Strona główna | AktualnościJak zadbać o drewnianą architekturę w ogrodzie w czasie jesienno-zimowym?
Jak zadbać o drewnianą architekturę w ogrodzie w czasie jesienno-zimowym?
W jaki sposób odpowiednio ochronić drewnianą architekturę w ogrodzie przed nadchodzącą zimą? Warto zastosować skuteczne produkty do profesjonalnej ochrony, pielęgnacji i konserwacji drewna z serii Sigmalife, które pomogą zachować dobrą kondycję materiału w czasie niesprzyjających warunków atmosferycznych i pozwolą cieszyć jego urokiem przez długie lata.
Altanki, tarasy, czy elewacje - coraz więcej elementów na zewnątrz domu wykonywanych jest z drewna. Ten naturalny materiał, ze względu na swoje walory estetyczne i funkcjonalne cieszy coraz większą popularnością wśród zwolenników ekologicznego stylu życia. Wprowadza skandynawskie umiłowanie natury, kojarzy się z ciepłem i bezpieczeństwem. Drewno eksploatowane na zewnątrz domu jest jednak narażone na działanie wielu szkodliwych czynników, m.in. silne promieniowanie UV, opady atmosferyczne, glony i pleśnie. Z pomocą przychodzi transparentna lakierobejca Sigmalife DS oraz impregnat do ochrony drewna Sigmalife VS-X na bazie żywic alkidowych.
Czynniki niszczące drewno na zewnątrz
Drewno narażone jest na szereg niszczących czynników, które mogą wpływać zarówno na jego właściwości estetyczne, jaki i trwałość. Do najbardziej destrukcyjnych czynników fizycznych i chemicznych należą: woda, temperatura i promienie UV. Deszcz, śnieg, słońce na przemian z mrozem, powodują przede wszystkim zniszczenie samej struktury materiału. Topniejący śnieg i lód oraz deszcz dostają się w głąb struktur drewna. Zalegająca w szczelinach wodaniejednokrotnie w ciągu doby może ponownie zamarznąć i tym samym rozszerzać coraz bardziej pęknięcia. Powtarzający się wielokrotnie przez cały okres jesienno-zimowy proces może skutkować będzie coraz poważniejszymi uszkodzeniami. W efekcie pęknięcia i wilgoć stwarzają idealne warunki do rozwoju pleśni czy grzybów. Promieniowanie UV z kolei, którego źródłem jest słońce inicjuje reakcje rozkładu łańcuchów celulozowych, stanowiących chemiczny budulec drewna. Mimo, że długotrwałe działanie promieniowania UV nie wpływa negatywnie na wytrzymałość drewna, może spowodować estetyczny uszczerbek na powierzchni: np. drewno sosnowe z czasem mocno szarzeje i ciemnieje, dębina zmienia kolor z jasno brązowego na brązowo-zielonkawy.
Trwała i kompleksowa ochrona, dzięki Sigmalife
Sigmalife to seria produktów, która została stworzona do ochrony praktycznie każdej powierzchni drewnianej eksploatowanej na zewnątrz. Przeznaczona jest dla tych wszystkich, którzy w profesjonalny sposób chcą zadbać o wygląd i kondycję architektury, otaczającej ich na co dzień. To kompleksowe i innowacyjne rozwiązanie, pozwalające zachować naturalne piękno drewnianej architektury ogrodowej, czy elementu elewacji przez długie lata. Transparentna lakierobejca Sigmalife DS oraz impregnat do ochrony drewna Sigmalife VS-X na bazie żywic alkidowych to mocny duet, chroniący drewno przed negatywnymi wpływami atmosferycznymi. Lakierobejca Sigmalife DS sprawdza się jako ochronna warstwa nawierzchniowa, ponieważ dzięki zawartości filtrów, charakteryzuje się wysoką odpornością na promieniowanie UV. Wraz z Sigmalife VS-X, który może być stosowany również do kolorowania surowego drewna, tworzą kompleksowy system zabezpieczający. Obydwa produkty Sigmalife regulują wilgotność drewna, chroniąc w ten sposób materiał przed działaniem grzybów i glonów. Standardowo, wilgotność drewna eksploatowanego na zewnątrz powinna mieścić się w przedziale 10-18%. System Sigmalife zapewnia utrzymanie optymalnej wilgotności wnętrza drewna nawet w trudnych warunkach atmosferycznych. Dodatkowo, zarówno produkt ochronny Sigmalife VS-X oraz transparentna lakierobejca Sigmalife DS tworzą na powierzchni elastyczną powłokę, podkreślającą naturalny rysunek drewna.
