Izolacje i efektywność energetyczna - właściwy kierunek
W Europie wiele mówi się o konieczności podnoszenia wydajności energetycznej zakładów przemysłowych. Pojawia się coraz więcej ustaw nakładających na przedsiębiorstwa obowiązek audytu energetycznego czy zmniejszania emisji dwutlenku węgla. Aby ułatwić firmom poznanie sposobów osiągnięcia wyznaczanych norm podczas 2. edycji Międzynarodowych Targów Izolacji Przemysłowych 4INSULATION połączonych z Targami Efektywności Energetycznej w Przemyśle EFE swoją ofertę 25-26 listopada 2015 w Krakowie przedstawiło 70 wystawców z Polski i zagranicy.
Izolacyjne okno na Wschodnią Europę
"Jesteśmy w Krakowie, ponieważ wspieramy organizowane Mistrzostwa Polski Monterów Izolacji Przemysłowych, ale przede wszystkim prezentujemy naszą ofertę. Targi 4INSULATION dla wielu europejskich firm są takim oknem na wschodnią Europę" - mówi Thomas Pitsch z firmy Schwartmanns Maschinenbau GmbH.
Krakowskie Targi 4INSULATION to ciekawa propozycja dla profesjonalistów z branży izolacji, firm przemysłu energetycznego, chemicznego i petrochemicznego, dystrybutorów, konstruktorów, monterów, konserwatorów instalacji oraz osób kształcących się w zawodzie.
"Jechaliśmy do Krakowa z pewną dozą niepewności, ale w pełni akceptujemy formułę wydarzenia i nie spodziewaliśmy się aż tak dużego zainteresowania. Traktujemy udział w wydarzeniu jako możliwość poznania specjalistów, którzy kooperują w tej branży, dostarczając produkty i usługi" - mówił Jarosław Pokorski, prezes Grupy Izolacje.
Oprócz bogatej oferty wystawców zwiedzający mogli skorzystać także z bogatego programu towarzyszącego. "Na Targach jesteśmy pierwszy raz. Są tu poruszane bardzo ciekawe zagadnienia m.in. z rozwiązań grzewczych i samego montażu oraz niezwykle ciekawe pokazy i szkolenia" - mówił Marcin Gieraga, zwiedzający z Łodzi.
Przede wszystkim oszczędność energii
Targom 4INSULATION po raz pierwszy towarzyszyły Targi Efektywności Energetycznej w Przemyśle EFE, dzięki którym zwiedzający mogli poznać inne niż izolowanie obiektów i instalacji przemysłowych, metody na ograniczenie strat energii. Wśród poruszanych zagadnień znalazły się m.in. kogeneracja, możliwości systemów monitorowania i dystrybucji energii, energooszczędne metody produkcji, audyt energetyczny, termowizja czy odzysk energii.
"Spodziewaliśmy się ciekawego wydarzenia i nie zawiedliśmy się. Oprócz Internetu i prasy branżowej Targi są idealnym miejscem do promocji naszej oferty. Z chęcią pojawimy się na nich ponownie" - mówił Piotr Tokarz, z firmy ESCO z Krakowa.
Więcej wiedzy na konferencji
A o tym jak efektywność energetyczna jest ważna dla przedstawicieli przemysłu, świadczy znakomita frekwencja podczas 2. edycji Konferencji Techniczno-Naukowej HEAT not LOST, zorganizowanej we współpracy ze środowiskiem naukowym pod opieką merytoryczną Politechniki Opolskiej. Program konferencji zgromadził specjalistów z całej Polski, wśród których znaleźli się wykonawcy izolacji przemysłowych, przedstawiciele przemysłu energetycznego i chemicznego, biur projektowych, audytorzy energetyczni oraz dostawcy technologii do wykonawstwa izolacji termicznych.
Doskonałym uzupełnieniem części merytorycznej Targów były również warsztaty "Korzyści dla przedsiębiorstw wynikające z Dyrektywy UE w sprawie Efektywności Energetycznej". Warsztaty były prowadzone przez ekspertów Krajowej Agencji Poszanowania Energii S.A.
Podsumowanie 4INSULATION EFE - Mistrzostwa Polski Monterów Izolacji Przemysłowych
Przemysłowi alpiniści
W trakcie minionej edycji Targów 4INSULATION odbyły się m.in. pokazy bezpiecznego montażu rusztowań i prac wysokościowych na inwestycjach związanych z izolacjami przemysłowymi. Za organizację specjalnej strefy odpowiadało R&M Centrum Szkolenia Zawodowego oraz firma Layher.
"Mamy unikatowe w skali kraju produkty i chcieliśmy je zaprezentować w atrakcyjny sposób. Tę edycję Targów oceniamy bardzo dobrze. Jest dużo większa frekwencja niż przed rokiem. Nasze rozwiązania występują także w przemyśle izolacyjnym, więc tematyka Targów bardzo nam odpowiada" - mówił Grzegorz Dziewulski, prezes firmy Layher.
Ponadto Bartosz Baran - ekspert współpracujący z R&M Centrum Szkolenia Zawodowego - omówił zasady bezpiecznego montażu izolacji na wysokości z zastosowaniem środków ochrony indywidualnej. Pokaz w jego wykonaniu obejmował tematy związane z amortyzacją upadku (fall arrest), pracą w ograniczeniu (work restraint) oraz dostępem linowym (rope access - zwany popularnie alpinizmem) i był ściśle połączony z aspektem montażowym - wykonaniem instalacji.
Znamy mistrza Polski!
