Firma Selena SA w gronie 25. Najlepszych Pracodawców 2016 roku
Producent chemii budowlanej, Selena SA została wyróżniona przez Gazetę Finansową tytułem Najlepszego Pracodawcy 2016. Coroczny Biznes Raport tygodnika prezentuje listę 25 najlepszych firm, z różnych branż, które dają swoim pracownikom najbardziej komfortowe warunki pracy, przyjazną atmosferę oraz możliwości rozwoju.
KLUCZEM DO SUKCESU SĄ LUDZIE - wypowiedź Andrzeja Ulfiga, Prezesa Seleny SA.Firma to ludzie, a więc kluczem do trwałego sukcesu w biznesie są właśnie pracownicy. To największa siła i prawdziwy motor dobrze prosperującej firmy. Kompetentny i zaangażowany zespół tworzy tak naprawdę DNA organizacji. Pracownicy stanowią największy kapitał, dlatego w Selenie stawiamy na ludzi, których cechuje kreatywność, inicjatywa i przede wszystkim wysokie kompetencje zawodowe. Wiemy, że firma nie może odnosić sukcesów, jeżeli w pełni nie wykorzysta tego potencjału, dlatego staramy się zapewniać dobrą i sprzyjającą relacjom atmosferę, która z kolei motywuje w dążeniu do wyznaczonych celów. Ważne jest, żeby nie zapomnieć przy tym o indywidualnych potrzebach i oczekiwaniach każdego naszego pracownika.
Dobry pracodawca to nie tylko wynagrodzenie, niezbędne narzędzia pracy czy dodatkowe świadczenia, to przede wszystkim dialog z pracownikiem. Organizacja powinna rozwijać swoich managerów, kreować sprzyjające środowisko pracy, a także konsekwentnie budować system wartości, z którym każdy pracownik będzie się utożsamiał. W relacji pracownik - pracodawca, równie ważna jest sama atmosfera, która powinna być spójna z kulturą panującą w całej organizacji. To właśnie wpływa na zaangażowanie całego zespołu. Wtedy możemy mówić o pełnowartościowej i skutecznej współpracy.
Strategia biznesowa całego przedsiębiorstwa, powinna być silnie połączona z działaniami w zakresie Employer Brandingu i obszarem Human Resources. Zasadne jest, żeby cele stawiane poszczególnym pracownikom, a także całej organizacji, były ściśle skorelowane z polityką firmy. My, dla wybranych funkcji, przyjęliśmy np. model zarządzania przez cele - Management by Objetives (MBO), który pozwala na prowadzenie mocno ukierunkowanych działań, realizujących główne założenia strategiczne. Kolejny, bardzo skuteczny system - motywacyjny, obejmuje największą i bardzo istotną grupę pracowników, czyli osoby mające bezpośrednie przełożenie na sprzedaż. Należy pamiętać, że Selena SA, jest częścią grupy kapitałowej, odpowiedzialną za sprzedaż na terenie całej Polski. Przedmiotowy system, dedykowany dla przedstawicieli handlowych, regionalnych managerów sprzedaży oraz dla dyrektorów sprzedaży, funkcjonuje bardzo dynamicznie, zmieniając się w zależności od kierunków rozwoju firmy i stawianych jej celów. Tak efektywne mechanizmy, o dziwo sporadycznie są stosowane na polskim rynku. Selena działa w ten sposób od wielu lat, jak widać dość skutecznie, co cieszy mnie niezmiernie.
W Selenie, aktywny rozwój firmy i związana z nim szeroka oferta produktowa, wymaga od naszych pracowników wyjątkowych kompetencji, a także najwyższej kultury biznesowej. Osoby o szerokiej wiedzy i bogatym doświadczeniu zawodowym, szczególnie z zakresu sprzedaży, ale też marketingu czy nowych technologii, to właśnie osoby, które chcielibyśmy zaprosić do naszego zespołu. Strategia firmy oparta jest na dwóch równoprawnych profilach - wysokiej jakości produktów oraz innowacyjności. Stale pracujemy nad tym, żeby to właśnie te domeny wyznaczały kierunek działań całego zespołu.
Pamiętajmy - nie chodzi jedynie o to, by przyciągnąć potencjalnych pracowników, sztuką jest utrzymać w zespole największe talenty. Znalezienie ich, zarządzanie ich potencjałem, inspirowanie i odpowiednie motywowanie to spore wyzwanie. To rola pracownika jest decydująca przy sukcesie i rozwoju naszego biznesu. Dobry Szef umie słuchać, wychodzi naprzeciw swojemu pracownikowi i wchodzi z nim w interakcję. Wbrew powszechnemu przekonaniu, uważam, że pracownik nie porzuca pracy, porzuca pracodawcę. Selena bardzo umiejętnie i rzetelnie pracuje, żeby takie sytuacje były rzadkością, o czym utwierdza nas przyznany właśnie tytuł Najlepszy Pracodawca 2016.
