Dryvit w Stowarzyszeniu na Rzecz Systemów Ociepleń
W działalność Stowarzyszenia na Rzecz Systemów Ociepleń (SSO) włączył się kolejny producent systemów ETICS - Dryvit Systems USA (Europe). Organizacja zrzesza już 31 podmiotów gospodarczych. Tak duża reprezentacja branży umożliwia Stowarzyszeniu skuteczną pracę dla dobra i w imieniu polskiego rynku systemów ociepleń, szacowanego rocznie na 40 mln mkw. elewacji wykonanych w tej najpopularniejszej metodzie izolacji ścian budynków.
"W pełni popieramy cele Stowarzyszenia na Rzecz Systemów Ociepleń, dlatego Dryvit podjął decyzję o członkostwie" - powiedział Glen Runagall, prezes Dryvit Systems USA (Europe). "Chcemy aktywnie uczestniczyć w promocji energooszczędnej roli ETICS, która jest tak istotna dla naszego środowiska. Będąc producentem, który wprowadził systemy ociepleń na rynek polski, chcemy dzielić się naszym wieloletnim doświadczeniem i aktywnie brać udział w działaniach edukacyjnych stowarzyszenia, w tym z zakresu edukacji poprawnego wykonania systemów ociepleń. Jednym z fundamentów naszej działalności jest utrzymanie i stały rozwój wysokiej jakości produktów, która ma kluczowy wpływ na trwałość i długoterminową skuteczność systemów, a przede wszystkim na bezpieczeństwo zarówno wykonawców, jak i użytkowników. Chcemy więc aktywnie uczestniczyć również w konsultacjach z zakresu polskich oraz europejskich regulacji prawnych dotyczących standardów ociepleń, które to regulacje kształtują ofertę branży dla naszych klientów zarówno w Polsce, jak i dla klientów za granicą" - zapowiedział prezes Runagall.
Prezes zarządu SSO Jacek Michalak podkreślił znaczenie harmonijnej współpracy w ramach Stowarzyszenia: "Cieszymy się, że nasze działania wspierać będzie kolejna firma. Stowarzyszenie na Rzecz Systemów Ociepleń istnieje już 14 lat i przez ten czas wiele nam się udało osiągnąć. Mimo że na co dzień w warunkach rynkowych konkurujemy ze sobą, łączy nas misja na rzecz kompletności stosowanych na polskich budowach rozwiązań, ponieważ tylko pełne systemy zapewniają efektywność ocieplenia. Dzięki zaangażowaniu specjalistów z firm członkowskich możliwa jest intensywna praca Komisji Technicznej SSO, która przygotowuje wzorcowe, dostępne dla wszystkich, instrukcje propagujące prawidłowe wykonawstwo i eksploatację ociepleń. Branżę skutecznie integrują także organizowane przez nas wydarzenia, takie jak coroczna Międzynarodowa Konferencja ETICS czy, ostatnio, IV Europejskie Forum ETICS w Warszawie" - stwierdził prezes Michalak.
W działalności Stowarzyszenia na Rzecz Systemów Ociepleń uczestniczą następujące firmy oraz organizacje branżowe: Asglatex, Atlas, Austrotherm, BASF Polska, Baumit, Bolix, Caparol Polska, Dow Polska, Dryvit Systems USA (Europe), Ejot Polska, Fabryka Styropianu Arbet, Greinplast, Henkel Polska, Hufgard Optolith Bauprodukte Polska, Klimas, Knauf, Koelner, Kreisel, Lakma, Mapei Polska, MIWO - Stowarzyszenie Producentów Wełny Mineralnej: Szklanej i Skalnej, Polskie Stowarzyszenie Producentów Styropianu, PPG Deco Polska, Quick-mix, Saint-Gobain Construction Products Polska/Weber, Sto, Styropmin, Termo Organika, TZ Amex, Wacker-Chemia Polska oraz Zakład Surowców Chemicznych i Mineralnych "Piotrowice II".
