Innowacje Seleny źródłem przełomowych zmian w branży budowlanej
Zgodnie ze strategią opartą na wdrażaniu innowacyjnych produktów Grupa Selena rozpoczęła wprowadzanie na rynek nowatorskiej serii pianoklejów. Implementacja tego pionierskiego rozwiązania jest efektem międzynarodowego programu badawczo-rozwojowego FOAM ADHESIVE (FOAD) - prowadzonego przez spółki z Grupy Selena od kilku lat.
Jednym z najnowszych produktów z rodziny FOAD, który pojawił się w sprzedaży jest Szybki Klej do Styropianu IS 13, przeznaczony do profesjonalnego montażu płyt izolacyjnych. Produkt ten znacznie skróci i uprości całość procesu ocieplania budynków, a co za tym idzie wpłynie także na poprawę efektywności ekip wykonawczych oraz zmniejszenie kosztów prac.
Pianokleje są rewolucją w branży budowlanej, gdyż pozwalają zastąpić szereg standardowych klejów i tradycyjnych zapraw cementowych. Kleje w formie piany pozwalają na wykorzystanie znakomitych właściwości wiążących, charakterystycznych dla takich produktów jak: zaprawy suche, kleje montażowe, kleje do systemów podłogowych lub pokryć dachowych, przy jednoczesnym zapewnieniu niezwykle prostej aplikacji. Główne zalety pianoklejów to bardzo dobra przyczepność początkowa i niezwykle szybki czas wysychania spoiny.
"Wprowadzenie na rynek serii FOAD, w tym Szybkiego Kleju do Styropianu IS 13, to efekt wieloletnich prac Grupy Selena zorientowanych na wdrażanie innowacyjnych rozwiązań w dziedzinie chemii budowlanej. Konsekwentne inwestowanie w działalność R&D - realizowaną w laboratoriach spółki zlokalizowanych w Polsce, Hiszpanii, Turcji oraz w Chinach - jest kluczowym elementem strategii Grupy Selena. Program FOAD (FOAM ADHESIVE) - koordynowany przez międzynarodowy zespół specjalistów, którzy stworzyli i w dalszym ciągu udoskonalają rewolucyjną technologię pianoklejów - jest jednym ze strategicznych projektów firmy. Poprzez opracowywanie nowatorskich rozwiązań technologicznych, które odpowiadają potrzebom światowego budownictwa, Selena realizuje swój wkład w rozwój chemii budowlanej. W rezultacie Spółka nieustannie podnosi atrakcyjność oferty na międzynarodowym rynku i zdobywa przewagę konkurencyjną" - powiedział Jarosław Michniuk, prezes Zarządu Selena FM S.A., jednostki nadrzędnej w Grupie Selena.
W ramach programu FOAD wykorzystywany jest potencjał naukowy najwyższej klasy badaczy. Grupa Selena prowadzi intensywne działania R&D, współpracuje z naukowcami oraz wspiera wymianę wiedzy i doświadczenia między specjalistami z wielu krajów. Celem jest opracowanie innowacyjnych produktów, które zmieniają tradycyjne podejście do procesów w branży budowlanej tak, aby znaleźć systemowe rozwiązania stanowiące odpowiedź na coraz większe potrzeby użytkowników oraz sprzyjające środowisku, również w kontekście polityki zrównoważonego budownictwa.
Jednym z takich właśnie rozwiązań jest Szybki Klej do Styropianu IS 13, najszybszy jednokomponentowy klej poliuretanowy, dedykowany dla systemów ETICS (External Thermal Insulation Composite System). Jego wyjątkowo gęsta formuła zapewnia szybki chwyt początkowy, precyzyjną pracę z płytą, nawet przy nierównej powierzchni podłoża (IS 13 niweluje nierówności do 30 mm) oraz silną przyczepność do klejonej powierzchni. Produkt ten rekomendowany jest do płyt ze styropianu grafitowego i białego, (EPS), płyt XPS i PUR, wełny mineralnej oraz spienionego szkła. Może być stosowany na wszystkich typowych podłożach budowlanych, takich jak: beton, gazobeton, ceramika, bloczki silikatowe oraz podłożach trudnych takich jak podłoża drewniane i drewnopochodne, metalowe i szkliwione. IS 13 stanowi komponent systemowej oferty, która umożliwia nawet 6-krotne skrócenie czasu pracy, podniesienie jej efektywności oraz znaczne ułatwienie dla firm wykonawczych. Potwierdziły to opinie uczestników zorganizowanego niedawno przez Selenę ogólnopolskiego RoadShow. W 15 lokalizacjach w całej Polsce odbyły się prezentacje i techniczne warsztaty dla ponad 450 profesjonalistów. Mieli oni okazję poznać właściwości Najszybszego Systemu Ociepleń FGS którego kluczowym elementem jest właśnie Szybki Klej do Styropianu IS 13 i przekonać się o jego znakomitej skuteczności.
