Konkurs Fasada Roku 2015 na półmetku
Od 1 września bieżącego roku trwa rywalizacja o prestiżowy tytuł Fasady Roku 2015. Mijamy zatem półmetek konkursu, stwarzającego niezwykłą szansę wyróżnienia się na krajowym rynku budowlanym, a zarazem otwierającego drzwi do międzynarodowej odsłony plebiscytu - Baumit Life Challenge. Stawka jest wysoka, a czasu coraz mniej. Choć największe emocje dopiero przed nami, dla inwestorów, architektów czy wykonawców to już ostatni dzwonek, aby zgłosić swój projekt i dołączyć do obsady konkursu.
Konkurs Fasada Roku, którego początki sięgają 2007 r., pozwala wyłonić i docenić najlepsze realizacje budowlane, na których elewacji zastosowano kompletną technologię Baumit: system ociepleń, system tynkowy z wykończeniem lub program produktów renowacyjnych z wykończeniem. Jego misją jest docenienie pracy architektów i firm budowlanych, dzięki którym zmienia się architektoniczny krajobraz Polski.
Do sukcesu jeden krok
Konkurs firmy Baumit każdego roku przyciąga liczne grono biur projektowych, inwestorów, wykonawców, właścicieli czy zarządców nieruchomości. Fasada Roku 2015 wystartowała 1 września br., a jej zwycięzców poznamy w pierwszej połowie przyszłego roku. Zgłoszeń można dokonywać jeszcze tylko do 31.12.2015 r. za pomocą elektronicznego formularza dostępnego na stronie www.fasadaroku.pl, pamiętając przy tym, że w tegorocznej edycji mogą wziąć udział realizacje budowlane ukończone między 1.01.2015 a 31.12.2015 r.
Wielu autorów projektów postanowiło nie czekać na ostatni dzwonek i już podjęło wyzwanie, wysyłając swoje zgłoszenie do wyścigu o tytuł najpiękniejszej elewacji w Polsce. Rywalizacja nabiera rumieńców - na półmetku 9-tej edycji plebiscytu w grze o zwycięstwo jest już 57 obiektów. Najbardziej zacięta rywalizacja zapowiada się w kategorii "Budynek wielorodzinny nowy", gdzie aspiracje do wygranej zgłosiły do tej pory 33 realizacje. Emocji z pewnością nie zabraknie także w pozostałych kategoriach - o tytuł Fasady Roku 2015 roku ubiega się aktualnie 12 budynków po rekonstrukcji i adaptacji, 5 budynków niemieszkalnych, 4 nowe budynki jednorodzinne oraz 3 budynki po renowacji. Zakwalifikowane obiekty można podziwiać na oficjalnej stronie konkursu. Jednego można być pewnym - inwestorzy, architekci czy wykonawcy nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa i z każdym dniem konkurencja będzie coraz liczniejsza, szczególnie że jest o co walczyć…
Stawka większa niż… 10 tys. zł
Wzorem ubiegłego roku obiekty zgłaszane do konkursu Fasada Roku 2015 stoczą między sobą rywalizację w 5 kategoriach: "Budynek jednorodzinny nowy", "Budynek wielorodzinny nowy", "Budynek po rekonstrukcji i adaptacji", "Budynek niemieszkalny" oraz "Budynek po renowacji". Rywalizacja na poziomie krajowym w każdej grupie toczy się o prestiżowy tytuł Fasady Roku 2015 i nagrodę główną w wysokości 10 000 zł. Oprócz gratyfikacji finansowych i korzyści wizerunkowych dodatkowym bonusem dla laureatów będzie prawo startu w międzynarodowej odsłonie plebiscytu. Czy polskim projektom uda się powtórzyć sukces z 2014 roku? Dowiemy się 2 czerwca 2016 r. w Madrycie podczas uroczystej Gali Baumit Life Challenge Awards.
