Internauci wybrali Fasady Roku 2015
Plebiscyt Fasada Roku od 2007 r. tworzy historię polskiej architektury, wyznaczając przy tym nowe standardy w dziedzinie estetyki i wysokiej jakości wykończenia elewacji. Od kilku lat odrębny rozdział Konkursu firmy Baumit piszą Internauci. Także w tym roku wcielili się oni w rolę Jurorów i spośród blisko 200 realizacji zgłoszonych do 9-tej edycji plebiscytu wyłonili najlepsze fasady 2015 roku. Wśród projektów nagrodzonych specjalnym "Wyróżnieniem Internautów" znalazły się realizacje z Jawora, Krakowa, Lidzbarka Warmińskiego i okolic Warszawy.
Typowanie zwycięzców trwało od października 2015 r., a ostatnie ważne głosy zarejestrowano 31 stycznia br. Internauci wybierali tym razem z blisko 200 elewacji ukończonych w 2015 r., wykończonych kompletną technologią Baumit, czyli systemem ociepleń, systemem tynkowym z wykończeniem lub programem produktów renowacyjnych z wykończeniem. Każda osoba, która odwiedziła adres www.fasadaroku.pl miała do rozdysponowania w sumie 5 głosów - po jednym w każdej kategorii konkursowej. Projekty, które w swoich grupach zyskały największe poparcie w sieci zostały nagrodzone specjalnym "Wyróżnieniem Internautów".
W najliczniej obsadzonej kategorii - budynek wielorodzinny nowy - najwięcej głosów otrzymał projekt Apartamenty Agrestowa, który na drodze do zwycięstwa musiał pokonać blisko setkę konkurentów. Wizję architektów z B2 STUDIO Spółka z o.o. Spółka Komandytowa zrealizowała w systemie generalnego wykonawstwa firma Aedes S.A., działająca na zlecenie Inwestora-zgłaszającego - LOGI DEVELOPMENT 1 Sp. z o.o. W stawce obiektów po rekonstrukcji i adaptacji" równych sobie nie miał budynek jednorodzinny zlokalizowany przy ul. A. Struga 1 w Jaworze, pozostawiając "za plecami" aż 50 realizacji. Projekt termomodernizacji i rozbudowy opracowało biuro architektoniczne Cignus Architektura, a prace budowlane na zlecenie prywatnego inwestora przeprowadziła firma UOB Robert. W grupie budynków niemieszkalnych tytułem Fasady Roku 2015 Internauci uhonorowali Q Hotel usytuowany przy ul. Radzikowskiego w Krakowie, zgłoszony przez inwestora - RADZIKOWSKIEGO Sp. z o.o. Projekt autorstwa BIURA PROJEKTOWEGO ARREDO, Zespół projektowy: Yurek Sarna, Andrzej Chrobak, Michał Golonka, urzeczywistniła GRUPA TK Sp. z o.o. Najlepszą renowacją 2015 roku społeczność internetowa okrzyknęła Oranżerię Ignacego Krasickiego w Lidzbarku Warmińskim, projektu pracowni Serafin Studio Projektowe. Prace remontowe na zlecenie Gminy przeprowadziła firma Mur-Mal Maciej Maliszewski, która zgłosiła obiekt do konkursu. W klasie budynków jednorodzinnych nowych bezkonkurencyjny okazał się obiekt mieszkalny wzniesiony dla prywatnego inwestora w miejscowości Zielonki Wieś pod Warszawą. Wykonawcą inwestycji jest Zakład Remontowo-budowlany, Józef Wróbel. Wyróżnioną elewację zaprojektowali architekci z pracowni BECZAK / BECZAK / ARCHITEKCI - Magdalena i Maciej Beczak.
"Wyniki głosowania internetowego kolejny rok z rzędu pokazują, że zainteresowanie architekturą w Polsce jest coraz większe. Polacy potrafią docenić kreatywne łączenie struktur i przemyślane operowanie kolorem, jak również dostrzec wartość estetyczną i dekoracyjną detalu. Internauci nagradzają niebanalne rozwiązania elewacyjne, nierzadko zasługujące na miano prawdziwych pereł budownictwa, wpływające na atrakcyjność przestrzeni, w której żyjemy" - mówi Aleksandra Gilewska, Manager ds. Marketingu z firmy Baumit.