Źródło i zdjęcie: Selena
CZYTAJ WIĘCEJ
Duma Regionu Dolnego Śląska - wyróżnienie dla firmy Selena
Lakier do tynków mozaikowych E firmy Selena
Firma Selena uczestnikiem misji Prezydenta RP w Chinach
Certyfikat Wiarygodności Biznesowej dla firmy Selena SA
Selena wyróżniona w konkursie Orły Eksportu Województwa Dolnośląskiego
Innowacje technologiczne Seleny na Kongresie Impact'16
Pianokleje - Selena wprowadza innowacyjną kategorię produktów
Selena SA po raz kolejny z certyfikatem wiarygodności biznesowej
DODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz | > Zaloguj się |
ZOBACZ TAKŻE
B.M. Polska gościła dystrybutorów
Fasada roku 2008
Nowa fabryka firmy Kreisel
Przeprowadzka Knaufa
Nowa linia do produkcji skalnej wełny Rockwool
PREZENTACJA FIRM
Festool
TEMAT MIESIĄCA
Mamy 30 lat na modernizację wszystkich budynków. Czy Polska na tym skorzysta?Zgodnie z założeniami nowej dyrektywy, państwa członkowskie UE muszą opracować długoterminową strategię renowacji budynków, zarówno publicznych jak i prywatnych. Plan jest taki, by do 2050 roku wszystkie budynki w Polsce były budynkami o niemal zerowym zużyciu energii (tzw. standard nZEB). Założone plany powinny zawierać także cele pośrednie, które zrealizujemy w latach 2030 i 2040. Czytaj więcej
RAPORTY I ZESTAWIENIA
Raport o budowie domów w Polsce. Jakie budują Polacy?
Wyniki najnowszego "Raportu o budowie domów w Polsce" przygotow...
Wykonywanie tynków specjalnych
Poradnik stanowi obudowę dydaktyczną programu jednostki moduł...
Raport specjalny: Ocieplenie domu
Zimowe miesiące to okres, w którym szczególnie docenimy dobrz...
Jakie są styropiany do ociepleń? Teoria, a praktyka
Wnikliwi inwestorzy często zadają pytanie, jaki styropian wybr...
Raport specjalny: Farby ścienne
Przemalowanie ścian na zupełnie nowy kolor to jeden z najprost...
Aktualna sytuacja i perspektywy branży budowlanej w Republice Kazachstanu
Opracowanie rynkowe sporządzone na zamówienie Wydziału Promoc...
Krucho z wiedzą wykonawców ociepleń o wymogach prawa budowlanego
Wyniki III fali badania TNS Pentor Poznań nt. rynku ociepleń w...
Więcej kleju w kleju? Negatywne wyniki. Nie tylko
7 próbek na 25 przebadanych klejów do styropianu nie spełnia ...
Jak brudzi się elewacja?
Materiałami najczęściej stosowanymi do wykonania wierzchniej ...
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Błędy w wykonawstwie prac ociepleniowych
Wskazówki dla wykonawców tynków maszynowych
Błędy wykonawcze tynków gipsowych
Tynki gipsowe - nowa jakość ścian i sufitów
Uwaga - czarny styropian!
Tynki maszynowe w okresie zimowym
Urządzenia do nakladania tynków
Szlachetna alternatywa
Nowoczesne tynkowanie
Wykonywanie tynków cienkowarstwowych
Ocieplanie wełną mineralną
Ocieplanie ścian budynku z cegły
Tynki cementowo-wapienne. Wykonanie i pielęgnacja
Przyczyny powstawania czarnych smug i przebarwień na powierzchni tynków gipsowych
Usuwanie wykwitów solnych z elewacji
Wysychanie tynków gipsowych
Inwazja kolorów
Błędy w ocieplaniu balkonów
Osuszanie z wilgoci technologicznej
Pielęgnacja i suszenie tynków gipsowych
JEGER - farby i efekty dekoracyjne do ścian
Eksploatacja maszyn tynkarskich
Polepszenie właściwości zapraw - recepty
Korozja biologiczna elewacji budynków
Tynki gliniane - trwałe i naturalne
Szkolenia dla branży tynkarskiej
Tynk dla wymagających inwestorów. Knauf MP 75L Diamant
Tapety z włókna szklanego
System urządzeń wspomagających pracę z płytami g-k
Idealnie gładka powierzchnia