Strona główna | AktualnościGrupa Selena: Jak w polskich warunkach rozwinąć start-up od zera do 1 mld PLN?
Grupa Selena: Jak w polskich warunkach rozwinąć start-up od zera do 1 mld PLN?
Podczas European Start-up Days swój sposób na efektywny rozwój biznesu zdradzi Krzysztof Domarecki - założyciel i przewodniczący Rady Nadzorczej Grupy Selena.
Krzysztof Domarecki
European Start-up Days łączy świat nowych pomysłów z funduszami niezbędnymi do ich realizacji. Organizowana drugi rok z rzędu konferencja - będąca częścią Europejskiego Kongresu Gospodarczego - to również platforma wymiany wiedzy, gdzie osoby, które odniosły sukces w biznesie dzielą się swoimi doświadczeniami. Jednym z prelegentów wydarzenia będzie Krzysztof Domarecki, założyciel i twórca sukcesu globalnie działającej Seleny, producenta i dystrybutora chemii budowlanej.
Po 25 latach Selena znajduje się wśród trzech największych producentów piany poliuretanowej na świecie, a jedną z jej topowych i najbardziej rozpoznawalnych marek jest Tytan. Zakłady produkcyjne firmy znajdują się w Polsce, Brazylii, Korei, Chinach, Rumunii, Turcji, Hiszpanii oraz we Włoszech. Oferta Grupy dostępna jest w ponad 70 krajach na całym świecie.
"Czy znasz 7 warunków, których spełnienie może doprowadzić Twój startup do kapitalizacji rzędu 1 mld złotych?" - pyta Krzysztof Domarecki, który mocno angażuje się w szeroko pojęte wspieranie środowiska start-upów, w którym widzi bardzo duży potencjał. Partycypuje on w inwestycjach typu Venture Capital, oferując wsparcie finansowe już funkcjonującym innowacyjnym przedsiębiorstwom. Jako tzw. Anioł Biznesu dzieli się własnym doświadczeniem i lokuje kapitał w nowo powstające przedsięwzięcia. Bardzo aktywnie działa także we wszelkich inicjatywach polegających na łączeniu świata nauki i biznesu, kongresach, wykładach i debatach uniwersyteckich.
11 maja o godz. 14:30 na scenie głównej katowickiego Spodka wygłosi on wykład pt. "Jak w polskich warunkach rozwinąć start-up od zera do wartości 1 mld PLN. Uwagi przedsiębiorcy.", w którym przedstawi warunki sukcesu firmy w oparciu o osobiste doświadczenie inwestycyjne i rozwoju innowacji w Selenie, a także w start-upach oraz w oparciu o obserwacje rozwoju nowoczesnych technologii w Polsce, Europie, USA i Chinach.
"Jeśli kierujesz funduszem inwestycyjnym, to porozmawiajmy o tym, w jaki sposób doświadczenie ekspansji międzynarodowej Seleny może pomóc Twoim spółkom wejść na rynki zagraniczne" - podpowiada Krzysztof Domarecki.
European Start-up Days to dwudniowe wydarzenie towarzyszące Europejskiemu Kongresowi Gospodarczemu, które ma na celu pomoc w nawiązaniu dialogu pomiędzy osobami z nowymi rewolucyjnym pomysłami na biznes, a inwestorami. Dzięki temu młodzi przedsiębiorcy mają możliwość zainteresować swoimi projektami i produktami szerszą audiencję oraz pozyskać kapitał na rozwój firmy. Konferencja to także okazja do wymiany wiedzy nt. najnowszych trendów czy sposobów zdobywania funduszy. Ponadto w trakcie European Start-up Days prezesi spółek, eksperci rynkowi czy osoby, które z powodzeniem rozwinęły działalność gospodarczą wygłaszają inspirujące wykłady, gdzie opowiadają o swoich doświadczeniach. W ubiegłym roku European Start-up Days odwiedziło 2 000 osób i ponad 40 prelegentów - wśród których byli przedstawiciele takich firm, jak m. in. Deloitte, Google czy Microsoft oraz osoby reprezentujące media i administrację państwową.
