Strona główna | AktualnościDziałania SIPUR w II kwartale 2015 r.

Działania SIPUR w II kwartale 2015 r.

Już po raz drugi SIPUR był sponsorem Ogólnopolskiej Studenckiej Konferencji Budowlanej BUDMIKA 2014 zorganizowanej w Centrum Wykładowym Politechniki Poznańskiej przy ul. Piotrowo 2. Podczas konferencji wygłoszono referaty dot. Konstrukcji budowlanych i inżynierskich, Budownictwa ogólnego, Budownictwa ekologicznego, Dróg i Autostrad, Lotnisk, Dróg żelaznych, Mostów i Budowli podziemnych, Komputerowego wspomagania projektowania, Geotechniki i Geologii Inżynierskiej, Geodezji, Technologii i Organizacji budownictwa, Wytrzymałości materiałów i Mechaniki budowli.
Na zakończenie konferencji odbyła się debata z udziałem JM Rektora PP prof. dr hab. inż. Tomasza Łodygowskiego oraz przedstawicieli PIIB, PZITB, Urzędu Miasta oraz Sponsorów konferencji - firm branżowych. Podczas dyskusji poruszono wiele interesujących kwestii związanych z przygotowaniem absolwentów do odnalezienia się na rynku pracy.


II Międzynarodowa Konferencja ETICS, Ożarów Mazowiecki, 7-8 maja 2015


Przedstawiciele SIPUR wzięli udział w Międzynarodowej Konferencji ETICS zorganizowanej w hotelu Mazurkas przez Stowarzyszenie na Rzecz Systemów Ociepleń (SSO). W dwudniowym spotkaniu uczestniczyło ponad sto dwadzieścia osób reprezentujących producentów ETICS, dostawców surowców i chemii budowlanej, ośrodki naukowo-badawcze, organa nadzoru budowlanego, stowarzyszenia branżowe oraz specjalistyczne media. Środowiskowa debata toczyła się wokół roli systemów ociepleń w budownictwie zrównoważonym.

VI Kongres POLSKIE OKNA I DRZWI, Ożarów Mazowiecki, 21-22 maja 2015


Kongres Stolarki Polskiej to największe wydarzenie w polskiej branży stolarki budowlanej. Gościem specjalnym był Janusz Piechociński, Wicepremier i Minister Gospodarki. W tegorocznej edycji wzięło w nim udział ponad trzysta pięćdziesiąt osób. Merytoryczną część obrad rozpoczęła dyskusja w gronie prezesów czołowych polskich firm, poświęcona tematyce skutecznego prowadzenia biznesu. Tematem drugiego panelu tematycznego były wyzwania związane z nową ustawą konsumencką. Drugi dzień Kongresu upłynął pod znakiem architektury przyszłości. O wyzwaniach z nią związanych dyskutowano podczas panelu z udziałem architektów i przedstawicieli firm z branży budowlanej.

Prezentacje o charakterze edukacyjnym dla obecnych i przyszłych profesjonalistów branży budowlanej

W II kwartale br. przedstawiciele SIPUR spotykali się z inżynierami i technikami budownictwa realizując podstawową misję związku polegającą na aktywnym krzewieniu wiedzy o najnowszych technologiach i produktach wśród projektantów i wykonawców dla budowy i rozwoju świadomości najbardziej efektywnych rozwiązań, możliwych dzięki izolacjom poliuretanowym.

8 kwietnia br. miała miejsce prezentacja nt. cech i zastosowań poliuretanu do izolacji cieplnej w budownictwie zgodnie z hasłem "POLIURETAN IZOLUJE LEPIEJ" dla Polskiego Związku Inżynierów i Techników Budownictwa w Toruniu, 30 kwietnia w Grudziądzu, 12 maja w Poznaniu, a 11 czerwca w Nowym Sączu.

Regularny kontakt ze studentami wyższych uczelni technicznych jest ważną częścią programu edukacyjnego SIPUR skierowanego do przyszłych profesjonalistów w obszarze budownictwa. 18 maja br. odbyła się prezentacja dla studentów budownictwa Politechniki Wrocławskiej, 27 maja na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu, a 30 maja na Politechnice Śląskiej w Gliwicach.

Zmiany z Zarządzie Związku, Warszawa, 9 czerwca 2015

9 czerwca br. Zgromadzenie Ogólne SIPUR dokonało zmian w statucie Związku oraz wyboru Zarządu na kolejną kadencję. Skład aktualnego Zarządu SIPUR jest następujący:
  • Michał Kalinowski, Steinbacher Izoterm Sp. z o.o. - Prezes Zarządu SIPUR,
  • Piotr Cieślewicz, Kingspan Insulation Sp. z o.o. - Wiceprezes Zarządu,
  • Sławomir Golonka Bayer Sp. z o.o.- Wiceprezes Zarządu,
  • Mirosław Dąbrowski, BASF Sp. z o.o. - Członek Zarządu,
  • Grzegorz Żmuda, IKO Sp. z o.o. - Członek Zarządu.
Źródło: SIPUR
DODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się
PREZENTACJA FIRM
Festool
TEMAT MIESIĄCA
Mamy 30 lat na modernizację wszystkich budynków. Czy Polska na tym skorzysta?

Zgodnie z założeniami nowej dyrektywy, państwa członkowskie UE muszą opracować długoterminową strategię renowacji budynków, zarówno publicznych jak i prywatnych. Plan jest taki, by do 2050 roku wszystkie budynki w Polsce były budynkami o niemal zerowym zużyciu energii (tzw. standard nZEB). Założone plany powinny zawierać także cele pośrednie, które zrealizujemy w latach 2030 i 2040. Czytaj więcej