Strona główna | AktualnościGrupa Selena: spółka Orion wyróżniona przez Europejską Agencję Bezpieczeństwa i Zdrowia w Pracy
Grupa Selena: spółka Orion wyróżniona przez Europejską Agencję Bezpieczeństwa i Zdrowia w Pracy
Zakłady produkcyjne Orion PU sp. z o.o. spółki z Grupy Selena - właściciela marki Tytan i jednego z trzech największych producentów pian poliuretanowych na potrzeby budownictwa na świecie - zostały wyróżnione w polskiej edycji Konkursu Dobrych Praktyk "Zdrowe i bezpieczne miejsce pracy", organizowanym przez Europejską Agencję Bezpieczeństwa i Zdrowia w Pracy (EU-OSHA) w ramach ogólnoeuropejskiej kampanii "Substancje niebezpieczne pod kontrolą". Patronat nad kampanią objęła Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Partnerem strategicznym kampanii jest Główny Inspektorat Sanitarny, natomiast partnerem strategicznym naukowym - Instytut Medycyny Pracy im. Prof. J. Nofera w Łodzi.
Spółka z Grupy Selena została wyróżniona za opracowanie koncepcji i implementację wieszaka - miejsca odkładczego - na rękawice ochronne. Rozwiązanie to poprawiło porządek i organizację pracy przez wyeliminowanie zagrożeń związanych z pozostawianiem zabrudzonych rękawic w przypadkowych miejscach.
"Grupa Selena dba o pełny proces produkcji i uczestniczących w nim pracowników na każdym jego etapie. Od początku działalności stawiamy na innowacje, ale wiemy, że drobne zmiany często robią ogromną różnicę. Niejednokrotnie małe problemy są pomijane - tworząc finalnie duży kłopot lub wręcz zagrożenie dla bezpieczeństwa. W naszym zakładzie zaobserwowaliśmy problem z pozostawianiem przez pracowników rękawic chemicznych w przypadkowych miejscach, co powodowało bałagan i miejscowe zabrudzenia, a w konsekwencji przestrzeń była mniej zorganizowana. Dzięki zastosowaniu imiennego wieszaka, pracownicy wiedzą, gdzie znajdą swoje rękawice i gdzie mają je odkładać. Wieszak daje również możliwość skutecznej i szybkiej kontroli rękawic, ułatwia ich regularną wymianę, jak również wydłuża żywotność i poprawia komfort pracy - w pozycji pionowej rękawice lepiej schną. Zastosowana pod wieszakiem taca ociekowa zbiera ewentualne resztki substancji chemicznych, skutecznie zabezpieczając przed zabrudzeniami. Poprawia to bezpieczeństwo pracowników i jakość stosowanej ochrony. Udział w kampanii był dla nas bardzo wartościowym doświadczeniem, a otrzymane wyróżnienie jest dla nas powodem do dumy i daje motywację do dalszych działań. Pokazuje równocześnie, że nawet bardzo proste rozwiązania mogą dawać wymierne efekt i posłużyć jako przykład oraz inspiracja do zastosowania w innych miejscach" - mówi Krzysztof Ciszewski, Global Environmental Health and Safety Manager Selena Group.
Selena: wieszak na rękawice chemioodporne
Do konkursu można było zgłaszać rozwiązania dotyczące zarządzania BHP w odniesieniu do substancji niebezpiecznych. Zgłoszone do konkursu projekty zostały ocenione przez jury składające się z niezależnych ekspertów, a przy ocenie brane był pod uwagę m.in. zasięg działania rozwiązania, ukierunkowanie na miejsce pracy, zaangażowanie kierownictwa, udział pracowników w projekcie, osiągnięte usprawnienia, konsultacje między kierownictwem i pracownikami, możliwość wykorzystania rozwiązania w innych zakładach pracy i jego trwałość oraz innowacyjność.