Program FOAD otwiera nowy rozdział dla branży budowlanej. Innowacyjne rozwiązania umożliwiające szybką, lekką i wydajną pracę stanowią kolejny etap w tworzeniu solidnych, trwałych i przyjaznych środowisku budynków, których użytkownicy cieszyć się mogą pełnym komfortem. Ta nowa, najwyższa jakość to krok w kierunku szybkiego rozwoju całej branży.
Źródło: Selena
DODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz | > Zaloguj się |
ZOBACZ TAKŻE
B.M. Polska gościła dystrybutorów
Fasada roku 2008
Nowa fabryka firmy Kreisel
Przeprowadzka Knaufa
Nowa linia do produkcji skalnej wełny Rockwool
PREZENTACJA FIRM
Festool
TEMAT MIESIĄCA
Mamy 30 lat na modernizację wszystkich budynków. Czy Polska na tym skorzysta?Zgodnie z założeniami nowej dyrektywy, państwa członkowskie UE muszą opracować długoterminową strategię renowacji budynków, zarówno publicznych jak i prywatnych. Plan jest taki, by do 2050 roku wszystkie budynki w Polsce były budynkami o niemal zerowym zużyciu energii (tzw. standard nZEB). Założone plany powinny zawierać także cele pośrednie, które zrealizujemy w latach 2030 i 2040. Czytaj więcej
RAPORTY I ZESTAWIENIA
Raport o budowie domów w Polsce. Jakie budują Polacy?
Wyniki najnowszego "Raportu o budowie domów w Polsce" przygotow...
Wykonywanie tynków specjalnych
Poradnik stanowi obudowę dydaktyczną programu jednostki moduł...
Raport specjalny: Ocieplenie domu
Zimowe miesiące to okres, w którym szczególnie docenimy dobrz...
Jakie są styropiany do ociepleń? Teoria, a praktyka
Wnikliwi inwestorzy często zadają pytanie, jaki styropian wybr...
Raport specjalny: Farby ścienne
Przemalowanie ścian na zupełnie nowy kolor to jeden z najprost...
Aktualna sytuacja i perspektywy branży budowlanej w Republice Kazachstanu
Opracowanie rynkowe sporządzone na zamówienie Wydziału Promoc...
Krucho z wiedzą wykonawców ociepleń o wymogach prawa budowlanego
Wyniki III fali badania TNS Pentor Poznań nt. rynku ociepleń w...
Więcej kleju w kleju? Negatywne wyniki. Nie tylko
7 próbek na 25 przebadanych klejów do styropianu nie spełnia ...
Jak brudzi się elewacja?
Materiałami najczęściej stosowanymi do wykonania wierzchniej ...
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Błędy w wykonawstwie prac ociepleniowych
Wskazówki dla wykonawców tynków maszynowych
Błędy wykonawcze tynków gipsowych
Tynki gipsowe - nowa jakość ścian i sufitów
Uwaga - czarny styropian!
Tynki maszynowe w okresie zimowym
Urządzenia do nakladania tynków
Szlachetna alternatywa
Nowoczesne tynkowanie
Wykonywanie tynków cienkowarstwowych
Ocieplanie wełną mineralną
Ocieplanie ścian budynku z cegły
Tynki cementowo-wapienne. Wykonanie i pielęgnacja
Przyczyny powstawania czarnych smug i przebarwień na powierzchni tynków gipsowych
Usuwanie wykwitów solnych z elewacji
Wysychanie tynków gipsowych
Inwazja kolorów
Błędy w ocieplaniu balkonów
Osuszanie z wilgoci technologicznej
Pielęgnacja i suszenie tynków gipsowych
JEGER - farby i efekty dekoracyjne do ścian
Eksploatacja maszyn tynkarskich
Polepszenie właściwości zapraw - recepty
Korozja biologiczna elewacji budynków
Tynki gliniane - trwałe i naturalne
Szkolenia dla branży tynkarskiej
Tynk dla wymagających inwestorów. Knauf MP 75L Diamant
Tapety z włókna szklanego
System urządzeń wspomagających pracę z płytami g-k
Idealnie gładka powierzchnia