Strona główna | Aktualności"Koloratorium" wspiera edukację młodych odkrywców. Ruszyła nowa odsłona programu społecznego Śnieżki!

"Koloratorium" wspiera edukację młodych odkrywców. Ruszyła nowa odsłona programu społecznego Śnieżki!

Dzięki programowi "Koloratorium" Fabryki Farb i Lakierów Śnieżka SA, już w 14 szkołach podstawowych z całej Polski działają nowoczesne biologiczno-chemiczne. W ramach nowej edycji akcji, która ruszyła 6 grudnia 2019 roku, o kolorowe laboratoria i wiele innych nagród mogą powalczyć kolejne szkoły.

W ramach "Koloratorium", autorskiego programu społecznego FFiL Śnieżka SA, młodzi odkrywcy mogą rozwijać swój potencjał intelektualny, angażując się w różnorodne, ciekawe aktywności związane z naukami przyrodniczymi. Dla szkół i nauczycieli włączenie się w projekt to natomiast doskonała okazja do podniesienia jakości lekcji chemii i biologii oraz wzmocnienia walorów dydaktycznych placówek.

W najnowszej odsłonie "Koloratorium", utrzymanej w detektywistycznym klimacie, na uczestników czekają inspirujące zadania i atrakcyjne nagrody. Zasady udziału w akcji są bardzo proste. Pierwszym krokiem jest zgłoszenie szkoły do 31 stycznia 2020 roku, poprzez specjalny formularz na stronie: https://koloratorium.pl - im wcześniej, tym lepiej. W programie mogą brać udział zarówno publiczne, jak i niepubliczne szkoły podstawowe z miejscowości do 20 tys. mieszkańców z całej Polski. W dalszym etapie liczy się kreatywność i zaangażowanie uczniów w realizację zadań indywidualnych i grupowych. Przyda się tu detektywistyczne zacięcie, gdyż młodzi odkrywcy, korzystając z wiedzy z zakresu chemii oraz biologii będą rozwiązywać z zagadki i tajemnice, niczym Sherlock Holmes. Nauczyciele mogą zaś prowadzić pasjonujące lekcje z eksperymentami, bazując na materiałach z "Koloratorium", przygotowanych przy wsparciu merytorycznym dr hab. Aleksandry Ziembińskiej-Buczyńskiej, pracownika naukowego Katedry Biotechnologii Środowiskowej Politechniki Śląskiej, współgospodarza programu "Wynalazcy przyszłości" w Canal+ Discovery.

Każda aktywność przekłada się na punkty. Są one także walutą w sklepie internetowym "Koloratorium", a więc można je wymieniać na atrakcyjne nagrody. Przesądzają również o kwalifikacji placówki do rundy finałowej - dostanie się tam 30 szkół z największą liczbą punktów. Uczestnicy finału staną przed zadaniem nagrania krótkiego filmu, którego tematem będzie wprowadzenie do gry planszowej "Śladami pierwiastków tajemnicy", dostępnej na stronie internetowej programu.

W "Koloratorium" do wygrania jest profesjonalne wyposażenie aż 10 pracowni biologiczno-chemicznych, wraz z umeblowaniem i produktami Śnieżki na remont sali, warto zatem zaangażować w projekt całą szkolną społeczność. Uczniowie mogą ponadto wziąć udział w konkursie indywidualnym i zdobywać dla siebie nagrody. - Z sukcesem zrealizowaliśmy już dwie edycje "Koloratorium". Pierwsza z nich, pilotażowa odbyła się na terenie województwa podkarpackiego, dzięki czemu w trzech szkołach powstały mini laboratoria Śnieżki. Druga, ogólnopolska odsłona to ponad 100 zaangażowanych szkół i 11 kolorowych sal do nauki chemii i biologii. Najnowsze "Koloratorium" to dla uczestników jeszcze bardziej inspirujące zadania i możliwość wcielenia się w rolę detektywów. Do zdobycia są nowoczesne pracownie oraz wiele innych nagród o łącznej wartości 250 000 zł, m.in. mikroskop z kamerą cyfrową, projektor oraz tablice i programy multimedialne - mówi Dominika Kurzawa, Specjalista ds. Komunikacji z FFiL Śnieżka SA.

Ogłoszenie wyników "Koloratorium" zaplanowane jest na początek czerwca 2020 roku - przed nami zatem pół roku niesamowitej zabawy połączonej z nauką. Do realizacji akcji FFiL Śnieżka SA wykorzystała swoje bogate doświadczenie w dziedzinie chemii i programów społecznych, a więc z pewnością będzie to bardzo kreatywny czas dla uczniów szkół podstawowych oraz ich pedagogów.

Zapraszamy do wspólnej gry i śledzenia działań "Koloratorium"!
Szczegółowe informacje oraz panel rejestracyjny dostępne są na stronie: https://koloratorium.pl

Źródło i zdjęcie: Śnieżka
DODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się
PREZENTACJA FIRM
Festool
TEMAT MIESIĄCA
Mamy 30 lat na modernizację wszystkich budynków. Czy Polska na tym skorzysta?

Zgodnie z założeniami nowej dyrektywy, państwa członkowskie UE muszą opracować długoterminową strategię renowacji budynków, zarówno publicznych jak i prywatnych. Plan jest taki, by do 2050 roku wszystkie budynki w Polsce były budynkami o niemal zerowym zużyciu energii (tzw. standard nZEB). Założone plany powinny zawierać także cele pośrednie, które zrealizujemy w latach 2030 i 2040. Czytaj więcej