Strona główna | AktualnościEfektywność energetyczna w budownictwie - szkolenie

Efektywność energetyczna w budownictwie - szkolenie

25 marca 2013 r. w Warszawie odbędzie się szkolenie na temat efektywności energetycznej w budownictwie. Organizatorem szkolenia jest spółka CKL SA.

PROGRAM SZKOLENIA OBEJMUJE:

Trendy rozwojowe w branży budowlanej

  • Aktualne sytuacja w branży
  • Kierunki rozwoju branży
  • Rozwój poprzez efektywność energetyczną
Energetyka prosumencka i rozproszona jako fundament nowej rzeczywistości energetycznej oraz jej wpływ na przyszłość branży budowalnej
  • Trójpak energetyczny: ustawa o odnawialnych źródłach energii, prawo gazowe, prawo energetyczne
  • Własne źródła energii
  • Magazyny energii
  • Efektywność energetyczna dla mieszkańców
Case study

Efektywne zarządzanie energią w budownictwie
  • Budownictwo ekologiczne i energooszczędne
  • Programy finansowania przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska
Fotowoltaika zintegrowana z budownictwem (BIPV)
  • Technologie fotowoltaiczne wspierające strategię energetyczną UE i Polski
  • Kierunki rozwoju fotowoltaiki - od domów jednorodzinnych do BIVP
  • Praktyczne zastosowania fotowoltaiki w budownictwie
PRELEGENCI:

Andrzej Wolski - Dyrektor Zarządzający i Członek Zarządu Centrum Prawa Bankowego i Informacji w Warszawie - absolwent Uniwersytetu Warszawskiego i Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Pracował w Narodowym Banku Polskim oraz PKO BP. Brał udział w powołaniu Związku Banków Polskich, w którym do 2011 r. pełnił funkcję Dyrektora Generalnego. Obecnie pracuje jako Dyrektor Zarządzający i członek Zarządu Centrum Prawa Bankowego i Informacji.

Grzegorz Onichimowski - ekspert rynku energetycznego, były prezes Towarowej Giełdy Energii S.A. Pod jego kierownictwem TGE stała się jedną z czołowych giełd energii w Europie mając ok. 70% udziału w krajowym zapotrzebowaniu na energię elektryczną. Jeden z inicjatorów powołania Izby Rozliczeniowej Giełd Towarowych. Obecnie wiceprezes Zarządu Polskiego Towarzystwa Certyfikacji Energii. Jeden z autorów koncepcji zielonych, czerwonych i białych certyfikatów.

Wojciech Stawiany - Ekspert ds. Analiz i Ekspertyz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie - absolwent Wydziału Chemicznego Politechniki Śląskiej. W swojej aktywności zawodowej od 1989 r. podejmuje zagadnienia ekologii oraz inżynierii i monitoringu środowiska. Od 2008 r. jego aktywność w Narodowym Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej dotyczy zagadnień ochrony klimatu, szczególnie energooszczędności i poprawy efektywności energetycznej (inteligentne sieci energetycznych, czystych technologii węglowych oraz związanych z tymi działaniami efektami ekologicznymi i energetycznymi).

Stanisław Pietruszko - pracownik naukowy Politechniki Warszawskiej i twórca Centrum Fotowoltaiki PW. Członek Komitetu Sterującego Europejskiej Technologicznej Platformy Fotowoltaiki Koordynator sieci PV w nowo przyjętych krajach do UE. Prezes Polskiego Towarzystwa Fotowoltaiki. Autor wielu publikacji. Dzięki jego wysiłkom, w projekcie nowej ustawy OZE, PV została doceniona.

WSPÓŁPRACA:
  • Polskie Stowarzyszenie Budowniczych Domów
Program oraz formularz zgłoszenia dostępny jest na stronie internetowej: www.ckl.pl
Udział w szkoleniu jest płatny. Ilość miejsc ograniczona.
Rejestrację prowadzi oraz szczegółowych informacji udziela:
Lucyna Rogalska, Specjalista ds. szkoleń,
tel. 32 356 76 05, kom. 797 599 222, email: l.rogalska@ckl.pl


DODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się
PREZENTACJA FIRM
Festool
TEMAT MIESIĄCA
Mamy 30 lat na modernizację wszystkich budynków. Czy Polska na tym skorzysta?

Zgodnie z założeniami nowej dyrektywy, państwa członkowskie UE muszą opracować długoterminową strategię renowacji budynków, zarówno publicznych jak i prywatnych. Plan jest taki, by do 2050 roku wszystkie budynki w Polsce były budynkami o niemal zerowym zużyciu energii (tzw. standard nZEB). Założone plany powinny zawierać także cele pośrednie, które zrealizujemy w latach 2030 i 2040. Czytaj więcej