Strona główna | ProduktyGładki tynk cementowo-wapienny wewnętrzny Baumit MPI 25 Fine

Gładki tynk cementowo-wapienny wewnętrzny Baumit MPI 25 Fine

Firma Baumit posiada szeroką gamę maszynowych tynków cementowo-wapiennych, które z powodzeniem stosowane są zarówno w nowych, jak i remontowanych budynkach. Chętnie wybieraną przez wykonawców grupą produktową jest rodzina tynków wewnętrznych Baumit MPI 25 oraz MPI 25 L. Uzupełnieniem tej linii jest nowy tynk Baumit MPI 25 Fine. Gotowa mieszanka tynkarska o bardzo drobnym uziarnieniu i wysokiej plastyczności przeznaczona jest do wykonywania tynków wewnętrznych dających niezwykle gładką powierzchnię ścian i sufitów.

Baumit MPI 25 Fine to cementowo-wapienny, jednowarstwowy tynk maszynowy. Bardzo drobne uziarnienie i wysoka plastyczność produktu umożliwiają wykonywanie tynków wewnętrznych, zacieranych na gładko. Masa tynkarska posiada długi czas otwarty, co jest niezwykle przydatne podczas obróbki maszynowej. Tynk Baumit MPI 25 Fine przeznaczony jest do każdego rodzaju pomieszczeń, również do tych o podwyższonej wilgotności, użyteczności publicznej i przemysłowych. Tynk ten charakteryzuje wysoka wytrzymałość na ściskanie CS III (pow. 5 MPa) oraz wysoka przyczepność do podłoża 0,5 MPa. Zużycie tynku wynosi ok. 14kg/m2/cm, a minimalna grubość 8mm na
suficie i 10mm na ścianie.

Mieszankę Baumit MPI 25 Fine należy stosować tylko wewnątrz budynków, w nowym budownictwie. Podłoże powinno być mineralne, np. ściany murowane z pustaków silikatowych, ceramicznych, betonu komórkowego, cegły ceramicznej, podłoże z betonu zwykłego albo prefabrykatów betonowych. Należy zadbać by podłoże było nośne, stabilne, trwałe i suche, a także niezmrożone, czyste i odpylone, chłonne oraz wolne od wykwitów. Wszelkie elementy stalowe warto zabezpieczyć antykorozyjnie. Z kolei większe ubytki i nierówności warto wyrównać i w razie potrzeby uzupełnić. Powierzchnie betonowe należy zagruntować środkiem wzmacniającym przyczepność Baumit BetonPrimer.

Tynk wewnętrzny Baumit MPI 25 Fine może być nakładany wszelkimi agregatami tynkarskim. Przed rozpoczęciem tynkowania wskazane jest zabezpieczenie wszystkich narożników poprzez montaż zaprawą Baumit SpeedFix nierdzewnych lub zabezpieczonych antykorozyjnie stalowych lub aluminiowych profili ochronnych. W łazienkach oraz na powierzchni, na której mają być położone płytki ceramiczne można stosować listwy tynkarskie jako pomoc przy zaciąganiu. Pod płytki ceramiczne nie należy zacierać powierzchni tynku.

Tynk maszynowy wewnętrzny Baumit MPI 25 Fine natryskuje się zazwyczaj pasmami, dwukrotnie, a następnie ściąga łatą na równo. Po stwardnieniu świeży tynk drapie się łatą trapezową usuwając naddatki tynku na jego powierzchni i wyrównując w ten sposób płaszczyznę tynku. Następnie skrapia się go wodą i zaciera pacą styropianową, filcową lub twardą gąbką. W miejscach narażonych na pęknięcia należy stosować siatkę do zbrojenia tynków maszynowych Baumit MaschinnenputzArmierung, zatapiając ją mniej więcej w połowie grubości tynku.

Wykonanie zbrojenia zmniejsza znacznie ryzyko powstania ewentualnych mikropęknięć czy zarysowań. Przewody elektryczne muszą zostać przykryte przez warstwę minimum 5 mm tynku. Pakowanie: Worek 30kg; 1200kg /palecie.

Źródło i zdjęcie: Baumit

CZYTAJ WIĘCEJ

Gładź wapienna Baumit KlimaGlätte - idealnie gładka powierzchnia
Baumit FeinPutz Extra - drobnoziarnisty tynk wewnętrzny
Uniwersalna zaprawa murarsko-tynkarska Baumit DuoDur
Gips szpachlowy Baumit FinoFill - strażnik równej i gładkiej powierzchni
Baumit openTop - oddychający tynk dekoracyjny
Baumit StarContact White - biała, wzmocniona zaprawa klejowo-szpachlowa
Mozaikowy tynk dekoracyjny Baumit MosaikTop
Baumit SilikatTop - silikatowy tynk strukturalny
Maszynowe, cementowo-wapienne tynki wewnętrzne firmy Baumit
Tynk samoczyszczący Baumit NanoporTop w nowej jakości
Zaprawa do klinkieru Baumit Klinker S z trasem - niezawodna ochrona przed wykwitami
Tynk wapienny Baumit Klimawhite - przyjazny mikroklimat w każdym domu



DODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się
PREZENTACJA FIRM
Festool
TEMAT MIESIĄCA
Mamy 30 lat na modernizację wszystkich budynków. Czy Polska na tym skorzysta?

Zgodnie z założeniami nowej dyrektywy, państwa członkowskie UE muszą opracować długoterminową strategię renowacji budynków, zarówno publicznych jak i prywatnych. Plan jest taki, by do 2050 roku wszystkie budynki w Polsce były budynkami o niemal zerowym zużyciu energii (tzw. standard nZEB). Założone plany powinny zawierać także cele pośrednie, które zrealizujemy w latach 2030 i 2040. Czytaj więcej