Kolor jagodowy - 4 pomysły na oryginalne barwy ścian wewnętrznych
Maliny, jeżyny, truskawki, borówki, jagody, czarny bez - kto z nas nie kocha jagód? Smakują naprawdę dobrze, a ich mocne, głębokie barwy od razu przykuwają naszą uwagę. Różnorodność tych owoców prezentuje szeroką gamę odcieni. Same leśne jagody podczas dojrzewania przechodzą metamorfozę od czerwieni, poprzez niebieski i fiolet, po niemal czerń.
Każda z barw w gamie kolorów jagodowych przywodzi na myśl intensywny smak wiosny i lata. Użyta w wystroju wnętrz, stanowi przepyszną ucztę dla oczu.
Kolor jagodowy - smakowity akcent w kuchni
Od dawna nie jest tajemnicą, że posiłki jemy również oczami. Biorąc pod uwagę, że kolory jagodowe wzmagają apetyt, bardzo dobrze odnajdują się w kuchni. Nie należy bać się ich intensywnych odcieni, dlatego śmiało można je stosować na kuchennych ścianach. W doskonały sposób optycznie wydobywają z przestrzeni białe lub srebrne, gładkie powierzchnie sprzętów gospodarstwa domowego oraz jasne fronty mebli.
Do kuchni polecamy odporną na zmywanie i szorowanie na mokro lateksową farbę Śnieżka Kuchnia-Łazienka z dodatkiem naturalnego srebra: Jagodowy Koktajl 801M.
Męski salon
Męski świat kojarzy nam się z ciemnymi kolorami. Burgundy, ziemiste brązy, głębokie granaty, intensywne fiolety, aksamitne czernie to symbole elegancji, klasy i siły. Dlatego mężczyźni lubią wyrażać siebie poprzez ubiór właśnie w tych kolorach. Dają tym samym otoczeniu jasny sygnał o sile swego charakteru. Podobnie jak poprzez garderobę, mężczyźni mogą pokazać swoją osobowość w odpowiedniej aranżacji wnętrz, w których żyją.
Tak jak urządzając salon o kobiecym charakterze stawiamy na jasne, pastelowe kolory, kwieciste desenie, koronki i miękkie materiały, tak stylowy, męski salon uzyskamy dzięki odpowiednio dobranej, zdecydowanej palecie kolorystycznej. Kolory jagodowe, użyte na ścianach idealnie wpisują się w to założenie. Wystarczy już tylko ciemne drewno, minimalizm dekoracji, nastrojowe oświetlenie i we wnętrzu da się niemal poczuć zapach męskiego świata. W uzyskaniu takiego efektu pomocna będzie matowa lateksowa Śnieżka Barwy Natury Górski Krokus 155.
Stymulująca przestrzeń
Kolory mają na nas ogromny wpływ, manipulują naszym samopoczuciem. Koją, bądź stymulują nasz układ nerwowy, zachęcając do odpoczynku lub pobudzając. Bez wątpienia barwy jagodowe są energetyczne i stymulują do działania. Kolory różowe w odcieniach malinowych, fiolety, truskawkowe czerwienie to bardzo dobry wybór dla ludzi, którzy lubią, gdy wokół dużo się dzieje i nie szukają w życiu ciszy i spokoju. To również dobre kolory dla tych, którzy potrzebują dodatkowych bodźców, by ruszyć z miejsca.
Ściany pomalowane w ten sposób bez wątpienia wprawiają w dobry nastrój i dodają siły, zwłaszcza, gdy zestawi się je z pomysłowymi, nietypowymi dekoracjami. W naszej aranżacji ściany pomalowaliśmy farbą Śnieżka Satynowa Twórczy Fiolet 529.
Potencjał schodów
Jeśli projektujesz przestrzeń, której częścią składową są schody, warto zadbać o to, by stanowiły one spójną całość z otoczeniem. Nie będzie zaskoczeniem fakt, że spójność można uzyskać również poprzez zastosowanie kontrastów, dlatego proponujemy piękny zestaw białych schodów mocowanych przy ścianie malowanej kolorem z palety barw jagodowych.
Soczysta głębia koloru ścian złamana bielą stopni i poręczy to doskonały pomysł na przestrzeń łączącą dwie kondygnacje w domu. Pomysł tym lepszy, jeśli użyta zostanie lateksowa farba Śnieżka Perfekt.
