Strona główna | Aktualności"Koloratorium" wspiera edukację młodych odkrywców. Ruszyła nowa odsłona programu społecznego Śnieżki!
"Koloratorium" wspiera edukację młodych odkrywców. Ruszyła nowa odsłona programu społecznego Śnieżki!
Dzięki programowi "Koloratorium" Fabryki Farb i Lakierów Śnieżka SA, już w 14 szkołach podstawowych z całej Polski działają nowoczesne biologiczno-chemiczne. W ramach nowej edycji akcji, która ruszyła 6 grudnia 2019 roku, o kolorowe laboratoria i wiele innych nagród mogą powalczyć kolejne szkoły.
W ramach "Koloratorium", autorskiego programu społecznego FFiL Śnieżka SA, młodzi odkrywcy mogą rozwijać swój potencjał intelektualny, angażując się w różnorodne, ciekawe aktywności związane z naukami przyrodniczymi. Dla szkół i nauczycieli włączenie się w projekt to natomiast doskonała okazja do podniesienia jakości lekcji chemii i biologii oraz wzmocnienia walorów dydaktycznych placówek.
W najnowszej odsłonie "Koloratorium", utrzymanej w detektywistycznym klimacie, na uczestników czekają inspirujące zadania i atrakcyjne nagrody. Zasady udziału w akcji są bardzo proste. Pierwszym krokiem jest zgłoszenie szkoły do 31 stycznia 2020 roku, poprzez specjalny formularz na stronie: https://koloratorium.pl - im wcześniej, tym lepiej. W programie mogą brać udział zarówno publiczne, jak i niepubliczne szkoły podstawowe z miejscowości do 20 tys. mieszkańców z całej Polski. W dalszym etapie liczy się kreatywność i zaangażowanie uczniów w realizację zadań indywidualnych i grupowych. Przyda się tu detektywistyczne zacięcie, gdyż młodzi odkrywcy, korzystając z wiedzy z zakresu chemii oraz biologii będą rozwiązywać z zagadki i tajemnice, niczym Sherlock Holmes. Nauczyciele mogą zaś prowadzić pasjonujące lekcje z eksperymentami, bazując na materiałach z "Koloratorium", przygotowanych przy wsparciu merytorycznym dr hab. Aleksandry Ziembińskiej-Buczyńskiej, pracownika naukowego Katedry Biotechnologii Środowiskowej Politechniki Śląskiej, współgospodarza programu "Wynalazcy przyszłości" w Canal+ Discovery.
Każda aktywność przekłada się na punkty. Są one także walutą w sklepie internetowym "Koloratorium", a więc można je wymieniać na atrakcyjne nagrody. Przesądzają również o kwalifikacji placówki do rundy finałowej - dostanie się tam 30 szkół z największą liczbą punktów. Uczestnicy finału staną przed zadaniem nagrania krótkiego filmu, którego tematem będzie wprowadzenie do gry planszowej "Śladami pierwiastków tajemnicy", dostępnej na stronie internetowej programu.
W "Koloratorium" do wygrania jest profesjonalne wyposażenie aż 10 pracowni biologiczno-chemicznych, wraz z umeblowaniem i produktami Śnieżki na remont sali, warto zatem zaangażować w projekt całą szkolną społeczność. Uczniowie mogą ponadto wziąć udział w konkursie indywidualnym i zdobywać dla siebie nagrody. - Z sukcesem zrealizowaliśmy już dwie edycje "Koloratorium". Pierwsza z nich, pilotażowa odbyła się na terenie województwa podkarpackiego, dzięki czemu w trzech szkołach powstały mini laboratoria Śnieżki. Druga, ogólnopolska odsłona to ponad 100 zaangażowanych szkół i 11 kolorowych sal do nauki chemii i biologii. Najnowsze "Koloratorium" to dla uczestników jeszcze bardziej inspirujące zadania i możliwość wcielenia się w rolę detektywów. Do zdobycia są nowoczesne pracownie oraz wiele innych nagród o łącznej wartości 250 000 zł, m.in. mikroskop z kamerą cyfrową, projektor oraz tablice i programy multimedialne - mówi Dominika Kurzawa, Specjalista ds. Komunikacji z FFiL Śnieżka SA.
