownicza. Zatem jeśli mowa o patentach czy sukcesie, to ich źródłem jest wiele lat ciężkiej pracy i nabywane z każdym rokiem doświadczenie. Inwestorzy doceniają nas za jakość, elastyczność, szybkość oraz terminowość realizacji powierzonych projektów. Budowy realizowane przez Espol Warszawa w ostatnich latach - zwłaszcza te w segmencie tzw. budownictwa medycznego - spełniają wszelkie rygory bezpieczeństwa. Wysokie walory użytkowe obiektów potwierdzone są referencjami. Naszym największym sukcesem są zadowoleni Inwestorzy, którzy niejednokrotnie wracają do nas z propozycją realizacji kolejnej inwestycji.
Centrum Opieki i Rehabilitacji "Leśna Polana" w Gryficach, fot. Espol Warszawa
Źródło: Dekoral
CZYTAJ WIĘCEJ
Rozmowa ze zwycięzcą konkursu Malarz Roku Dekoral 2012
Malarz Roku Dekoral 2013 - wywiad ze zwycięzcą konkursu
DODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz | > Zaloguj się |
ZOBACZ TAKŻE
B.M. Polska gościła dystrybutorów
Fasada roku 2008
Nowa fabryka firmy Kreisel
Przeprowadzka Knaufa
Nowa linia do produkcji skalnej wełny Rockwool
PREZENTACJA FIRM
Festool
TEMAT MIESIĄCA
Mamy 30 lat na modernizację wszystkich budynków. Czy Polska na tym skorzysta?Zgodnie z założeniami nowej dyrektywy, państwa członkowskie UE muszą opracować długoterminową strategię renowacji budynków, zarówno publicznych jak i prywatnych. Plan jest taki, by do 2050 roku wszystkie budynki w Polsce były budynkami o niemal zerowym zużyciu energii (tzw. standard nZEB). Założone plany powinny zawierać także cele pośrednie, które zrealizujemy w latach 2030 i 2040. Czytaj więcej
RAPORTY I ZESTAWIENIA
Raport o budowie domów w Polsce. Jakie budują Polacy?
Wyniki najnowszego "Raportu o budowie domów w Polsce" przygotow...
Wykonywanie tynków specjalnych
Poradnik stanowi obudowę dydaktyczną programu jednostki moduł...
Raport specjalny: Ocieplenie domu
Zimowe miesiące to okres, w którym szczególnie docenimy dobrz...
Jakie są styropiany do ociepleń? Teoria, a praktyka
Wnikliwi inwestorzy często zadają pytanie, jaki styropian wybr...
Raport specjalny: Farby ścienne
Przemalowanie ścian na zupełnie nowy kolor to jeden z najprost...
Aktualna sytuacja i perspektywy branży budowlanej w Republice Kazachstanu
Opracowanie rynkowe sporządzone na zamówienie Wydziału Promoc...
Krucho z wiedzą wykonawców ociepleń o wymogach prawa budowlanego
Wyniki III fali badania TNS Pentor Poznań nt. rynku ociepleń w...
Więcej kleju w kleju? Negatywne wyniki. Nie tylko
7 próbek na 25 przebadanych klejów do styropianu nie spełnia ...
Jak brudzi się elewacja?
Materiałami najczęściej stosowanymi do wykonania wierzchniej ...
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Błędy w wykonawstwie prac ociepleniowych
Wskazówki dla wykonawców tynków maszynowych
Błędy wykonawcze tynków gipsowych
Tynki gipsowe - nowa jakość ścian i sufitów
Uwaga - czarny styropian!
Tynki maszynowe w okresie zimowym
Urządzenia do nakladania tynków
Szlachetna alternatywa
Nowoczesne tynkowanie
Wykonywanie tynków cienkowarstwowych
Ocieplanie wełną mineralną
Ocieplanie ścian budynku z cegły
Tynki cementowo-wapienne. Wykonanie i pielęgnacja
Przyczyny powstawania czarnych smug i przebarwień na powierzchni tynków gipsowych
Usuwanie wykwitów solnych z elewacji
Wysychanie tynków gipsowych
Inwazja kolorów
Błędy w ocieplaniu balkonów
Osuszanie z wilgoci technologicznej
Pielęgnacja i suszenie tynków gipsowych
JEGER - farby i efekty dekoracyjne do ścian
Eksploatacja maszyn tynkarskich
Polepszenie właściwości zapraw - recepty
Korozja biologiczna elewacji budynków
Tynki gliniane - trwałe i naturalne
Szkolenia dla branży tynkarskiej
Tynk dla wymagających inwestorów. Knauf MP 75L Diamant
Tapety z włókna szklanego
System urządzeń wspomagających pracę z płytami g-k
Idealnie gładka powierzchnia