Wiele emocji dostarczyła organizowana w trakcie Targów 6. edycja Mistrzostw Polski Monterów Izolacji Przemysłowych, w których rywalizowało 8 zespołów. "Zgodnie z wytycznymi europejskiej federacji FESI zawodnicy startowali parami. Naszym marzeniem jest, by zainteresować tą rywalizacją jeszcze więcej firm izolacyjnych z Polski. Im większy rozmach Mistrzostw, tym lepsza promocja tego zawodu" - mówiła Zuzanna Bieńkowska, wiceprezes Zarządu Polskiego Stowarzyszenia Wykonawców Izolacji Przemysłowych.
Najlepsi okazali się Damian Cup i Krzysztof Sarad reprezentujący firmę KAEFER S.A. i to oni będą reprezentować nasz kraj na Mistrzostwach Europy (FESI Apprentice Championship 2016) w Kolonii.
Zwiedzający z różnych branż
Targi 4INSULATION oraz EFE odwiedziło nie tylko 1244 profesjonalistów bezpośrednio zainteresowanych efektywnością energetyczną oraz izolacjami. 25-26 listopada w Międzynarodowym Centrum Targowo-Kongresowym EXPO Kraków gościło również 3 tysiące zwiedzających z branży kompozytowej, na odbywających się równolegle 6. Międzynarodowych Targach Materiałów, Technologii i Wyrobów Kompozytowych KOMPOZYT-EXPO®. Przedstawiciele zakładów produkujących i przetwarzających materiały kompozytowe mieli okazję poznania metod i zagadnień, które również im mają pomóc zaoszczędzić energię i pieniądze.
Przygotowania na kolejną edycję już trwają!
3. edycja Międzynarodowych Targów Izolacji Przemysłowych 4INSULATION oraz 2. edycja Targów Efektywności Energetycznej w Przemyśle EFE odbędzie się w EXPO Kraków w dniach 6-7 kwietnia 2017 r.
Więcej na www.4insulation.eu oraz www.efe.krakow.pl
CZYTAJ WIĘCEJ
Rusza system doradztwa w zakresie efektywności energetycznej oraz OZE
DODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz | > Zaloguj się |
ZOBACZ TAKŻE
B.M. Polska gościła dystrybutorów
Fasada roku 2008
Nowa fabryka firmy Kreisel
Przeprowadzka Knaufa
Nowa linia do produkcji skalnej wełny Rockwool
PREZENTACJA FIRM
Festool
TEMAT MIESIĄCA
Mamy 30 lat na modernizację wszystkich budynków. Czy Polska na tym skorzysta?Zgodnie z założeniami nowej dyrektywy, państwa członkowskie UE muszą opracować długoterminową strategię renowacji budynków, zarówno publicznych jak i prywatnych. Plan jest taki, by do 2050 roku wszystkie budynki w Polsce były budynkami o niemal zerowym zużyciu energii (tzw. standard nZEB). Założone plany powinny zawierać także cele pośrednie, które zrealizujemy w latach 2030 i 2040. Czytaj więcej
RAPORTY I ZESTAWIENIA
Raport o budowie domów w Polsce. Jakie budują Polacy?
Wyniki najnowszego "Raportu o budowie domów w Polsce" przygotow...
Wykonywanie tynków specjalnych
Poradnik stanowi obudowę dydaktyczną programu jednostki moduł...
Raport specjalny: Ocieplenie domu
Zimowe miesiące to okres, w którym szczególnie docenimy dobrz...
Jakie są styropiany do ociepleń? Teoria, a praktyka
Wnikliwi inwestorzy często zadają pytanie, jaki styropian wybr...
Raport specjalny: Farby ścienne
Przemalowanie ścian na zupełnie nowy kolor to jeden z najprost...
Aktualna sytuacja i perspektywy branży budowlanej w Republice Kazachstanu
Opracowanie rynkowe sporządzone na zamówienie Wydziału Promoc...
Krucho z wiedzą wykonawców ociepleń o wymogach prawa budowlanego
Wyniki III fali badania TNS Pentor Poznań nt. rynku ociepleń w...
Więcej kleju w kleju? Negatywne wyniki. Nie tylko
7 próbek na 25 przebadanych klejów do styropianu nie spełnia ...
Jak brudzi się elewacja?
Materiałami najczęściej stosowanymi do wykonania wierzchniej ...
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Błędy w wykonawstwie prac ociepleniowych
Wskazówki dla wykonawców tynków maszynowych
Błędy wykonawcze tynków gipsowych
Tynki gipsowe - nowa jakość ścian i sufitów
Uwaga - czarny styropian!
Tynki maszynowe w okresie zimowym
Urządzenia do nakladania tynków
Szlachetna alternatywa
Nowoczesne tynkowanie
Wykonywanie tynków cienkowarstwowych
Ocieplanie wełną mineralną
Ocieplanie ścian budynku z cegły
Tynki cementowo-wapienne. Wykonanie i pielęgnacja
Przyczyny powstawania czarnych smug i przebarwień na powierzchni tynków gipsowych
Usuwanie wykwitów solnych z elewacji
Wysychanie tynków gipsowych
Inwazja kolorów
Błędy w ocieplaniu balkonów
Osuszanie z wilgoci technologicznej
Pielęgnacja i suszenie tynków gipsowych
JEGER - farby i efekty dekoracyjne do ścian
Eksploatacja maszyn tynkarskich
Polepszenie właściwości zapraw - recepty
Korozja biologiczna elewacji budynków
Tynki gliniane - trwałe i naturalne
Szkolenia dla branży tynkarskiej
Tynk dla wymagających inwestorów. Knauf MP 75L Diamant
Tapety z włókna szklanego
System urządzeń wspomagających pracę z płytami g-k
Idealnie gładka powierzchnia