Ogłoszenie wyników "Koloratorium" zaplanowane jest na początek czerwca 2020 roku - przed nami zatem pół roku niesamowitej zabawy połączonej z nauką. Do realizacji akcji FFiL Śnieżka SA wykorzystała swoje bogate doświadczenie w dziedzinie chemii i programów społecznych, a więc z pewnością będzie to bardzo kreatywny czas dla uczniów szkół podstawowych oraz ich pedagogów.
Zapraszamy do wspólnej gry i śledzenia działań "Koloratorium"!
Szczegółowe informacje oraz panel rejestracyjny dostępne są na stronie: https://koloratorium.pl
Źródło i zdjęcie: Śnieżka
DODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz | > Zaloguj się |
ZOBACZ TAKŻE
B.M. Polska gościła dystrybutorów
Fasada roku 2008
Nowa fabryka firmy Kreisel
Przeprowadzka Knaufa
Nowa linia do produkcji skalnej wełny Rockwool
PREZENTACJA FIRM
Festool
TEMAT MIESIĄCA
Mamy 30 lat na modernizację wszystkich budynków. Czy Polska na tym skorzysta?Zgodnie z założeniami nowej dyrektywy, państwa członkowskie UE muszą opracować długoterminową strategię renowacji budynków, zarówno publicznych jak i prywatnych. Plan jest taki, by do 2050 roku wszystkie budynki w Polsce były budynkami o niemal zerowym zużyciu energii (tzw. standard nZEB). Założone plany powinny zawierać także cele pośrednie, które zrealizujemy w latach 2030 i 2040. Czytaj więcej
RAPORTY I ZESTAWIENIA
Raport o budowie domów w Polsce. Jakie budują Polacy?
Wyniki najnowszego "Raportu o budowie domów w Polsce" przygotow...
Wykonywanie tynków specjalnych
Poradnik stanowi obudowę dydaktyczną programu jednostki moduł...
Raport specjalny: Ocieplenie domu
Zimowe miesiące to okres, w którym szczególnie docenimy dobrz...
Jakie są styropiany do ociepleń? Teoria, a praktyka
Wnikliwi inwestorzy często zadają pytanie, jaki styropian wybr...
Raport specjalny: Farby ścienne
Przemalowanie ścian na zupełnie nowy kolor to jeden z najprost...
Aktualna sytuacja i perspektywy branży budowlanej w Republice Kazachstanu
Opracowanie rynkowe sporządzone na zamówienie Wydziału Promoc...
Krucho z wiedzą wykonawców ociepleń o wymogach prawa budowlanego
Wyniki III fali badania TNS Pentor Poznań nt. rynku ociepleń w...
Więcej kleju w kleju? Negatywne wyniki. Nie tylko
7 próbek na 25 przebadanych klejów do styropianu nie spełnia ...
Jak brudzi się elewacja?
Materiałami najczęściej stosowanymi do wykonania wierzchniej ...
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Błędy w wykonawstwie prac ociepleniowych
Wskazówki dla wykonawców tynków maszynowych
Błędy wykonawcze tynków gipsowych
Tynki gipsowe - nowa jakość ścian i sufitów
Uwaga - czarny styropian!
Tynki maszynowe w okresie zimowym
Urządzenia do nakladania tynków
Szlachetna alternatywa
Nowoczesne tynkowanie
Wykonywanie tynków cienkowarstwowych
Ocieplanie wełną mineralną
Tynki cementowo-wapienne. Wykonanie i pielęgnacja
Ocieplanie ścian budynku z cegły
Przyczyny powstawania czarnych smug i przebarwień na powierzchni tynków gipsowych
Usuwanie wykwitów solnych z elewacji
Wysychanie tynków gipsowych
Inwazja kolorów
Błędy w ocieplaniu balkonów
Osuszanie z wilgoci technologicznej
Pielęgnacja i suszenie tynków gipsowych
JEGER - farby i efekty dekoracyjne do ścian
Eksploatacja maszyn tynkarskich
Polepszenie właściwości zapraw - recepty
Korozja biologiczna elewacji budynków
Tynki gliniane - trwałe i naturalne
Szkolenia dla branży tynkarskiej
Tynk dla wymagających inwestorów. Knauf MP 75L Diamant
Tapety z włókna szklanego
System urządzeń wspomagających pracę z płytami g-k
Idealnie gładka powierzchnia