Gruntowne odnowienie domu lub mieszkania w ciągu weekendu?
Gruntowny remont w weekend? Większość z nas powiedziałoby z pewnością - "niemożliwe". Produkty z oferty Baumit udowadniają jednak, że taki plan jest jak najbardziej wykonalny i to z zachowaniem najwyższych standardów i jakości.
Wiele osób odkłada decyzję o remoncie z obawy nie tylko o koszty tego przedsięwzięcia, ale też czas jego trwania. Materiały schnące przez wiele godzin i przedłużające się prace wykończeniowe nierzadko zmuszają do spędzenia kolejnych dni poza domem czy mieszkaniem i pogłębiają frustrację spowodowaną niekomfortową sytuacją.
Wbrew powszechnej opinii, przeprowadzenie prac renowacyjnych i naprawczych - nawet tak zaawansowanych, jak wyrównywanie i kładzenie podłóg - nie musi zabierać nam cennych dni urlopowych. By wykonać wiele z nich często wystarczy jeden wolny weekend i odpowiednie produkty, które ułatwią i przyspieszą nasze działania.
"W odpowiedzi na coraz szybsze tempo życia i rosnące wymagania klientów, postanowiliśmy wyjść naprzeciw tym, którzy szanują swój czas i obawiają się podjęcia decyzji o remoncie właśnie ze względu na jego długi okres trwania. Żeby uczynić zadość tym oczekiwaniom, stworzyliśmy serię produktów, które cechuje nie tylko łatwość użycia i wysoka jakość, ale również duża oszczędność godzin - tak istotnych w trakcie prac budowlanych i wykończeniowych" - mówi Tomasz Jarzyna, Product Manager w firmie Baumit.
Bez gipsu ani rusz!
Nieodzownym pomocnikiem przy każdym niemal remoncie jest gips szpachlowy. Sprawdzi się on nie tylko podczas niwelowania dużych nierówności, wypełniania ubytków i pęknięć w tynkach - tak powszechnych w blokach zvtzw. "wielkiej płyty" - lecz także przy wyrównywaniu powierzchni ścian przed nanoszeniem na nie gładzi, tapet czy powłok malarskich, a także maskowania instalacji elektrycznych.
Ze względu na mnogość prac, które należałoby wykonać przy jego użyciu w trakcie odnawiania własnego "M", wiele osób odkłada decyzję o remoncie. Perspektywa zmierzenia się z niedoskonałościami ścian nie powinna jednak zniechęcać nas do renowacji. Szczególnie, że na rynku dostępne są produkty, których pomoc będzie nieoceniona, gdy zależy nam, by szybko uporać się z remontem. Przy szpachlowaniu ubytków i wyrównywaniu większych nierówności trafnym wyborem jest Baumit FinoFill, gips szpachlowy, który ze względu na swoje właściwości i skład, ma wyjątkową twardość i może być nakładany grubą - do 10 mm - pojedynczą warstwą. Dzięki temu nawet duże nierówności, dziury czy pęknięcia mogą zostać uzupełnione "za jednym zamachem", co pozytywnie wpływa na kosztorys napraw i ich przebieg.
Gładkie jak jedwab
"Idealnie gładkie, czyste i białe ściany to nie tylko doskonałe tło dla mebli, sprzętów i elementów dekoracyjnych zgromadzonych w mieszkaniu, ale również ozdoba i wizytówka domu w jednym. Niestety, zwłaszcza w blokach mieszkalnych, ich stan często pozostawia wiele do życzenia" - zauważa ekspert firmy Baumit. Ze względu na dużą powierzchnię i tym samym ich widoczność, warto zadbać o to, by ściany były jednolite, zarówno pod względem faktury, jak i koloru. Żeby to osiągnąć nie ma wcale konieczności żmudnego zrywania tynku - chyba, że się łuszczy i odpada. Wtedy luźne fragmenty ściany trzeba zeskrobać, by nie osłabiły przyczepności kolejnych warstw. Gotowa gładź szpachlowa FinoFinish S zapewni najwyższą jakość wykończenia, oszczędzając przy tym cenne godziny. Dzięki swojej formule i konsystencji pasty jest ona bowiem gotowa do natychmiastowego użycia i bardzo prosta w aplikacji, a co więcej nie wymaga wcześniejszego gruntowania podłoża. Nie trzeba również posiadać specjalnych narzędzi, by przy jej pomocy uzyskać doskonałą bazę pod dalsze prace dekoracyjne - jest bowiem na tyle uniwersalna, że można ją nakładać zarówno ręcznie, stalową pacą, jak i za pomocą maszynowego agregatu. Efekt? Śnieżna biel i idealna faktura, nawet przy zastosowaniu cienkiej warstwy.
