Jak i gdzie kupować materiały budowlane?
Co łączy budowę domu jednorodzinnego i wznoszenie wysokich wieżowców? W obu przypadkach nie obejdziemy się bez odpowiednich materiałów. Zastanówmy się więc, gdzie i jak je kupować - radzi firma Arsanit.
Podstawa udanych zakupów to drobiazgowo sporządzona lista. Warto najpierw szczegółowo określić zakres czekających nas prac i na tej podstawie dopasować właściwe produkty. Dzięki temu unikniemy sytuacji, w których towar nie będzie odpowiadał naszym wymaganiom. Kupujmy wyroby z pewną, oczywiście rozsądną, nadwyżką. Momenty, kiedy okazuje się, że zapasy farby, której użyliśmy już się wyczerpały i nasze ściany czeka malowanie preparatem w innym odcieniu, nie należą bowiem do najprzyjemniejszych…
Super, hiper...
Gdzie w takim razie udać się z naszym spisem produktów? Pierwszą myślą, która może nam przyjść do głowy jest odwiedzenie znanych z reklam telewizyjnych i billboardów, supermarketów budowlanych. Rzeczywiście, kuszą one hasłami o szerokim asortymencie i niewiarygodnie niskich cenach. Na pewno wielką zaletą takich sklepów jest dostępność wielu różnych artykułów w jednym miejscu. Wszystko jest poukładane i przemyślane tak, aby klient otrzymał potrzebne mu produkty. Dlatego, obok farby często znajdziemy np. folie do malowania, taśmy malarskie, pędzle, wałki czy rękawiczki. Markety budowlane oferują również szeroki wachlarz usług - od zakupów przez telefon, przez obróbkę materiałów (np. docinanie), porady architekta czy dekoratora wnętrz, aż po dowóz i wniesienie zakupów do domu. Tak więc, dla osób, które liczą na kompleksową obsługę i oszczędność czasu, wybór dużych centrów wydaje się być korzystny. Korzystny, ale niekoniecznie jedyny możliwy...
Tuż za rogiem
Lokalne hurtownie - to tutaj zazwyczaj zaopatrują się wykonawcy, którzy korzystają z fachowych materiałów. Co przyciąga odbiorców? Są to m.in.: programy lojalnościowe, indywidualne podejście do klienta, budowanie długofalowych więzi, a przede wszystkim wyspecjalizowane produkty. Atrakcyjne mogą być również ceny towarów. Na ich ostateczny kształt mają bowiem wpływ relacje handlowca z producentem wyrobów budowlanych. "Jeżeli taka współpraca jest owocna i bazuje na solidnych, partnerskich zasadach, hurtownik jest w stanie uzyskać od producenta rabaty, które w konsekwencji mają przełożenie na niższe ceny dla klienta indywidualnego. Co więcej, stały, bezpośredni kontakt między obiema stronami pozytywnie wpływa na sprawność reakcji na zapytania czy bieżące zapotrzebowanie odbiorców" - mówi Krzysztof Kukla dyrektor handlowy z firmy ARSANIT, producenta chemii budowlanej.
Tak to robią najwięksi
Czy w taki sam sposób kupują duże firmy? Tutaj proces jest bardziej skomplikowany. Wielkie przedsiębiorstwa, np. deweloperzy budujący osiedla, zazwyczaj same bezpośrednio nie uczestniczą w pracach budowlanych. Do tego wybierani są fachowi wykonawcy, podwykonawcy etc., których kompetencje weryfikowane są często w procesie przetargu. Dzięki takim procedurom, inwestor ma pewność, że zatrudnia ludzi znających się na rzeczy, którzy maksymalnie usprawnią prace. Chodzi tutaj nie tylko o umiejętne wykonywanie czynności, ale również o profesjonalne i korzystne organizowanie całego zaplecza, np. dzięki omijaniu kosztów pośrednich przy zakupie materiałów. "Korzystając z usług hurtowników, którzy dostarczają produkty prosto od producenta, wykonawca otrzymuje wszystkie materiały w jednym miejscu i o jednym czasie. Dodatkowo, takie rozwiązanie pozwala sprzedawcom wykluczyć koszty magazynowania, co ma wpływ na ostateczną cenę dla odbiorców" - komentuje Krzysztof Kukla.
