Strona główna | AktualnościJotun otwiera w Polsce nową siedzibę

Jotun otwiera w Polsce nową siedzibę

Jotun, światowy lider w produkcji specjalistycznych farb antykorozyjnych, proszkowych oraz dekoracyjnych uroczyście otwiera nową siedzibę w Gdańsku Kowalach. Nowoczesne biuro i część magazynowa usprawnią pracę Jotun Polska i zarządzanie rynkami Czech, Słowacji, Węgier, a także krajów Bałtyckich (Litwa, Łotwa).

Inaugurację nowej siedziby zaplanowano na 11 czerwca br. W uroczystości otwarcia biura wezmą udział goście specjalni, w tym wnuk założyciela Firmy Jotun Odd Gleditsch d.y , Prezes grupy Jotun Morten Fon oraz J.E. Enok Nygaard, ambasador Norwegii w Polsce. Do dyspozycji pracowników
i klientów firmy zostanie oddane reprezentacyjne biuro o powierzchni prawie 400 m2 oraz nowoczesny, w pełni skomputeryzowany magazyn o powierzchni 1800 m2. Biuro i magazyn są częścią inwestycji realizowanej przez firmę deweloperską 7R logistic pod nazwą Centrum Logistyczne Gdańsk-Kowale 2.  „Ta inwestycja zdecydowanie usprawni naszą działalność operacyjną oraz zapewni naszym klientom wyższą jakość obsługi. Bardzo dogodna lokalizacja naszej siedziby i magazynu w pobliżu obwodnicy Trójmiasta i autostrady A1 umożliwią szybką komunikację i sprawniejszy transport naszych produktów” - mówi Karolina Karwowska – Dworak, General Manager Jotun Polska Sp. z o.o.

Wywodząca się z Norwegii grupa Jotun jest międzynarodowym producentem farb. W Polsce Jotun jest obecny od ponad 20 lat. W Polsce działamy aktywnie zarówno na rynku farb morskich (produkcja stoczniowa) jak i w szeroko rozumianym przemyśle lądowym. Produkty norweskiej firmy używane są przy zabezpieczaniu konstrukcji stalowych, mostów, zbiorników oraz w przemyśle energetycznym. „Obecnie coraz większe sukcesy zdobywamy właśnie na rynku farb przemysłowych. Nasz udział wzrasta z roku na rok i silna pozycja naszej organizacji w Polsce właśnie w tym dziale dała nam szanse rozwoju na innych rynkach” – podkreśla Karwowska – Dworak. Od początku 2011 Jotun Polska jest odpowiedzialna za rynki Republiki Czeskiej, Słowacji i Węgier, a od stycznia bieżącego roku także za Kraje Bałtyckie (Litwa, Łotwa). Łącznie Jotun Polska oraz odziały regionalnie krajów, za które Polska odpowiada, zatrudniają ponad 30 osób.

Jotun specjalizuje się w walce z korozją. Oferta firmy obejmuje specjalistyczne, wysokiej jakości farby antykorozyjne do wszelkich zastosowań. W bogatej palecie produktów znajdują się: farby alkidowe, akrylowe, winylowe, poliuretany, farby poliestrowe, silikonowe, winyloestrowe, wodorozcieńczalne itd. Farby chronią przed ekstremalnymi temperaturami i warunkami atmosferycznymi. Są odporne na zanieczyszczenia i chemikalia. Klienci firmy oprócz wysokiej jakości produktów otrzymują również fachowe doradztwo. Pracownicy Jotun czynnie wspierają projektantów i czuwają nad właściwym wykonaniem aplikacji farb. Na produkty udzielana jest wieloletnia gwarancja.

Jotun na świecie
Grupa Jotun powstała w Norwegii w 1920 roku. Firma należy do światowej czołówki producentów specjalistycznych farb. Obecnie Jotun to 74 firmy i 39 zakładów produkcyjnych na wszystkich kontynentach. Ponadto, firma ma swoich agentów oraz oddziały w ponad 80 krajach. Do końca 2011 r. Jotun globalnie zatrudniał około 8600 osób w ponad 80 krajach reprezentujących 76 różnych narodowości. Do 2020 roku grupa planuje niemal podwoić liczbę pracowników. W 2011 roku Jotun odnotował wzrost sprzedaży we wszystkich działach firmy pomimo niepokojów politycznych na Bliskim Wschodzie oraz kryzysu w Europie.

DODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się
PREZENTACJA FIRM
Festool
TEMAT MIESIĄCA
Mamy 30 lat na modernizację wszystkich budynków. Czy Polska na tym skorzysta?

Zgodnie z założeniami nowej dyrektywy, państwa członkowskie UE muszą opracować długoterminową strategię renowacji budynków, zarówno publicznych jak i prywatnych. Plan jest taki, by do 2050 roku wszystkie budynki w Polsce były budynkami o niemal zerowym zużyciu energii (tzw. standard nZEB). Założone plany powinny zawierać także cele pośrednie, które zrealizujemy w latach 2030 i 2040. Czytaj więcej