Konferencja podsumowująca polską edycję kampanii "Substancje niebezpieczne pod kontrolą - dobre praktyki" realizowaną na terenie całej Unii Europejskiej, odbyła się 1 października w Gdańsku. Udział wzięli w niej m.in. przedstawiciele nagrodzonych projektów prezentując zwycięskie rozwiązania. Audytorium miało również możliwość wysłuchania wykładów na temat "Skuteczność lidera w obszarze bezpieczeństwa pracy" oraz "Sekretów efektywnego prowadzenia szkoleń nt. bezpieczeństwa pracy".
Źródło i zdjęcia: Selena, Kamil Jach
DODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz | > Zaloguj się |
ZOBACZ TAKŻE
B.M. Polska gościła dystrybutorów
Fasada roku 2008
Nowa fabryka firmy Kreisel
Przeprowadzka Knaufa
Nowa linia do produkcji skalnej wełny Rockwool
PREZENTACJA FIRM
Festool
TEMAT MIESIĄCA
Mamy 30 lat na modernizację wszystkich budynków. Czy Polska na tym skorzysta?Zgodnie z założeniami nowej dyrektywy, państwa członkowskie UE muszą opracować długoterminową strategię renowacji budynków, zarówno publicznych jak i prywatnych. Plan jest taki, by do 2050 roku wszystkie budynki w Polsce były budynkami o niemal zerowym zużyciu energii (tzw. standard nZEB). Założone plany powinny zawierać także cele pośrednie, które zrealizujemy w latach 2030 i 2040. Czytaj więcej
RAPORTY I ZESTAWIENIA
Raport o budowie domów w Polsce. Jakie budują Polacy?
Wyniki najnowszego "Raportu o budowie domów w Polsce" przygotow...
Wykonywanie tynków specjalnych
Poradnik stanowi obudowę dydaktyczną programu jednostki moduł...
Raport specjalny: Ocieplenie domu
Zimowe miesiące to okres, w którym szczególnie docenimy dobrz...
Jakie są styropiany do ociepleń? Teoria, a praktyka
Wnikliwi inwestorzy często zadają pytanie, jaki styropian wybr...
Raport specjalny: Farby ścienne
Przemalowanie ścian na zupełnie nowy kolor to jeden z najprost...
Aktualna sytuacja i perspektywy branży budowlanej w Republice Kazachstanu
Opracowanie rynkowe sporządzone na zamówienie Wydziału Promoc...
Krucho z wiedzą wykonawców ociepleń o wymogach prawa budowlanego
Wyniki III fali badania TNS Pentor Poznań nt. rynku ociepleń w...
Więcej kleju w kleju? Negatywne wyniki. Nie tylko
7 próbek na 25 przebadanych klejów do styropianu nie spełnia ...
Jak brudzi się elewacja?
Materiałami najczęściej stosowanymi do wykonania wierzchniej ...
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Błędy w wykonawstwie prac ociepleniowych
Wskazówki dla wykonawców tynków maszynowych
Błędy wykonawcze tynków gipsowych
Tynki gipsowe - nowa jakość ścian i sufitów
Uwaga - czarny styropian!
Tynki maszynowe w okresie zimowym
Urządzenia do nakladania tynków
Szlachetna alternatywa
Nowoczesne tynkowanie
Wykonywanie tynków cienkowarstwowych
Ocieplanie wełną mineralną
Tynki cementowo-wapienne. Wykonanie i pielęgnacja
Ocieplanie ścian budynku z cegły
Usuwanie wykwitów solnych z elewacji
Przyczyny powstawania czarnych smug i przebarwień na powierzchni tynków gipsowych
Wysychanie tynków gipsowych
Inwazja kolorów
Błędy w ocieplaniu balkonów
Osuszanie z wilgoci technologicznej
Pielęgnacja i suszenie tynków gipsowych
JEGER - farby i efekty dekoracyjne do ścian
Eksploatacja maszyn tynkarskich
Polepszenie właściwości zapraw - recepty
Korozja biologiczna elewacji budynków
Tynki gliniane - trwałe i naturalne
Szkolenia dla branży tynkarskiej
Tynk dla wymagających inwestorów. Knauf MP 75L Diamant
Tapety z włókna szklanego
System urządzeń wspomagających pracę z płytami g-k
Idealnie gładka powierzchnia