Strona główna | AktualnościFabryka Farb i Lakierów Śnieżka ponownie zagrała z WOŚP

Fabryka Farb i Lakierów Śnieżka ponownie zagrała z WOŚP

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to wyjątkowa inicjatywa, która pokazuje siłę serc Polaków. W tym roku celem była pomoc najmłodszym i zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. FFiL Śnieżka SA, która od wielu lat wspiera inicjatywę, przekazała podczas 27. Finału WOŚP datek w wysokości 60 000 zł.

W niedzielę, 13 stycznia 2019 roku, odbył się 27. Finał WOŚP. Podobnie jak w poprzednich latach rzesze Polaków oraz firm działających na rodzimym rynku solidarnie wykazało się empatią, wspierając wydarzenie. W ten sposób, zgodnie z hasłem przewodnim akcji, udowodnili, że: Pomaganie jest dziecinnie proste. Wśród darczyńców nie mogło zabraknąć FFiL Śnieżka SA, która od lat angażuje się w pomoc WOŚP. W imieniu Śnieżki czek na kwotę 60 000 zł dla sztabu "Dębica Kwiatek" przekazała Aleksandra Małozięć, Manager ds. Komunikacji Korporacyjnej w FFiL Śnieżka S.A.


Celem tegorocznej akcji jest zakup nowoczesnego sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych, takich urządzeń jak: rezonanse magnetyczne, tomografy komputerowe, aparaty do diagnostyki RTG, wysokiej klasy ultrasonografy, echokardiografy czy sprzęt endoskopowy. "W ramach kolejnych Finałów zawsze jesteśmy z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Idea pomocy najmłodszym pacjentom polskich szpitali jest nam szczególnie bliska, gdyż w ramach akcji społecznej „Dziecięcy świat w kolorach” od 14 lat zamieniamy oddziały dziecięce placówek medycznych w całej Polsce w kolorowe, przyjazne przestrzenie" - mówi Aleksandra Małozięć, Manager ds. Komunikacji Korporacyjnej w FFiL Śnieżka S.A.

Dodatkowo Śnieżka, zgodnie z tradycją, przekazała na licytacje WOŚP również firmowe gadżety, z których cały dochód trafił do Fundacji.

Źródło i zdjęcie: Śnieżka
DODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się
PREZENTACJA FIRM
Festool
TEMAT MIESIĄCA
Mamy 30 lat na modernizację wszystkich budynków. Czy Polska na tym skorzysta?

Zgodnie z założeniami nowej dyrektywy, państwa członkowskie UE muszą opracować długoterminową strategię renowacji budynków, zarówno publicznych jak i prywatnych. Plan jest taki, by do 2050 roku wszystkie budynki w Polsce były budynkami o niemal zerowym zużyciu energii (tzw. standard nZEB). Założone plany powinny zawierać także cele pośrednie, które zrealizujemy w latach 2030 i 2040. Czytaj więcej