Konkurs Fasada Roku 2015 na ostatniej prostej
9-ta edycja plebiscytu Fasada Roku zbliża się ku końcowi. Listy zgłoszeń są już zamknięte, a do gry wchodzą Jurorzy. Przed nimi nie lada wyzwanie, bowiem wybierając najlepsze rozwiązania elewacyjne minionego roku będą musieli rozważyć kandydaturę w sumie 191 obiektów. Zanim głos zabierze Kapituła Konkursu, swoich faworytów do zwycięstwa wskażą Internauci, którzy już tylko do 31 stycznia br. mogą oddawać swoje głosy na stronie www.fasadaroku.pl.
Termin przyjmowania zgłoszeń do konkursu, w którym stawką w każdej kategorii jest tytuł Fasady Roku 2015 i nagroda główna w wysokości 10 000 tys. zł, upłynął 31 grudnia 2015 r. W ciągu czterech miesięcy do konkursu zakwalifikowano 191 obiektów ukończonych w 2015 r., których elewację wykonano przy użyciu materiałów firmy Baumit: systemów ociepleń, systemów tynkowych z wykończeniem lub produktów renowacyjnych z wykończeniem.
Najliczniej obsadzoną kategorią jest "Budynek wielorodzinny nowy", gdzie o zwycięstwo walczą aż 92 realizacje. Licznie reprezentowana w konkursie jest w tym roku również kategoria "Budynek po rekonstrukcji i adaptacji", w której do tytułu pretenduje 51 obiektów. Emocji z pewnością nie zabraknie także w kategoriach "Budynek niemieszkalny" i "Budynek po renowacji", gdzie na starcie wyścigu o najwyższe laury w konkursie stanęło tym razem odpowiednio 20 oraz 16 elewacji. Zacięta rywalizacja zapowiada się również w kategorii "Budynek jednorodzinny nowy", gdzie szansę na wygraną ma praktycznie każdy z 12 obiektów zakwalifikowanych do konkursu. Jedno jest pewne, w żadnej kategorii nie ma tzw. "pewniaków" do tytułu, a o tym, które projekty okażą się najlepsze na mecie mogą decydować najdrobniejsze detale.
Zwycięzców plebiscytu rokrocznie wybiera Jury złożone z wybitnych architektów, osób zawodowo związanych z branżą budowlaną oraz przedstawicieli mediów branżowych. Od kilku lat swoją opinię mają możliwość wyrażać także Internauci, którzy za pośrednictwem oficjalnej strony konkursu www.fasadaroku.pl, wybierają obiekty zasługujące w ich ocenie na specjalne wyróżnienie. W tym roku głosowanie trwa do 31 stycznia br. Każdy Internauta może wskazać jeden typ w każdej kategorii, czyli łącznie wybrać nawet 5 obiektów. Projekty, które w swoich grupach zyskają największe poparcie w sieci, otrzymają specjalne "Wyróżnienie Internautów", natomiast osoba, której minimum trzy typy pokryją się decyzją Jury, otrzyma nagrodę rzeczową od firmy Baumit.
Potem do gry wejdzie profesjonalne Jury, które zbierze się 11 lutego br. we Wrocławiu, by wspólnie przeanalizować zakwalifikowane do konkursu projekty i wyłonić najlepsze rozwiązania elewacyjne 2015 roku. Oficjalne wyniki obrad poznamy do końca marca br.
"Zadanie jakie stoi przed Jurorami tegorocznej edycji jest niezmiernie trudne. Poziom rywalizacji w każdej kategorii jest wysoki i wyrównany, a wśród zgłoszonych realizacji nie brakuje ciekawych fasad stworzonych z dużą fantazją, rzemieślniczą zręcznością i kreatywnym wykorzystaniem koloru oraz struktury. Liczba realizacji walczących o zwycięstwo również nie wróży łatwych obrad. Do konkursu zakwalifikowało się 191 obiektów, a zwycięzca w każdej z pięciu kategorii może być tylko jeden. Odpowiedzialność jest tym większa, że od decyzji, jaką podejmie profesjonalne Jury będzie zależało, kto otrzyma nagrodę główną w zmaganiach na poziomie krajowym, ale również przepustkę do międzynarodowej odsłony konkursu - Baumit Life Challenge" - mówi Aleksandra Gilewska, Manager ds. Marketingu z firmy Baumit.