Jagody to owoce sezonowe. Jedynie wiosną i latem mamy okazję by jeść te świeże, zerwane prosto z krzaka, by delektować się ich smakiem i upajać aromatem i kolorem. Dzięki zastosowaniu farb w kolorze malin, truskawek, jagód i innych tego typu owoców cząstkę wiosny i lata możemy mieć w domu przez cały rok. Jeśli zaś zastosujemy farby Śnieżki, możemy być pewni, że cząstka ta będzie wysokiej jakości.
Źródło i zdjęcia: Śnieżka
DODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz | > Zaloguj się |
ZOBACZ TAKŻE
B.M. Polska gościła dystrybutorów
Fasada roku 2008
Nowa fabryka firmy Kreisel
Przeprowadzka Knaufa
Nowa linia do produkcji skalnej wełny Rockwool
PREZENTACJA FIRM
Festool
TEMAT MIESIĄCA
Mamy 30 lat na modernizację wszystkich budynków. Czy Polska na tym skorzysta?Zgodnie z założeniami nowej dyrektywy, państwa członkowskie UE muszą opracować długoterminową strategię renowacji budynków, zarówno publicznych jak i prywatnych. Plan jest taki, by do 2050 roku wszystkie budynki w Polsce były budynkami o niemal zerowym zużyciu energii (tzw. standard nZEB). Założone plany powinny zawierać także cele pośrednie, które zrealizujemy w latach 2030 i 2040. Czytaj więcej
RAPORTY I ZESTAWIENIA
Raport o budowie domów w Polsce. Jakie budują Polacy?
Wyniki najnowszego "Raportu o budowie domów w Polsce" przygotow...
Wykonywanie tynków specjalnych
Poradnik stanowi obudowę dydaktyczną programu jednostki moduł...
Raport specjalny: Ocieplenie domu
Zimowe miesiące to okres, w którym szczególnie docenimy dobrz...
Jakie są styropiany do ociepleń? Teoria, a praktyka
Wnikliwi inwestorzy często zadają pytanie, jaki styropian wybr...
Raport specjalny: Farby ścienne
Przemalowanie ścian na zupełnie nowy kolor to jeden z najprost...
Aktualna sytuacja i perspektywy branży budowlanej w Republice Kazachstanu
Opracowanie rynkowe sporządzone na zamówienie Wydziału Promoc...
Krucho z wiedzą wykonawców ociepleń o wymogach prawa budowlanego
Wyniki III fali badania TNS Pentor Poznań nt. rynku ociepleń w...
Więcej kleju w kleju? Negatywne wyniki. Nie tylko
7 próbek na 25 przebadanych klejów do styropianu nie spełnia ...
Jak brudzi się elewacja?
Materiałami najczęściej stosowanymi do wykonania wierzchniej ...
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Błędy w wykonawstwie prac ociepleniowych
Wskazówki dla wykonawców tynków maszynowych
Błędy wykonawcze tynków gipsowych
Tynki gipsowe - nowa jakość ścian i sufitów
Uwaga - czarny styropian!
Tynki maszynowe w okresie zimowym
Urządzenia do nakladania tynków
Szlachetna alternatywa
Nowoczesne tynkowanie
Wykonywanie tynków cienkowarstwowych
Ocieplanie wełną mineralną
Tynki cementowo-wapienne. Wykonanie i pielęgnacja
Ocieplanie ścian budynku z cegły
Przyczyny powstawania czarnych smug i przebarwień na powierzchni tynków gipsowych
Usuwanie wykwitów solnych z elewacji
Wysychanie tynków gipsowych
Inwazja kolorów
Błędy w ocieplaniu balkonów
Osuszanie z wilgoci technologicznej
Pielęgnacja i suszenie tynków gipsowych
JEGER - farby i efekty dekoracyjne do ścian
Eksploatacja maszyn tynkarskich
Polepszenie właściwości zapraw - recepty
Korozja biologiczna elewacji budynków
Tynki gliniane - trwałe i naturalne
Szkolenia dla branży tynkarskiej
Tynk dla wymagających inwestorów. Knauf MP 75L Diamant
Tapety z włókna szklanego
System urządzeń wspomagających pracę z płytami g-k
Idealnie gładka powierzchnia