Granatowy kolor wnętrz - inspirujące aranżacje
Granatowy to kolor elegancki, żeglarski, ponadczasowy i zawsze w modzie. Może być stosowany w kuchni, jadalni, sypialni, czy w pokoju dziennym. To kolor rzadko łączony z innymi. Używany jako główna barwa wystroju lub jako akcent dodaje pomieszczeniom klasycznego wyglądu.
Światło i cień
Stosowanie ciemnych kolorów w pomieszczeniach jest dobrym wyborem, gdy przestrzeń jest oświetlana dużą ilością naturalnego światła. Głęboki granatowy najlepiej wygląda zatem z szerokimi oknami. Światło dostając się przez duże tafle szyb rozkłada się miękko na powierzchni ściany i wydobywa z jej intensywnego koloru naturalne piękno.
Gra światła i cienia na płaskiej ścianie tworzy niepowtarzalne obrazy, zmieniające się wraz z wędrówką słońca po linii horyzontu. Decydując się na granatowe ściany warto również zadbać o odpowiednie sztuczne oświetlenie, modelujące wnętrze, o dokładny, przemyślany wybór lamp.
Ta barwa to również strzał w dziesiątkę dla nietypowych aranżacji. Kolor idealnie dobrany do wnętrza można uzyskać z mieszalnika. Śnieżka Classic Akrylowa po skolorowaniu podkreśla niesztampowe wybory aranżacyjne projektantów, uwypuklając ich wyjątkowość.
Wyszukana elegancja
Granaty podkreślają wyjątkowość pomieszczeń, ich elegancki szyk. Ciemne błękity kojarzą się z szykownością. To ulubieńcy wyrafinowanych gustów, ceniących sobie wysoką klasę designu. Granatowy, podobnie jak głęboka czerwień to dobre tło w salonach pełnych dzieł sztuki i oryginalnych, nietuzinkowych przedmiotów i mebli.
Wybór tego koloru nie może być przypadkowy, ale użyty celowo, po przemyśleniu całej kompozycji aranżacyjnej. Znalezienie odpowiedniego odcienia farby, pasującej do wnętrza, też nie stanowi problemu. Wystarczy skorzystać z mieszalnika. Farbę Śnieżka Perfekt Lateksowa można zakolorować w systemie kolorowania i na dowolny kolor z palety barw NCS (blisko 2000 kolorów) i RAL (blisko 180 kolorów).
Warto pamiętać, że podobnie jak w ubiorze, granatowy lubi kontrastować ze śnieżnobiałą bielą, tak samo w projektach pomieszczeń równie dobrze odnajduje się w towarzystwie bieli, która łamie jego chłód i poniekąd go konturuje, zamyka w ramie, tworząc z niego dzieło sztuki samo w sobie.
W marynarskim stylu
Granatowy kolor to główny składnik marynarskiego stylu. Projektowanie domu w duchu żeglarskim jest czymś, co nigdy nie wychodzi z mody. Jest w stanie zapewnić miłą atmosferę dla każdego pomieszczenia, tworząc nastrój, który kojarzy się z widokiem, dźwiękiem i zapachem oceanu. Wystarczy odpowiedni kolor ścian, detale inspirowane plażą, akcesoria związane z żeglugą morską i kilka prostych naturalnych mebli.
Prosty, morski wystrój wnętrz tworzy wrażenie, że ocean nie jest daleko, lecz przypływa i odpływa u naszych stóp, w naszym salonie, kuchni, czy sypialni. Wszystko za sprawą palety barwnej i elementów dekoracyjnych, takich jak rozgwiazdy, muszle, paski, kotwice, czy piasek w szklanych naczyniach. Marynarski styl lubi naturalne tkaniny jak płótno i drewno oraz wspomniany już granatowy, połączony z bielą w pasiastym zestawieniu. Śmiało można wybrać tkaniny w paski na dekorację okien lub narzuty na meble. Inne kolory powinny być ograniczone, ale czerwony dywan lub inny element dekoracyjny będzie wyglądać bardzo atrakcyjnie, gdy zostanie umieszczony obok typowo morskich pasów.