Inicjatywa firmy Baumit po raz kolejny spotkała się w Polsce z licznym poparciem środowiska branżowego. Patronat honorowy nad 9-tą edycją konkursu Fasada Roku 2015 objęło Stowarzyszenie Architektów Polskich oraz Fundacja Twórców Architektury.
Źródło i zdjęcie: Baumit
DODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz | > Zaloguj się |
ZOBACZ TAKŻE
B.M. Polska gościła dystrybutorów
Fasada roku 2008
Nowa fabryka firmy Kreisel
Przeprowadzka Knaufa
Nowa linia do produkcji skalnej wełny Rockwool
PREZENTACJA FIRM
Festool
TEMAT MIESIĄCA
Mamy 30 lat na modernizację wszystkich budynków. Czy Polska na tym skorzysta?Zgodnie z założeniami nowej dyrektywy, państwa członkowskie UE muszą opracować długoterminową strategię renowacji budynków, zarówno publicznych jak i prywatnych. Plan jest taki, by do 2050 roku wszystkie budynki w Polsce były budynkami o niemal zerowym zużyciu energii (tzw. standard nZEB). Założone plany powinny zawierać także cele pośrednie, które zrealizujemy w latach 2030 i 2040. Czytaj więcej
RAPORTY I ZESTAWIENIA
Raport o budowie domów w Polsce. Jakie budują Polacy?
Wyniki najnowszego "Raportu o budowie domów w Polsce" przygotow...
Wykonywanie tynków specjalnych
Poradnik stanowi obudowę dydaktyczną programu jednostki moduł...
Raport specjalny: Ocieplenie domu
Zimowe miesiące to okres, w którym szczególnie docenimy dobrz...
Jakie są styropiany do ociepleń? Teoria, a praktyka
Wnikliwi inwestorzy często zadają pytanie, jaki styropian wybr...
Raport specjalny: Farby ścienne
Przemalowanie ścian na zupełnie nowy kolor to jeden z najprost...
Aktualna sytuacja i perspektywy branży budowlanej w Republice Kazachstanu
Opracowanie rynkowe sporządzone na zamówienie Wydziału Promoc...
Krucho z wiedzą wykonawców ociepleń o wymogach prawa budowlanego
Wyniki III fali badania TNS Pentor Poznań nt. rynku ociepleń w...
Więcej kleju w kleju? Negatywne wyniki. Nie tylko
7 próbek na 25 przebadanych klejów do styropianu nie spełnia ...
Jak brudzi się elewacja?
Materiałami najczęściej stosowanymi do wykonania wierzchniej ...
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Błędy w wykonawstwie prac ociepleniowych
Wskazówki dla wykonawców tynków maszynowych
Błędy wykonawcze tynków gipsowych
Tynki gipsowe - nowa jakość ścian i sufitów
Uwaga - czarny styropian!
Tynki maszynowe w okresie zimowym
Urządzenia do nakladania tynków
Szlachetna alternatywa
Nowoczesne tynkowanie
Wykonywanie tynków cienkowarstwowych
Ocieplanie wełną mineralną
Ocieplanie ścian budynku z cegły
Tynki cementowo-wapienne. Wykonanie i pielęgnacja
Przyczyny powstawania czarnych smug i przebarwień na powierzchni tynków gipsowych
Usuwanie wykwitów solnych z elewacji
Wysychanie tynków gipsowych
Inwazja kolorów
Błędy w ocieplaniu balkonów
Osuszanie z wilgoci technologicznej
Pielęgnacja i suszenie tynków gipsowych
JEGER - farby i efekty dekoracyjne do ścian
Eksploatacja maszyn tynkarskich
Polepszenie właściwości zapraw - recepty
Korozja biologiczna elewacji budynków
Tynki gliniane - trwałe i naturalne
Szkolenia dla branży tynkarskiej
Tynk dla wymagających inwestorów. Knauf MP 75L Diamant
Tapety z włókna szklanego
System urządzeń wspomagających pracę z płytami g-k
Idealnie gładka powierzchnia