Poznaliśmy wyniki głosowania Internautów. Teraz do gry wchodzi profesjonalne Jury, by podczas zamkniętych obrad wspólnie przeanalizować zakwalifikowane do konkursu projekty i wyłonić najlepsze rozwiązania elewacyjne minionego roku. Nagrodą główną w każdej kategorii jest prestiżowy tytuł Fasady Roku 2015 i 10 000 tys. zł. Oprócz gratyfikacji finansowych i korzyści wizerunkowych, dodatkowym bonusem dla laureatów będzie prawo startu w międzynarodowej odsłonie plebiscytu - Baumit Life Challenge. Czy projekty uhonorowane "Wyróżnieniem Internautów" zyskają uznanie również w oczach Kapituły Konkursu? Przekonamy się już wkrótce. Oficjalne rozstrzygnięcie poznamy do końca marca, a każdy Internauta, którego minimum trzy typy pokryją się z decyzją Jury, otrzyma nagrodę rzeczową od firmy Baumit.
Źródło i zdjęcia: Baumit
DODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz | > Zaloguj się |
ZOBACZ TAKŻE
B.M. Polska gościła dystrybutorów
Fasada roku 2008
Nowa fabryka firmy Kreisel
Przeprowadzka Knaufa
Nowa linia do produkcji skalnej wełny Rockwool
PREZENTACJA FIRM
Festool
TEMAT MIESIĄCA
Mamy 30 lat na modernizację wszystkich budynków. Czy Polska na tym skorzysta?Zgodnie z założeniami nowej dyrektywy, państwa członkowskie UE muszą opracować długoterminową strategię renowacji budynków, zarówno publicznych jak i prywatnych. Plan jest taki, by do 2050 roku wszystkie budynki w Polsce były budynkami o niemal zerowym zużyciu energii (tzw. standard nZEB). Założone plany powinny zawierać także cele pośrednie, które zrealizujemy w latach 2030 i 2040. Czytaj więcej
RAPORTY I ZESTAWIENIA
Raport o budowie domów w Polsce. Jakie budują Polacy?
Wyniki najnowszego "Raportu o budowie domów w Polsce" przygotow...
Wykonywanie tynków specjalnych
Poradnik stanowi obudowę dydaktyczną programu jednostki moduł...
Raport specjalny: Ocieplenie domu
Zimowe miesiące to okres, w którym szczególnie docenimy dobrz...
Jakie są styropiany do ociepleń? Teoria, a praktyka
Wnikliwi inwestorzy często zadają pytanie, jaki styropian wybr...
Raport specjalny: Farby ścienne
Przemalowanie ścian na zupełnie nowy kolor to jeden z najprost...
Aktualna sytuacja i perspektywy branży budowlanej w Republice Kazachstanu
Opracowanie rynkowe sporządzone na zamówienie Wydziału Promoc...
Krucho z wiedzą wykonawców ociepleń o wymogach prawa budowlanego
Wyniki III fali badania TNS Pentor Poznań nt. rynku ociepleń w...
Więcej kleju w kleju? Negatywne wyniki. Nie tylko
7 próbek na 25 przebadanych klejów do styropianu nie spełnia ...
Jak brudzi się elewacja?
Materiałami najczęściej stosowanymi do wykonania wierzchniej ...
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Błędy w wykonawstwie prac ociepleniowych
Wskazówki dla wykonawców tynków maszynowych
Błędy wykonawcze tynków gipsowych
Tynki gipsowe - nowa jakość ścian i sufitów
Uwaga - czarny styropian!
Tynki maszynowe w okresie zimowym
Urządzenia do nakladania tynków
Szlachetna alternatywa
Nowoczesne tynkowanie
Wykonywanie tynków cienkowarstwowych
Ocieplanie wełną mineralną
Tynki cementowo-wapienne. Wykonanie i pielęgnacja
Ocieplanie ścian budynku z cegły
Usuwanie wykwitów solnych z elewacji
Przyczyny powstawania czarnych smug i przebarwień na powierzchni tynków gipsowych
Wysychanie tynków gipsowych
Inwazja kolorów
Błędy w ocieplaniu balkonów
Osuszanie z wilgoci technologicznej
Pielęgnacja i suszenie tynków gipsowych
JEGER - farby i efekty dekoracyjne do ścian
Eksploatacja maszyn tynkarskich
Polepszenie właściwości zapraw - recepty
Korozja biologiczna elewacji budynków
Tynki gliniane - trwałe i naturalne
Szkolenia dla branży tynkarskiej
Tynk dla wymagających inwestorów. Knauf MP 75L Diamant
Tapety z włókna szklanego
System urządzeń wspomagających pracę z płytami g-k
Idealnie gładka powierzchnia