Strona główna | AktualnościEuropejska Aprobata Techniczna dla Dryvitu

Europejska Aprobata Techniczna dla Dryvitu

Dryvit Systems otrzymał Europejską Aprobatę Techniczną dla systemu ocieplenia ścian zewnętrznych na styropianie Dryvit Drysulation.

Schemat systemu ocieplenia Dryvit Drysulation
Fot. Dryvit


Dryvit Systems otrzymał Europejską Aprobatę Techniczną dla systemu ocieplenia ścian zewnętrznych na styropianie Dryvit Drysulation. Certyfikat ten otrzymują wyroby budowlane, które pozytywnie przejdą skomplikowane i restrykcyjne testy związane z oceną trwałości i funkcjonalności, wykonywane zgodnie z wymogami ETAG (European Technical Approvals Guideline). Europejska Aprobata Techniczna dla Dryvit Drysulation, potwierdza prawidłowe funkcjonowanie tego układu termoizolacyjnego jako kompletnego systemu ociepleń. Aprobatę przyznał Instytut Techniki Budowlanej.

System ocieplenia Dryvit Drysulation składa się z płyt styropianowych, warstwy bazowej z siatką zbrojącą oraz niepalnego tynku mineralnego o różnorodnych fakturach, pomalowanego farbą elewacyjną (akrylową, silikonową lub silikatową). System – oparty na składnikach mineralnych – jest przyjazny dla środowiska. Wyróżnia się odpornością na rozwój mikroorganizmów, na działanie promieniowania UV oraz niekorzystne oddziaływanie środowiska. Jest mało podatny na zabrudzenia i pęknięcia. Dryvit Drysulation może być instalowany zarówno na budynkach istniejących, jak i budowanych, na płytach styropianowych do grubości 20 cm.

Źródło: Tynki, nr 2 (3) 2009

CZYTAJ WIĘCEJ

Dryvit: Jak prawidłowo zamontować system docieplenia na elewacji budynku?



DODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się
PREZENTACJA FIRM
Festool
TEMAT MIESIĄCA
Mamy 30 lat na modernizację wszystkich budynków. Czy Polska na tym skorzysta?

Zgodnie z założeniami nowej dyrektywy, państwa członkowskie UE muszą opracować długoterminową strategię renowacji budynków, zarówno publicznych jak i prywatnych. Plan jest taki, by do 2050 roku wszystkie budynki w Polsce były budynkami o niemal zerowym zużyciu energii (tzw. standard nZEB). Założone plany powinny zawierać także cele pośrednie, które zrealizujemy w latach 2030 i 2040. Czytaj więcej