Źródło i zdjęcie: Dekoral
DODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz | > Zaloguj się |
ZOBACZ TAKŻE
B.M. Polska gościła dystrybutorów
Fasada roku 2008
Nowa fabryka firmy Kreisel
Przeprowadzka Knaufa
Nowa linia do produkcji skalnej wełny Rockwool
PREZENTACJA FIRM
Festool
TEMAT MIESIĄCA
Mamy 30 lat na modernizację wszystkich budynków. Czy Polska na tym skorzysta?Zgodnie z założeniami nowej dyrektywy, państwa członkowskie UE muszą opracować długoterminową strategię renowacji budynków, zarówno publicznych jak i prywatnych. Plan jest taki, by do 2050 roku wszystkie budynki w Polsce były budynkami o niemal zerowym zużyciu energii (tzw. standard nZEB). Założone plany powinny zawierać także cele pośrednie, które zrealizujemy w latach 2030 i 2040. Czytaj więcej
RAPORTY I ZESTAWIENIA
Raport o budowie domów w Polsce. Jakie budują Polacy?
Wyniki najnowszego "Raportu o budowie domów w Polsce" przygotow...
Wykonywanie tynków specjalnych
Poradnik stanowi obudowę dydaktyczną programu jednostki moduł...
Raport specjalny: Ocieplenie domu
Zimowe miesiące to okres, w którym szczególnie docenimy dobrz...
Jakie są styropiany do ociepleń? Teoria, a praktyka
Wnikliwi inwestorzy często zadają pytanie, jaki styropian wybr...
Raport specjalny: Farby ścienne
Przemalowanie ścian na zupełnie nowy kolor to jeden z najprost...
Aktualna sytuacja i perspektywy branży budowlanej w Republice Kazachstanu
Opracowanie rynkowe sporządzone na zamówienie Wydziału Promoc...
Krucho z wiedzą wykonawców ociepleń o wymogach prawa budowlanego
Wyniki III fali badania TNS Pentor Poznań nt. rynku ociepleń w...
Więcej kleju w kleju? Negatywne wyniki. Nie tylko
7 próbek na 25 przebadanych klejów do styropianu nie spełnia ...
Jak brudzi się elewacja?
Materiałami najczęściej stosowanymi do wykonania wierzchniej ...
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Błędy w wykonawstwie prac ociepleniowych
Wskazówki dla wykonawców tynków maszynowych
Błędy wykonawcze tynków gipsowych
Tynki gipsowe - nowa jakość ścian i sufitów
Uwaga - czarny styropian!
Tynki maszynowe w okresie zimowym
Urządzenia do nakladania tynków
Szlachetna alternatywa
Nowoczesne tynkowanie
Wykonywanie tynków cienkowarstwowych
Ocieplanie wełną mineralną
Tynki cementowo-wapienne. Wykonanie i pielęgnacja
Ocieplanie ścian budynku z cegły
Usuwanie wykwitów solnych z elewacji
Przyczyny powstawania czarnych smug i przebarwień na powierzchni tynków gipsowych
Wysychanie tynków gipsowych
Inwazja kolorów
Błędy w ocieplaniu balkonów
Osuszanie z wilgoci technologicznej
Pielęgnacja i suszenie tynków gipsowych
JEGER - farby i efekty dekoracyjne do ścian
Eksploatacja maszyn tynkarskich
Polepszenie właściwości zapraw - recepty
Korozja biologiczna elewacji budynków
Tynki gliniane - trwałe i naturalne
Szkolenia dla branży tynkarskiej
Tynk dla wymagających inwestorów. Knauf MP 75L Diamant
Tapety z włókna szklanego
System urządzeń wspomagających pracę z płytami g-k
Idealnie gładka powierzchnia