Isover szkoli wykonawców branży budowlanej
Coraz więcej przedsiębiorców i inwestorów rynku budowlanego zauważa problem braku wykwalifikowanych fachowców, którzy odnajdują się w innowacyjnych technologiach i potrafią wykorzystać je w praktyce. Isover, renomowany producent izolacji, zareagował na tę lukę budując pierwsze w Polsce profesjonalne Centrum Szkoleniowe.
Przyczyn deficytu fachowców na rynku budowlanym w Polsce można doszukiwać się m.in. w niewystarczającej ilości szkoleń praktycznych, a także ich zbyt wysokich kosztach. Nie bez znaczenia jest również fakt, że coraz mniejszą popularnością cieszą się szkoły zawodowe, które jeszcze kilkanaście lat temu kształciły młodych fachowców. Niedobór wykwalifikowanej kadry ma także podłoże ekonomiczne - znaczna część z nich decyduje się na emigrację do krajów zachodnich, gdzie poszukują lepiej płatnej pracy. Wykonawcy wyjeżdżają więc do wielu krajów Europy Zachodniej, głównie na Wyspy Brytyjskie i do Niemiec.
Firma ISOVER zareagowała na tę lukę otwierając nowatorskie, profesjonalne Centrum Szkoleniowe ISOVER. "Od dłuższego czasu otrzymywaliśmy sygnały od firm wykonawczych o braku dostatecznej ilości pracowników z odpowiednim doświadczeniem. Był to dla nas jeden z głównych impulsów do stworzenia miejsca, które przyczyni się do zmniejszenia skali tego problemu" - zauważa Marek Kolarz, Kierownik Produktu ISOVER i koordynator programu szkoleń.
Głównym celem Centrum Szkoleniowego ISOVER jest więc podnoszenie świadomości dotyczącej wprowadzanych na rynek rozwiązań z zakresu prawidłowego montażu izolacji, budownictwa energooszczędnego, bezpieczeństwa do codziennej praktyki wykonawców. Szkoląc firmy wykonawcze ISOVER oferuje im również szanse nabycia wiedzy technicznej oraz umiejętności praktycznych w tym zakresie.
"Brak doświadczonych fachowców postrzegamy jako istotną barierę w rozwoju rynku izolacji w Polsce, dlatego, otwierając Centrum Szkoleniowe ISOVER, zależało nam na podniesieniu poziomu wiedzy oraz umiejętności praktycznych, promowaniu najwyższych standardów jakości i zapewnieniu solidnego wsparcia naszym klientom" - dodaje Benedykt Korduła, Dyrektor Marketingu ISOVER.
Szkolenia w Centrum mają charakter jedno- lub dwudniowych zajęć. Program obejmuje szkolenie teoretyczne, zajęcia praktyczne oraz zapoznanie się z procesem produkcji materiałów ISOVER. Część teoretyczną prowadzą eksperci ISOVER, z kolei praktyczną trenerzy zewnętrzni, będącymi praktykami budowlanymi. Po odbyciu szkoleń firmy otrzymują certyfikat, który staje się wizytówką dla potencjalnych klientów. Taki dokument, sygnowany rozpoznawalną marką, staje się pomocną wskazówką dla przedsiębiorców poszukujących wykwalifikowanych fachowców.
Szkolenia prowadzone są kilka razy w miesiącu. "W ubiegłym roku przeprowadziliśmy blisko 30 szkoleń, w których łącznie wzięło udział ponad 500 osób. W tym roku liczba ta z pewnością będzie większa. Uczestnikami są głównie partnerzy ISOVER - firmy dystrybucyjne, wykonawcze, projektanci czy studenci uczelni wyższych" - podsumowuje Marek Kolarz.W cyklu szkoleniowym organizowanym przez ISOVER znajdują się nie tylko bloki tematyczne dotyczące m.in. budownictwa energooszczędnego, najnowszych technologii i bezpieczeństwa podczas pracy firm wykonawczych, ale także zajęcia przewidziane dla studentów wyższych uczelni współpracujących z ISOVER oraz szkół średnich o profilu budowlanym. Zgłoszenia na szkolenia przyjmowane są m.in. przez Biuro Doradztwa Technicznego ISOVER, Regionalnych Doradców Technicznych, a od września także poprzez stronę www.isover.pl
Nowatorski budynek Centrum Szkoleniowego ISOVER w Gliwicach
Budynek CSI posiada tradycyjny układ ścian konstrukcyjnych oraz zewnętrznych z ceramiki (cegły). Obiekt spełnia standardy Saint-Gobain Multi-Comfort dla tej kategorii budynków. Poza ponadnormatywnym dociepleniem wyposażony został m.in. w wentylację mechaniczną z rekuperacją, czy trójszybową energooszczędną stolarkę okienna. W trakcie budowy zastosowano produkty izolacyjne oraz folie ISOVER, a także produkty innych marek z Grupy Saint-Gobain Construction Products, jak np. płyty i gipsowo-kartonowe oraz ruszty Rigips, sufity podwieszane Ecophon, tynki i kleje Weber czy wspomniane trójszybowe zestawy Saint-Gobain Glass. Wewnątrz budynku, w części wystawowej, znajdują się w pełni wyposażone makiety wszystkich aplikacji budowlanych, w skali 1:1, z zastosowaniem produktów ISOVER. W części warsztatowej - makiety poszczególnych aplikacji do montażu produktów ISOVER (przeznaczone do ćwiczeń praktycznych dla uczestników szkoleń).
