KOMPOZYT-EXPO(R) 2015 - największe Targi w branży kompozytów
Tu w Krakowie trzeba być. Nie wyobrażam sobie tych Targów bez naszego udziału - słowa Gustawa Łagockiego z firmy Velox GmbH doskonale obrazują nastroje wystawców, ale przede wszystkim rangę i pozycję zakończonych 6. Międzynarodowych Targów Materiałów, Technologii i Wyrobów Kompozytowych KOMPOZYT-EXPO®.
"Rynek się rozwija, nasza pozycja na nim jest ugruntowana, również dzięki udziałowi w tych Targach. Widzimy wyraźny rozwój tej imprezy, Targi odwiedza znacznie więcej zaineresowanych klientów, co świadczy o popularności KOMPOZYT-EXPO®. Branża rozwija się tak dynamicznie, że coroczne spotkania w Krakowie są wręcz konieczne" - mówi Zbigniew Weksej z firmy GRM Systems s.r.o.
Trzymanie ręki na pulsie innowacji
A tegoroczna edycja jednego z najważniejszych wydarzeń w Europie Środkowo-Wschodniej i najważniejszego w naszym kraju była wyjątkowa - z rekordową liczbą 220 wystawców, wśród których znalazły się firmy z Polski i z zagranicy [50% ogółu], a także niezwykle bogatym programem towarzyszącym. Na prośbę wystawców pierwszy raz w historii Targi odbyły się w środę i czwartek. Zmiana okazała się słuszna, co widać m.in. po wzroście liczby zwiedzających. Wystawę w ciągu dwóch dni odwiedziło 3 tys. specjalistów z branży kompozytowej, z czego 10% przyjechało do Krakowa z zagranicy. Ponadto Targi odwiedziło ponad 1 tys. specjalistów reprezentujących branżę izolacji przemysłowych.
"Lubię trzymać rękę na pulsie innowacji, a te Targi to umożliwiają. Jestem już czwarty raz. Przyjeżdżam aż z Poznania, by poznać nowości, zobaczyć rozwiązania, o których nie wiedziałem do tej pory, a także w poszukiwaniu materiałów odpowiadających na potrzeby, które dziś się zrodziły, a wczoraj ich nie było" - mówił Michał Titow zwiedzający z firmy Dantex Polska Sp. z o.o.
Najlepsi na KOMPOZYT-EXPO® 2015
Tradycyjnie, najlepsze targowe produkty walczyły w konkursie o nagrodę Międzynarodowych Targów KOMPOZYT-EXPO®. Jury pod przewodnictwem Prof. dr hab. inż. Jana Chłopka przyznało nagrody w następujących kategoriach:
1. W kategorii maszyny i urządzenia do obróbki materiałów kompozytowych:
Nagrodę otrzymała firma CASP SYSTEM Sp. z o.o. za SYSTEM DS-200s SQUIRTER SYSTEM STRUMIENIOWY Producent: ScanMaster Systems, Ltd. oraz firma LYNX POLAND za XERXES CS.
2. W kategorii materiały i surowce do produkcji kompozytów:
Nagrodę otrzymała firma BALTAZAR KOMPOZYTY Sp. z o.o. za GRP MULTI CLEANER Producent: BÜFA COMPOSITE SYSTEMS oraz BÜFA®-VP-442-161012-01-BONDING PASTE 2000 Producent: BÜFA COMPOSITE SYSTEMS GmbH & Co. KG.
3. W kategorii wyroby z materiałów kompozytowych:
Nagrodę otrzymała firma ROMA Sp. z o.o. za KOMPOZYTOWE PRZĘSŁO MOSTOWE.
4. W kategorii technologie wytwarzania materiałów kompozytowych:
Nagrodę otrzymał INSTYTUT ZAAWANSOWANYCH TECHNOLOGII WYTWARZANIA za TECHNOLOGIĘ WYTWARZANIA CERAMICZNYCH MATERIAŁÓW KOMPOZYTOWYCH.
Kompozyty są wszędzie
Ważną częścią minionej edycji Targów była strefa POLE POSITION EXHIBITION, w której po raz pierwszy w historii spotkali się najzdolniejsi polscy konstruktorzy bolidów. Swoje pojazdy zaprezentowali studenci z teamów: AGH Racing, PolSl Racing, PWR Racing, Silesia Automotive oraz przedstawiciele Studenckiego Koła Naukowego z Wydziału Mechaniczno-Technologicznego Politechniki Śląskiej.
Doskonałym uzupełnieniem strefy była wystawa Kompozyt Life Art. Gallery obrazującą jak znaczącą rolę pełnią kompozyty we współczesnym świecie oraz bogaty program merytoryczny obejmujący prezentacje techniczne, warsztaty oraz seminaria. Wśród nich dużym zainteresowaniem cieszyły się prelekcje nt. "Obliczeń i badań konstrukcji kompozytowych", "Wytwarzania i właściwości (bio)kompozytów" oraz warsztaty ze skanowania 3D i druku 3D dla sektora przemysłowego.