Europejski Kongres Gospodarczy organizowany jest cyklicznie w Katowicach od 2009 roku - w tegorocznej 9. edycji Krzysztof Domarecki weźmie udział także w debacie pt. "Dyplomacja ekonomiczna - nowe otwarcie?". Kongres ten to jedno z najważniejszych wydarzeń biznesowych w Europie Centralnej. Poruszany jest na nim szereg zagadnień związanych z szeroko rozumianym funkcjonowaniem gospodarki. Omawiane są zewnętrze czynniki mające stymulujące rozwój biznesu oraz przeszkody, z którymi musi się on mierzyć. Prezentowane są tu nowe kierunki rozwoju i nowe technologie, które mają potencjał zainicjować rewolucyjne zmiany. Europejski Kongres Gospodarczy rośnie z każdą edycją, ubiegłoroczną ósmą odsłonę odwiedziło ok. 8 tysięcy gości z Europy, Azji i Afryki.
Źródło i zdjęcie: Grupa Selena
CZYTAJ WIĘCEJ
Global Experience. Local Heroes. 25-lecie Grupy Selena
Selena FM na Korea EXPO 2017
DODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz | > Zaloguj się |
ZOBACZ TAKŻE
B.M. Polska gościła dystrybutorów
Fasada roku 2008
Nowa fabryka firmy Kreisel
Przeprowadzka Knaufa
Nowa linia do produkcji skalnej wełny Rockwool
PREZENTACJA FIRM
Festool
TEMAT MIESIĄCA
Mamy 30 lat na modernizację wszystkich budynków. Czy Polska na tym skorzysta?Zgodnie z założeniami nowej dyrektywy, państwa członkowskie UE muszą opracować długoterminową strategię renowacji budynków, zarówno publicznych jak i prywatnych. Plan jest taki, by do 2050 roku wszystkie budynki w Polsce były budynkami o niemal zerowym zużyciu energii (tzw. standard nZEB). Założone plany powinny zawierać także cele pośrednie, które zrealizujemy w latach 2030 i 2040. Czytaj więcej
RAPORTY I ZESTAWIENIA
Raport o budowie domów w Polsce. Jakie budują Polacy?
Wyniki najnowszego "Raportu o budowie domów w Polsce" przygotow...
Wykonywanie tynków specjalnych
Poradnik stanowi obudowę dydaktyczną programu jednostki moduł...
Raport specjalny: Ocieplenie domu
Zimowe miesiące to okres, w którym szczególnie docenimy dobrz...
Jakie są styropiany do ociepleń? Teoria, a praktyka
Wnikliwi inwestorzy często zadają pytanie, jaki styropian wybr...
Raport specjalny: Farby ścienne
Przemalowanie ścian na zupełnie nowy kolor to jeden z najprost...
Aktualna sytuacja i perspektywy branży budowlanej w Republice Kazachstanu
Opracowanie rynkowe sporządzone na zamówienie Wydziału Promoc...
Krucho z wiedzą wykonawców ociepleń o wymogach prawa budowlanego
Wyniki III fali badania TNS Pentor Poznań nt. rynku ociepleń w...
Więcej kleju w kleju? Negatywne wyniki. Nie tylko
7 próbek na 25 przebadanych klejów do styropianu nie spełnia ...
Jak brudzi się elewacja?
Materiałami najczęściej stosowanymi do wykonania wierzchniej ...
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Błędy w wykonawstwie prac ociepleniowych
Wskazówki dla wykonawców tynków maszynowych
Błędy wykonawcze tynków gipsowych
Tynki gipsowe - nowa jakość ścian i sufitów
Uwaga - czarny styropian!
Tynki maszynowe w okresie zimowym
Urządzenia do nakladania tynków
Szlachetna alternatywa
Nowoczesne tynkowanie
Wykonywanie tynków cienkowarstwowych
Ocieplanie wełną mineralną
Tynki cementowo-wapienne. Wykonanie i pielęgnacja
Ocieplanie ścian budynku z cegły
Usuwanie wykwitów solnych z elewacji
Przyczyny powstawania czarnych smug i przebarwień na powierzchni tynków gipsowych
Wysychanie tynków gipsowych
Inwazja kolorów
Błędy w ocieplaniu balkonów
Osuszanie z wilgoci technologicznej
Pielęgnacja i suszenie tynków gipsowych
JEGER - farby i efekty dekoracyjne do ścian
Eksploatacja maszyn tynkarskich
Polepszenie właściwości zapraw - recepty
Korozja biologiczna elewacji budynków
Tynki gliniane - trwałe i naturalne
Szkolenia dla branży tynkarskiej
Tynk dla wymagających inwestorów. Knauf MP 75L Diamant
Tapety z włókna szklanego
System urządzeń wspomagających pracę z płytami g-k
Idealnie gładka powierzchnia