Warto też wspomnieć o znaku naszych czasów, czyli sklepach Internetowych, które w dużym stopniu usprawniły i przyspieszyły proces wyboru materiałów budowlanych. Wirtualne zakupy możemy robić zarówno w dużych supermarketach, jak i w mniejszych, lokalnych hurtowniach. Dzięki oferowanym aplikacjom mobilnym, zyskujemy możliwość szybkiego dostępu do sklepu i dokupienia potrzebnych nam towarów. A w tym tkwi sedno - aby szybko i sprawnie dostarczać wysokiej jakości wyrób, w atrakcyjnej cenie.
Źródło i zdjęcia: Arsanit
CZYTAJ WIĘCEJ
Dekoracyjny tynk mozaikowy ThermaTynk-M firmy Arsanit
Kompleksowe ocieplenie ścian - system Therma+ firmy Arsanit
Arsanit: Korzystanie z środków przyspieszających wiązanie i wysychanie
Firma Arsanit wyróżniona Certyfikatem Odpowiedzialnego Przedsiębiorcy
Arsanit uhonorowany certyfikatem "Firma Godna Zaufania"
DODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz | > Zaloguj się |
ZOBACZ TAKŻE
B.M. Polska gościła dystrybutorów
Fasada roku 2008
Nowa fabryka firmy Kreisel
Przeprowadzka Knaufa
Nowa linia do produkcji skalnej wełny Rockwool
PREZENTACJA FIRM
Festool
TEMAT MIESIĄCA
Mamy 30 lat na modernizację wszystkich budynków. Czy Polska na tym skorzysta?Zgodnie z założeniami nowej dyrektywy, państwa członkowskie UE muszą opracować długoterminową strategię renowacji budynków, zarówno publicznych jak i prywatnych. Plan jest taki, by do 2050 roku wszystkie budynki w Polsce były budynkami o niemal zerowym zużyciu energii (tzw. standard nZEB). Założone plany powinny zawierać także cele pośrednie, które zrealizujemy w latach 2030 i 2040. Czytaj więcej
RAPORTY I ZESTAWIENIA
Raport o budowie domów w Polsce. Jakie budują Polacy?
Wyniki najnowszego "Raportu o budowie domów w Polsce" przygotow...
Wykonywanie tynków specjalnych
Poradnik stanowi obudowę dydaktyczną programu jednostki moduł...
Raport specjalny: Ocieplenie domu
Zimowe miesiące to okres, w którym szczególnie docenimy dobrz...
Jakie są styropiany do ociepleń? Teoria, a praktyka
Wnikliwi inwestorzy często zadają pytanie, jaki styropian wybr...
Raport specjalny: Farby ścienne
Przemalowanie ścian na zupełnie nowy kolor to jeden z najprost...
Aktualna sytuacja i perspektywy branży budowlanej w Republice Kazachstanu
Opracowanie rynkowe sporządzone na zamówienie Wydziału Promoc...
Krucho z wiedzą wykonawców ociepleń o wymogach prawa budowlanego
Wyniki III fali badania TNS Pentor Poznań nt. rynku ociepleń w...
Więcej kleju w kleju? Negatywne wyniki. Nie tylko
7 próbek na 25 przebadanych klejów do styropianu nie spełnia ...
Jak brudzi się elewacja?
Materiałami najczęściej stosowanymi do wykonania wierzchniej ...
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Błędy w wykonawstwie prac ociepleniowych
Wskazówki dla wykonawców tynków maszynowych
Błędy wykonawcze tynków gipsowych
Tynki gipsowe - nowa jakość ścian i sufitów
Uwaga - czarny styropian!
Tynki maszynowe w okresie zimowym
Urządzenia do nakladania tynków
Szlachetna alternatywa
Nowoczesne tynkowanie
Wykonywanie tynków cienkowarstwowych
Ocieplanie wełną mineralną
Ocieplanie ścian budynku z cegły
Tynki cementowo-wapienne. Wykonanie i pielęgnacja
Przyczyny powstawania czarnych smug i przebarwień na powierzchni tynków gipsowych
Usuwanie wykwitów solnych z elewacji
Wysychanie tynków gipsowych
Inwazja kolorów
Błędy w ocieplaniu balkonów
Osuszanie z wilgoci technologicznej
Pielęgnacja i suszenie tynków gipsowych
JEGER - farby i efekty dekoracyjne do ścian
Eksploatacja maszyn tynkarskich
Polepszenie właściwości zapraw - recepty
Korozja biologiczna elewacji budynków
Tynki gliniane - trwałe i naturalne
Szkolenia dla branży tynkarskiej
Tynk dla wymagających inwestorów. Knauf MP 75L Diamant
Tapety z włókna szklanego
System urządzeń wspomagających pracę z płytami g-k
Idealnie gładka powierzchnia