Granatowa barwa często bywa pominięta w projektach architektów wnętrz. Warto jednak zwrócić się ku niej i docenić jej wyjątkowy odcień i cechy jakimi może obdarzyć nasz dom, gdy pojawi się w jego wnętrzach. Obok czerni i czerwieni jest kolejnym głębokim kolorem, który wnosi w przestrzenie szczyptę elegancji i zapewnia odrobinę luksusu bez wielkich kosztów.
Źródło i zdjęcia: Śnieżka
DODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz | > Zaloguj się |
ZOBACZ TAKŻE
B.M. Polska gościła dystrybutorów
Fasada roku 2008
Nowa fabryka firmy Kreisel
Przeprowadzka Knaufa
Nowa linia do produkcji skalnej wełny Rockwool
PREZENTACJA FIRM
Festool
TEMAT MIESIĄCA
Mamy 30 lat na modernizację wszystkich budynków. Czy Polska na tym skorzysta?Zgodnie z założeniami nowej dyrektywy, państwa członkowskie UE muszą opracować długoterminową strategię renowacji budynków, zarówno publicznych jak i prywatnych. Plan jest taki, by do 2050 roku wszystkie budynki w Polsce były budynkami o niemal zerowym zużyciu energii (tzw. standard nZEB). Założone plany powinny zawierać także cele pośrednie, które zrealizujemy w latach 2030 i 2040. Czytaj więcej
RAPORTY I ZESTAWIENIA
Raport o budowie domów w Polsce. Jakie budują Polacy?
Wyniki najnowszego "Raportu o budowie domów w Polsce" przygotow...
Wykonywanie tynków specjalnych
Poradnik stanowi obudowę dydaktyczną programu jednostki moduł...
Raport specjalny: Ocieplenie domu
Zimowe miesiące to okres, w którym szczególnie docenimy dobrz...
Jakie są styropiany do ociepleń? Teoria, a praktyka
Wnikliwi inwestorzy często zadają pytanie, jaki styropian wybr...
Raport specjalny: Farby ścienne
Przemalowanie ścian na zupełnie nowy kolor to jeden z najprost...
Aktualna sytuacja i perspektywy branży budowlanej w Republice Kazachstanu
Opracowanie rynkowe sporządzone na zamówienie Wydziału Promoc...
Krucho z wiedzą wykonawców ociepleń o wymogach prawa budowlanego
Wyniki III fali badania TNS Pentor Poznań nt. rynku ociepleń w...
Więcej kleju w kleju? Negatywne wyniki. Nie tylko
7 próbek na 25 przebadanych klejów do styropianu nie spełnia ...
Jak brudzi się elewacja?
Materiałami najczęściej stosowanymi do wykonania wierzchniej ...
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Błędy w wykonawstwie prac ociepleniowych
Wskazówki dla wykonawców tynków maszynowych
Błędy wykonawcze tynków gipsowych
Tynki gipsowe - nowa jakość ścian i sufitów
Uwaga - czarny styropian!
Urządzenia do nakladania tynków
Tynki maszynowe w okresie zimowym
Szlachetna alternatywa
Nowoczesne tynkowanie
Wykonywanie tynków cienkowarstwowych
Ocieplanie wełną mineralną
Ocieplanie ścian budynku z cegły
Tynki cementowo-wapienne. Wykonanie i pielęgnacja
Przyczyny powstawania czarnych smug i przebarwień na powierzchni tynków gipsowych
Usuwanie wykwitów solnych z elewacji
Wysychanie tynków gipsowych
Inwazja kolorów
Błędy w ocieplaniu balkonów
Osuszanie z wilgoci technologicznej
Pielęgnacja i suszenie tynków gipsowych
JEGER - farby i efekty dekoracyjne do ścian
Eksploatacja maszyn tynkarskich
Polepszenie właściwości zapraw - recepty
Korozja biologiczna elewacji budynków
Tynki gliniane - trwałe i naturalne
Szkolenia dla branży tynkarskiej
Tynk dla wymagających inwestorów. Knauf MP 75L Diamant
Tapety z włókna szklanego
System urządzeń wspomagających pracę z płytami g-k
Idealnie gładka powierzchnia