Strona główna | AktualnościInnowacje technologiczne Seleny na Kongresie Impact'16

Innowacje technologiczne Seleny na Kongresie Impact'16

W dniach 15-16 czerwca w Krakowskim Centrum Kongresowym ICE ma miejsce kongres Impact’16. Tegoroczna edycja odbywa się pod hasłem "4.0 Economy" - eksperci, przedstawiciele biznesu i polityki będą rozmawiać o tym czym jest Gospodarka 4.0 i jaką formę może ona przybrać w naszym kraju. Zaawansowane technologie oparte o innowacyjne wynalazki naukowe wkraczają coraz dynamiczniej do strefy biznesu. Ich adaptacja przez gospodarkę jest koniecznością - bez takich rozwiązań nie byłby możliwy postęp cywilizacyjny. Czwarta Rewolucja Przemysłowa wymaga od biznesu szerokiego spojrzenia i otwartości na nowoczesne technologie, które wkraczają nie tylko do sektora gospodarczego, ale także do świata mediów czy sztuki. Taka synergia działań korzystnie wpływa na postęp cywilizacyjny i rozwój współczesnego społeczeństwa.

Podczas kongresu Selena przedstawi dwa wdrożone wynalazki będące wynikiem współpracy z nauką. Efektem kooperacji Grupy Selena z partnerami zewnętrznymi jest NoEM Electro Protector - pierwszy na świecie produkt chroniący przed polem elektrycznym niskich częstotliwości. Technologia zdobyła już uznanie na świecie w postaci Złotego Medalu w kategorii "Ochrona Środowiska - Energia" na Wystawie Wynalazczości w 2011 roku w Genewie. Laboratoria Seleny prowadzą również prace nad własnymi rozwiązaniami, czego efektem jest drugi z prezentowanych w trakcie kongresu produktów - ochronna powłoka hydroizolacyjna o wysokiej refleksyjności i wodoodporności Cool-R. Ten innowacyjny produkt jest nowością w portfolio Seleny - łączy w sobie redukcję temperatur pod dachem z zapewnieniem pełnej wodoszczelności pokrycia.

"Współczesny biznes nie może działać w oderwaniu od innych części otaczającego nas świata - gospodarka, media, a nawet sztuka są dzisiaj nierozerwalnie połączone przez nowoczesne technologie. Technologia scala aspekty życia, które do niedawna funkcjonowały jako osobne dziedziny. Dzisiaj takich samotnych wysp już nie ma - dlatego właśnie tematem przewodnim kongresu będzie czwarta rewolucja gospodarcza. Biznes funkcjonujący w jej ramach wymaga odpowiednich umiejętności oraz szerokiego spojrzenia, wykraczającego poza dziedzinę, wokół której koncentruje się działalność prowadzonej firmy. Dlatego Selena nie działa w oderwaniu od świata, a jej zespoły R&D współpracują z czołowymi naukowcami. Dzięki takiemu podejściu następuje wymiana wiedzy przyspieszająca proces powstawania nowoczesnych produktów dla budownictwa" - powiedział Krzysztof Domarecki, przewodniczący rady nadzorczej Selena FM S.A., jednostki nadrzędnej w Grupie Selena.

Jednym z założeń Kongresu Impact’16 jest umożliwienie swobodnej wymiany myśli pomiędzy przedstawicielami wielu dziedzin życia. Wydarzenie to stwarza platformę porozumienia dla przedsiębiorców, właścicieli startupów, naukowców, inwestorów z sektora prywatnego i publicznego, przedstawicieli inkubatorów, parków naukowo-technologicznych, przedstawicieli rządu i samorządów terytorialnych oraz reprezentantów mediów i sztuki. Kongres ma zapewnić możliwość nawiązywania kontaktów i budowania trwałych relacji.

Tematyka Impact’16 krąży wokół globalnych transformacji technologicznych, społecznych i ekonomicznych będących wynikiem Czwartej Rewolucji Przemysłowej. Celem kongresu jest debata nad ich wpływem na gospodarkę Polski oraz innych krajów Europy Centralnej i Wschodniej, a także identyfikacja okazji i wyzwań dla przedsiębiorczości w ramach Gospodarki 4.0.

Źródło i zdjęcia: Selena

CZYTAJ WIĘCEJ

Lakier do tynków mozaikowych E firmy Selena
Firma Selena uczestnikiem misji Prezydenta RP w Chinach
Certyfikat Wiarygodności Biznesowej dla firmy Selena SA
Selena wyróżniona w konkursie Orły Eksportu Województwa Dolnośląskiego
Firma Selena SA w gronie 25. Najlepszych Pracodawców 2016 roku



DODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się
PREZENTACJA FIRM
Festool
TEMAT MIESIĄCA
Mamy 30 lat na modernizację wszystkich budynków. Czy Polska na tym skorzysta?

Zgodnie z założeniami nowej dyrektywy, państwa członkowskie UE muszą opracować długoterminową strategię renowacji budynków, zarówno publicznych jak i prywatnych. Plan jest taki, by do 2050 roku wszystkie budynki w Polsce były budynkami o niemal zerowym zużyciu energii (tzw. standard nZEB). Założone plany powinny zawierać także cele pośrednie, które zrealizujemy w latach 2030 i 2040. Czytaj więcej