Strona główna | AktualnościEnergodom 2008

Energodom 2008

Kraków przez trzy w dni (od 15 do 18 października br.) gościł naukowców i specjalistów z Polski i świata
Kraków przez trzy w dni (od 15 do 18 października br.) gościł naukowców i specjalistów z Polski i świata, którzy debatowali na temat budownictwa energooszczędnego. Wygląda na to, że rosnące koszty energii potrzebnej do ogrzania budynków sprawią, że domy energooszczędne to nie chwilowy trend, ale przyszłość branży budowlanej.

IX Międzynarodowe Seminarium Naukowo-Techniczne Energodom 2008 organizowane przez Politechnikę Krakowską to unikalne forum wymiany poglądów i doświadczeń dla wszystkich zajmujących się problematyką budownictwa energooszczędnego oraz miejsce prezentacji wyników aktualnie prowadzonych prac naukowych z tego zakresu. Uczestnicy konferencji starali się przekazać wiedzę na temat niuansów związanych z projektowaniem, realizacją i eksploatacją budynków o niskim zapotrzebowaniu na energię. Większość wykładów była specjalistyczna, ale wszystkie promowały idee budownictwa pozwalającego racjonalnie gospodarować energię potrzebną do ogrzania budynków.

Organizatorami konferencji Energodom 2008 byli: Wydział Inżynierii Lądowej Politechniki Krakowskiej – Zakład Budownictwa Ogólnego i Przemysłowego, przy współudziale Komisji Budownictwa PAN Oddział w Krakowie i Małopolskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa w Krakowie. Przewodniczącym Komitetu Naukowego jest prof. dr hab. inż. Antoni Stachowicz. Komitet Organizacyjny pracuje pod przewodnictwem prof. dr hab. inż. Wiesława Ligęzy.

Głównym sponsorem imprezy była krakowska firma Termo Organika.

Źródło: Tynki, nr 1 (1) 2008
DODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się
PREZENTACJA FIRM
Festool
TEMAT MIESIĄCA
Mamy 30 lat na modernizację wszystkich budynków. Czy Polska na tym skorzysta?

Zgodnie z założeniami nowej dyrektywy, państwa członkowskie UE muszą opracować długoterminową strategię renowacji budynków, zarówno publicznych jak i prywatnych. Plan jest taki, by do 2050 roku wszystkie budynki w Polsce były budynkami o niemal zerowym zużyciu energii (tzw. standard nZEB). Założone plany powinny zawierać także cele pośrednie, które zrealizujemy w latach 2030 i 2040. Czytaj więcej