Spotkanie na szczycie
Wysoka ranga plebiscytu znajduje potwierdzenie w znakomitym składzie Jury, w którym nie brakuje znanych nazwisk, niekwestionowanych autorytetów w obszarze architektury czy budownictwa. O tym, które projekty zasługują na miano Fasady Roku 2015 wspólnymi siłami zdecydują między innymi: dr inż. Józef Adamowski - autor kilkudziesięciu ekspertyz dotyczących elewacji, wieloletni pracownik Instytutu Budownictwa Politechniki Wrocławskiej, Katarzyna Baranowska - Prezes Zarządu Fundacji Twórców Architektury, arch. Józef Białasik - właściciel biura architektonicznego B2 STUDIO, członek krakowskiego oddziału SARP, arch. Piotr Buśko - współprowadzący Biuro Usług Architektonicznych "Profil" w Chorzowie, Prezes oddziału SARP Katowice, Jacek Czyżewicz - Prezes Zarządu firmy Baumit, arch. Dariusz Filak - członek MOIA, współprowadzący w Warszawie pracownię "ARCHITEKCI". Inicjatywa firmy Baumit po raz kolejny spotkała się z licznym poparciem środowiska branżowego. Patronat honorowy nad 9-tą edycją konkursu Fasada Roku 2015 objęło Stowarzyszenie Architektów Polskich oraz Fundacja Twórców Architektury.
Źródło i zdjęcie: Baumit
DODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz | > Zaloguj się |
ZOBACZ TAKŻE
B.M. Polska gościła dystrybutorów
Fasada roku 2008
Nowa fabryka firmy Kreisel
Przeprowadzka Knaufa
Nowa linia do produkcji skalnej wełny Rockwool
PREZENTACJA FIRM
Festool
TEMAT MIESIĄCA
Mamy 30 lat na modernizację wszystkich budynków. Czy Polska na tym skorzysta?Zgodnie z założeniami nowej dyrektywy, państwa członkowskie UE muszą opracować długoterminową strategię renowacji budynków, zarówno publicznych jak i prywatnych. Plan jest taki, by do 2050 roku wszystkie budynki w Polsce były budynkami o niemal zerowym zużyciu energii (tzw. standard nZEB). Założone plany powinny zawierać także cele pośrednie, które zrealizujemy w latach 2030 i 2040. Czytaj więcej
RAPORTY I ZESTAWIENIA
Raport o budowie domów w Polsce. Jakie budują Polacy?
Wyniki najnowszego "Raportu o budowie domów w Polsce" przygotow...
Wykonywanie tynków specjalnych
Poradnik stanowi obudowę dydaktyczną programu jednostki moduł...
Raport specjalny: Ocieplenie domu
Zimowe miesiące to okres, w którym szczególnie docenimy dobrz...
Jakie są styropiany do ociepleń? Teoria, a praktyka
Wnikliwi inwestorzy często zadają pytanie, jaki styropian wybr...
Raport specjalny: Farby ścienne
Przemalowanie ścian na zupełnie nowy kolor to jeden z najprost...
Aktualna sytuacja i perspektywy branży budowlanej w Republice Kazachstanu
Opracowanie rynkowe sporządzone na zamówienie Wydziału Promoc...
Krucho z wiedzą wykonawców ociepleń o wymogach prawa budowlanego
Wyniki III fali badania TNS Pentor Poznań nt. rynku ociepleń w...
Więcej kleju w kleju? Negatywne wyniki. Nie tylko
7 próbek na 25 przebadanych klejów do styropianu nie spełnia ...
Jak brudzi się elewacja?
Materiałami najczęściej stosowanymi do wykonania wierzchniej ...
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Błędy w wykonawstwie prac ociepleniowych
Wskazówki dla wykonawców tynków maszynowych
Błędy wykonawcze tynków gipsowych
Tynki gipsowe - nowa jakość ścian i sufitów
Uwaga - czarny styropian!
Tynki maszynowe w okresie zimowym
Urządzenia do nakladania tynków
Szlachetna alternatywa
Nowoczesne tynkowanie
Wykonywanie tynków cienkowarstwowych
Ocieplanie wełną mineralną
Ocieplanie ścian budynku z cegły
Tynki cementowo-wapienne. Wykonanie i pielęgnacja
Przyczyny powstawania czarnych smug i przebarwień na powierzchni tynków gipsowych
Usuwanie wykwitów solnych z elewacji
Wysychanie tynków gipsowych
Inwazja kolorów
Błędy w ocieplaniu balkonów
Osuszanie z wilgoci technologicznej
Pielęgnacja i suszenie tynków gipsowych
JEGER - farby i efekty dekoracyjne do ścian
Eksploatacja maszyn tynkarskich
Polepszenie właściwości zapraw - recepty
Korozja biologiczna elewacji budynków
Tynki gliniane - trwałe i naturalne
Szkolenia dla branży tynkarskiej
Tynk dla wymagających inwestorów. Knauf MP 75L Diamant
Tapety z włókna szklanego
System urządzeń wspomagających pracę z płytami g-k
Idealnie gładka powierzchnia