Dwa najważniejsze dni 2016 r.
Już dzisiaj organizatorzy Międzynarodowych Targów Materiałów, Technologii i Wyrobów Kompozytowych KOMPOZYT-EXPO® zapraszają na 7. edycję wydarzenia, która tym razem odbędzie się wczesną jesienią, 5-6 października 2016 r.
"Targi KOMPOZYT-EXPO® rozwijają się równie dynamicznie jak cała branża kompozytów w Polsce, co nas ogromnie cieszy. Wydarzenie na stałe zagościło w kalendarzach spotkań tysięcy specjalistów w naszym kraju oraz przedstawicieli czołowych firm z zagranicy. Wiemy jednak, równie ważne, co przyjazd do Krakowa, jest dla nich uczestnictwo w imprezach zagranicznych, dlatego nowy termin dostosowaliśmy do odbywających się w Düsseldorfie Targów Composite Europe" - podsumowuje Grażyna Grabowska, prezes Targów w Kraków.
Fotorelacja:
Źródło i zdjęcia: Targi KOMPOZYT-EXPO®
DODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz | > Zaloguj się |
ZOBACZ TAKŻE
B.M. Polska gościła dystrybutorów
Fasada roku 2008
Nowa fabryka firmy Kreisel
Przeprowadzka Knaufa
Nowa linia do produkcji skalnej wełny Rockwool
PREZENTACJA FIRM
Festool
TEMAT MIESIĄCA
Mamy 30 lat na modernizację wszystkich budynków. Czy Polska na tym skorzysta?Zgodnie z założeniami nowej dyrektywy, państwa członkowskie UE muszą opracować długoterminową strategię renowacji budynków, zarówno publicznych jak i prywatnych. Plan jest taki, by do 2050 roku wszystkie budynki w Polsce były budynkami o niemal zerowym zużyciu energii (tzw. standard nZEB). Założone plany powinny zawierać także cele pośrednie, które zrealizujemy w latach 2030 i 2040. Czytaj więcej
RAPORTY I ZESTAWIENIA
Raport o budowie domów w Polsce. Jakie budują Polacy?
Wyniki najnowszego "Raportu o budowie domów w Polsce" przygotow...
Wykonywanie tynków specjalnych
Poradnik stanowi obudowę dydaktyczną programu jednostki moduł...
Raport specjalny: Ocieplenie domu
Zimowe miesiące to okres, w którym szczególnie docenimy dobrz...
Jakie są styropiany do ociepleń? Teoria, a praktyka
Wnikliwi inwestorzy często zadają pytanie, jaki styropian wybr...
Raport specjalny: Farby ścienne
Przemalowanie ścian na zupełnie nowy kolor to jeden z najprost...
Aktualna sytuacja i perspektywy branży budowlanej w Republice Kazachstanu
Opracowanie rynkowe sporządzone na zamówienie Wydziału Promoc...
Krucho z wiedzą wykonawców ociepleń o wymogach prawa budowlanego
Wyniki III fali badania TNS Pentor Poznań nt. rynku ociepleń w...
Więcej kleju w kleju? Negatywne wyniki. Nie tylko
7 próbek na 25 przebadanych klejów do styropianu nie spełnia ...
Jak brudzi się elewacja?
Materiałami najczęściej stosowanymi do wykonania wierzchniej ...
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Błędy w wykonawstwie prac ociepleniowych
Wskazówki dla wykonawców tynków maszynowych
Błędy wykonawcze tynków gipsowych
Tynki gipsowe - nowa jakość ścian i sufitów
Uwaga - czarny styropian!
Tynki maszynowe w okresie zimowym
Urządzenia do nakladania tynków
Szlachetna alternatywa
Nowoczesne tynkowanie
Wykonywanie tynków cienkowarstwowych
Ocieplanie wełną mineralną
Tynki cementowo-wapienne. Wykonanie i pielęgnacja
Ocieplanie ścian budynku z cegły
Przyczyny powstawania czarnych smug i przebarwień na powierzchni tynków gipsowych
Usuwanie wykwitów solnych z elewacji
Wysychanie tynków gipsowych
Inwazja kolorów
Błędy w ocieplaniu balkonów
Osuszanie z wilgoci technologicznej
Pielęgnacja i suszenie tynków gipsowych
JEGER - farby i efekty dekoracyjne do ścian
Eksploatacja maszyn tynkarskich
Polepszenie właściwości zapraw - recepty
Korozja biologiczna elewacji budynków
Tynki gliniane - trwałe i naturalne
Szkolenia dla branży tynkarskiej
Tynk dla wymagających inwestorów. Knauf MP 75L Diamant
Tapety z włókna szklanego
System urządzeń wspomagających pracę z płytami g-k
Idealnie gładka powierzchnia