Stowarzyszenie na Rzecz Systemów Ociepleń (SSO) jest organizacją branżową czołowych polskich producentów systemów ETICS i ich komponentów. Misją stowarzyszenia jest upowszechnienie kompletnych rozwiązań technologicznych o udokumentowanej jakości, gwarantujących komfort i bezpieczeństwo użytkowania. Inicjatywy podejmowane przez SSO wspierają rozwój energooszczędnego i zrównoważonego budownictwa. Stowarzyszenie promuje również prawidłowe wykonawstwo i kontrolę robót elewacyjnych oraz standardy eksploatacji systemów ociepleń. Organizacja działa od 2003 roku. W roku 2008 była jednym z założycieli europejskiego stowarzyszenia branży ociepleń - European Association for ETICS (EAE). W 2014 roku SSO zainicjowało doroczną Międzynarodową Konferencję ETICS, pierwsze w Polsce forum łączące liczne środowiska zainteresowane tematyką systemów ociepleń. 5 października 2017 roku Stowarzyszenie było współorganizatorem i gospodarzem IV Europejskiego Forum ETICS w Warszawie.
Źródło i zdjęcia: SSO
DODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz | > Zaloguj się |
ZOBACZ TAKŻE
B.M. Polska gościła dystrybutorów
Fasada roku 2008
Nowa fabryka firmy Kreisel
Przeprowadzka Knaufa
Nowa linia do produkcji skalnej wełny Rockwool
PREZENTACJA FIRM
Festool
TEMAT MIESIĄCA
Mamy 30 lat na modernizację wszystkich budynków. Czy Polska na tym skorzysta?Zgodnie z założeniami nowej dyrektywy, państwa członkowskie UE muszą opracować długoterminową strategię renowacji budynków, zarówno publicznych jak i prywatnych. Plan jest taki, by do 2050 roku wszystkie budynki w Polsce były budynkami o niemal zerowym zużyciu energii (tzw. standard nZEB). Założone plany powinny zawierać także cele pośrednie, które zrealizujemy w latach 2030 i 2040. Czytaj więcej
RAPORTY I ZESTAWIENIA
Raport o budowie domów w Polsce. Jakie budują Polacy?
Wyniki najnowszego "Raportu o budowie domów w Polsce" przygotow...
Wykonywanie tynków specjalnych
Poradnik stanowi obudowę dydaktyczną programu jednostki moduł...
Raport specjalny: Ocieplenie domu
Zimowe miesiące to okres, w którym szczególnie docenimy dobrz...
Jakie są styropiany do ociepleń? Teoria, a praktyka
Wnikliwi inwestorzy często zadają pytanie, jaki styropian wybr...
Raport specjalny: Farby ścienne
Przemalowanie ścian na zupełnie nowy kolor to jeden z najprost...
Aktualna sytuacja i perspektywy branży budowlanej w Republice Kazachstanu
Opracowanie rynkowe sporządzone na zamówienie Wydziału Promoc...
Krucho z wiedzą wykonawców ociepleń o wymogach prawa budowlanego
Wyniki III fali badania TNS Pentor Poznań nt. rynku ociepleń w...
Więcej kleju w kleju? Negatywne wyniki. Nie tylko
7 próbek na 25 przebadanych klejów do styropianu nie spełnia ...
Jak brudzi się elewacja?
Materiałami najczęściej stosowanymi do wykonania wierzchniej ...
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Błędy w wykonawstwie prac ociepleniowych
Wskazówki dla wykonawców tynków maszynowych
Błędy wykonawcze tynków gipsowych
Tynki gipsowe - nowa jakość ścian i sufitów
Uwaga - czarny styropian!
Tynki maszynowe w okresie zimowym
Urządzenia do nakladania tynków
Szlachetna alternatywa
Nowoczesne tynkowanie
Wykonywanie tynków cienkowarstwowych
Ocieplanie wełną mineralną
Ocieplanie ścian budynku z cegły
Tynki cementowo-wapienne. Wykonanie i pielęgnacja
Przyczyny powstawania czarnych smug i przebarwień na powierzchni tynków gipsowych
Usuwanie wykwitów solnych z elewacji
Wysychanie tynków gipsowych
Inwazja kolorów
Błędy w ocieplaniu balkonów
Osuszanie z wilgoci technologicznej
Pielęgnacja i suszenie tynków gipsowych
JEGER - farby i efekty dekoracyjne do ścian
Eksploatacja maszyn tynkarskich
Polepszenie właściwości zapraw - recepty
Korozja biologiczna elewacji budynków
Tynki gliniane - trwałe i naturalne
Szkolenia dla branży tynkarskiej
Tynk dla wymagających inwestorów. Knauf MP 75L Diamant
Tapety z włókna szklanego
System urządzeń wspomagających pracę z płytami g-k
Idealnie gładka powierzchnia