Błyskawiczna zmiana na lepsze
Perfekcyjnie gładkie ściany cieszą przede wszystkim wzrok podnosząc walory estetyczne wnętrza. Dla pełnego i namacalnego efektu warto zadbać również o podłogę, która zdecydowanie lepiej się prezentuje i dłużej zachowuje funkcjonalność, gdy jest ułożona na idealnie równym podłożu. Obok prac ingerujących w sieć wodno-kanalizacyjną, remonty związane z odnawianiem podłogi należą jednak do najbardziej uciążliwych, ponieważ okresowo wymuszają wyłączenie odnawianego pomieszczenia z użytku. Zdecydowane skrócenie tego czasu - przy jednoczesnym zachowaniu precyzji i trwałości wykonania - jest możliwe dzięki zastosowaniu błyskawicznej posadzki cementowej Baumit Rapido 1 Speed. Sprawdzi się ona zarówno jako podkład pod parkiet, panele, płytki czy wykładzinę, jak i jako finalna warstwa posadzkowa, np. w garażu. Ekspresowe tempo wysychania pozwala na to, by bezpiecznie po niej chodzić już po 3 godzinach od nałożenia, a po upływie doby jest związana i wyschnięta na tyle, że bez przeszkód można kłaść na jej powierzchni wszelkiego rodzaju okładziny podłogowe. Na tle gładkich ścian i idealnie wypoziomowanej podłogi wszystkie meble i elementy dekoracyjne prezentują się zdecydowanie lepiej. Produkty umożliwiające dokonanie remontu lub poprawek w ekspresowym tempie pozwalają stworzyć bazę, która sprawi, że mieszkanie czy dom nabierze nowej jakości. Ta - dzięki ich trwałości - będzie się utrzymywać przez lata.
Źródło i zdjęcia: Baumit
DODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz | > Zaloguj się |
ZOBACZ TAKŻE
B.M. Polska gościła dystrybutorów
Fasada roku 2008
Nowa fabryka firmy Kreisel
Przeprowadzka Knaufa
Nowa linia do produkcji skalnej wełny Rockwool
PREZENTACJA FIRM
Festool
TEMAT MIESIĄCA
Mamy 30 lat na modernizację wszystkich budynków. Czy Polska na tym skorzysta?Zgodnie z założeniami nowej dyrektywy, państwa członkowskie UE muszą opracować długoterminową strategię renowacji budynków, zarówno publicznych jak i prywatnych. Plan jest taki, by do 2050 roku wszystkie budynki w Polsce były budynkami o niemal zerowym zużyciu energii (tzw. standard nZEB). Założone plany powinny zawierać także cele pośrednie, które zrealizujemy w latach 2030 i 2040. Czytaj więcej
RAPORTY I ZESTAWIENIA
Raport o budowie domów w Polsce. Jakie budują Polacy?
Wyniki najnowszego "Raportu o budowie domów w Polsce" przygotow...
Wykonywanie tynków specjalnych
Poradnik stanowi obudowę dydaktyczną programu jednostki moduł...
Raport specjalny: Ocieplenie domu
Zimowe miesiące to okres, w którym szczególnie docenimy dobrz...
Jakie są styropiany do ociepleń? Teoria, a praktyka
Wnikliwi inwestorzy często zadają pytanie, jaki styropian wybr...
Raport specjalny: Farby ścienne
Przemalowanie ścian na zupełnie nowy kolor to jeden z najprost...
Aktualna sytuacja i perspektywy branży budowlanej w Republice Kazachstanu
Opracowanie rynkowe sporządzone na zamówienie Wydziału Promoc...
Krucho z wiedzą wykonawców ociepleń o wymogach prawa budowlanego
Wyniki III fali badania TNS Pentor Poznań nt. rynku ociepleń w...
Więcej kleju w kleju? Negatywne wyniki. Nie tylko
7 próbek na 25 przebadanych klejów do styropianu nie spełnia ...
Jak brudzi się elewacja?
Materiałami najczęściej stosowanymi do wykonania wierzchniej ...
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Błędy w wykonawstwie prac ociepleniowych
Wskazówki dla wykonawców tynków maszynowych
Błędy wykonawcze tynków gipsowych
Tynki gipsowe - nowa jakość ścian i sufitów
Uwaga - czarny styropian!
Urządzenia do nakladania tynków
Tynki maszynowe w okresie zimowym
Szlachetna alternatywa
Nowoczesne tynkowanie
Wykonywanie tynków cienkowarstwowych
Ocieplanie wełną mineralną
Ocieplanie ścian budynku z cegły
Tynki cementowo-wapienne. Wykonanie i pielęgnacja
Przyczyny powstawania czarnych smug i przebarwień na powierzchni tynków gipsowych
Usuwanie wykwitów solnych z elewacji
Wysychanie tynków gipsowych
Inwazja kolorów
Błędy w ocieplaniu balkonów
Osuszanie z wilgoci technologicznej
Pielęgnacja i suszenie tynków gipsowych
JEGER - farby i efekty dekoracyjne do ścian
Eksploatacja maszyn tynkarskich
Polepszenie właściwości zapraw - recepty
Korozja biologiczna elewacji budynków
Tynki gliniane - trwałe i naturalne
Szkolenia dla branży tynkarskiej
Tynk dla wymagających inwestorów. Knauf MP 75L Diamant
Tapety z włókna szklanego
System urządzeń wspomagających pracę z płytami g-k
Idealnie gładka powierzchnia