Źródło i zdjęcie: Isover
CZYTAJ WIĘCEJ
Zielone Rekomendacje Techniczne dla marki ISOVER
Mapei Tour 2014 - mobilne centrum szkoleniowe rusza na spotkanie z wykonawcami
Rockwool Polska: MEGA RoadShow znów wyrusza w trasę
Wiedza podstawą udanej współpracy. Raport ze szkoleń SuperWykonawcy Rockwool
Nowatorskie Centrum Szkoleniowe Isover już otwarte!
Isover zaprasza na szkolenia dotyczące termoizolacji budynków
Pierwszy w Polsce "dom poza domem" budowany z wykorzystaniem produktów Isover
Przygotuj się do sezonu z firmami Isover i Fakro
DODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz | > Zaloguj się |
ZOBACZ TAKŻE
B.M. Polska gościła dystrybutorów
Fasada roku 2008
Nowa fabryka firmy Kreisel
Przeprowadzka Knaufa
Nowa linia do produkcji skalnej wełny Rockwool
PREZENTACJA FIRM
Festool
TEMAT MIESIĄCA
Mamy 30 lat na modernizację wszystkich budynków. Czy Polska na tym skorzysta?Zgodnie z założeniami nowej dyrektywy, państwa członkowskie UE muszą opracować długoterminową strategię renowacji budynków, zarówno publicznych jak i prywatnych. Plan jest taki, by do 2050 roku wszystkie budynki w Polsce były budynkami o niemal zerowym zużyciu energii (tzw. standard nZEB). Założone plany powinny zawierać także cele pośrednie, które zrealizujemy w latach 2030 i 2040. Czytaj więcej
RAPORTY I ZESTAWIENIA
Raport o budowie domów w Polsce. Jakie budują Polacy?
Wyniki najnowszego "Raportu o budowie domów w Polsce" przygotow...
Wykonywanie tynków specjalnych
Poradnik stanowi obudowę dydaktyczną programu jednostki moduł...
Raport specjalny: Ocieplenie domu
Zimowe miesiące to okres, w którym szczególnie docenimy dobrz...
Jakie są styropiany do ociepleń? Teoria, a praktyka
Wnikliwi inwestorzy często zadają pytanie, jaki styropian wybr...
Raport specjalny: Farby ścienne
Przemalowanie ścian na zupełnie nowy kolor to jeden z najprost...
Aktualna sytuacja i perspektywy branży budowlanej w Republice Kazachstanu
Opracowanie rynkowe sporządzone na zamówienie Wydziału Promoc...
Krucho z wiedzą wykonawców ociepleń o wymogach prawa budowlanego
Wyniki III fali badania TNS Pentor Poznań nt. rynku ociepleń w...
Więcej kleju w kleju? Negatywne wyniki. Nie tylko
7 próbek na 25 przebadanych klejów do styropianu nie spełnia ...
Jak brudzi się elewacja?
Materiałami najczęściej stosowanymi do wykonania wierzchniej ...
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Błędy w wykonawstwie prac ociepleniowych
Wskazówki dla wykonawców tynków maszynowych
Błędy wykonawcze tynków gipsowych
Tynki gipsowe - nowa jakość ścian i sufitów
Uwaga - czarny styropian!
Tynki maszynowe w okresie zimowym
Urządzenia do nakladania tynków
Szlachetna alternatywa
Nowoczesne tynkowanie
Wykonywanie tynków cienkowarstwowych
Ocieplanie wełną mineralną
Ocieplanie ścian budynku z cegły
Tynki cementowo-wapienne. Wykonanie i pielęgnacja
Przyczyny powstawania czarnych smug i przebarwień na powierzchni tynków gipsowych
Usuwanie wykwitów solnych z elewacji
Wysychanie tynków gipsowych
Inwazja kolorów
Błędy w ocieplaniu balkonów
Osuszanie z wilgoci technologicznej
Pielęgnacja i suszenie tynków gipsowych
JEGER - farby i efekty dekoracyjne do ścian
Eksploatacja maszyn tynkarskich
Polepszenie właściwości zapraw - recepty
Korozja biologiczna elewacji budynków
Tynki gliniane - trwałe i naturalne
Szkolenia dla branży tynkarskiej
Tynk dla wymagających inwestorów. Knauf MP 75L Diamant
Tapety z włókna szklanego
System urządzeń wspomagających pracę z płytami g-k
Idealnie gładka powierzchnia