Krause: zimowe prace wykończeniowe na wysokim poziomie
Zima to wyjątkowy okres dla ekip budowlanych. Na kilka miesięcy niemal zamierają ciężkie prace zewnętrzne z użyciem ciężkiego sprzętu, a do akcji wkraczają specjaliści od remontów i prac wykończeniowych wewnątrz domu. Kompletując podręczny warsztat narzędziowy nie mogą zapomnieć o poręcznej i funkcjonalnej drabinie, która z jednej strony zagwarantuje osiągnięcie wymaganej wysokości, z drugiej zaś pozwoli na szybkie i łatwe przenoszenie jej zarówno między poszczególnymi pomieszczeniami, jak i kondygnacjami. Na jakie urządzenia warto postawić?
Wybierając urządzenie do prac na wysokości podczas remontu domu, należy odpowiedzieć sobie na kilka podstawowych pytań: jaką wysokość chcemy osiągnąć, jak często będziemy zmieniać miejsce jego położenia oraz jak długo będą trwały prace z jego wykorzystaniem. Uzyskane odpowiedzi pozwolą optymalnie dopasować sprzęt do określonych wymagań, podnosząc tym samym bezpieczeństwo wykonawcy.
Postaw na uniwersalność
Oferta rynkowa drabin jest niezwykle bogata. Możemy wybierać pośród prostych modeli przystawnych, tradycyjnych urządzeń wolnostojących lub postawić na drabiny przegubowe. Te ostatnie, z uwagi na różnorodność zastosowań, wydają się idealnym rozwiązaniem do prac na, ograniczonej często, domowej przestrzeni. Dlaczego? "Odpowiedź jest prosta. To jedno urządzenie pozwoli na korzystanie z niego w różnoraki sposób. Może pełnić rolę drabiny przystawnej, wolnostojącej, ale doskonale sprawdzi się także jako wygodny pomost roboczy.
Swoje niezwykłe funkcje zawdzięcza konstrukcji opartej na przegubach, które w prosty sposób pozwalają ‘łamać’ drabinę, uzyskując różne jej ustawienia. Zwracam także uwagę na niewielkie rozmiary takich drabin po złożeniu, które z łatwością pozwolą zmieścić ją do samochodu typu combi. Dla często zmieniających miejsce pracy ekip remontowych, stanowić to będzie niewątpliwą zaletę" - wyjaśnia Marek Banach, ekspert firmy Krause.
Zwiększaj funkcjonalność
Nawet najbardziej funkcjonalna drabina nie zawsze spełni wszystkie wymagania fachowców. Dlatego niektórzy producenci wprowadzają do oferty dodatkowe akcesoria, zwiększające możliwości użytkowe wybranych modeli. Powodzeniem, szczególnie podczas remontów piętrowych budynków, cieszą się przedłużenia do podłużnicy z regulacją wysokości, dzięki którym z powodzeniem ustawimy drabinę na schodach. Fachowcy cenią sobie także uchwyt dystansowy, który pozwoli na bezpieczną pracę w trudno dostępnych miejscach, oraz serię ergonomicznych toreb na narzędzia i pojemnych półek z hakiem na wiadro, które pozwolą zapanować nad podręcznym warsztatem narzędziowym. Akcesoria te pozwolą także wyeliminować ciągłe schodzenie i wchodzenie na drabinę, które są prawdziwą zmorą wykonawców.
Zwracaj uwagę na… wagę
Remont piętrowego budynku wymaga od fachowców częstego przemieszczania się, również pomiędzy kondygnacjami. O ile transport drobnych narzędzi ręcznych nie powinien stanowić problemu, to wniesienie dużych rozmiarów drabiny po krętych schodach nie będzie już takie łatwe. "Jeśli przewidujemy częsty transport drabiny pomiędzy piętrami, warto postawić na lekkie, aluminiowe modele. Niezwykle wygodne okazują się w takich przypadkach urządzenia przegubowe - poza niską wagą, charakteryzują się także wyjątkowo niedużymi rozmiarami po złożeniu, dzięki czemu bez problemu wniesiemy ją np. na poddasze. Modele KRAUSE z serii MONTO wyróżnia ponadto opatentowany system przegubów z lekko pracującym systemem ryglowania, który zapewnia niezwykle szybką i komfortową obsługę" - rekomenduje ekspert firmy.
Zadbaj o komfort i wygodę
O wyborze określonego urządzenia do prac na wysokości decyduje intensywność jego wykorzystania. O ile do zadań trwających kilka minut wystarczy prosta drabina ze szczeblami, to prace wymagające długiego czy wręcz ciągłego przebywania ponad podłożem, wymagają użycia bardziej ergonomicznego rozwiązania. Może nim być drabina wolnostojąca wyposażona w wygodny, duży stopień lub taka, którą da się wykorzystać jak podest roboczy. Jednak najbezpieczniejsze w takich przypadkach okażą się rusztowania, które mniej doświadczonym użytkownikom zagwarantują poczucie większego bezpieczeństwa oraz komfortu. Wbrew obiegowym o nich opiniom, bez problemu wybierzemy niedrogie, a poręczne i lekkie modele, których montaż jest wyjątkowo prosty lub nawet zbędny. "Mowa tu o rusztowaniach składanych, których konstrukcja pozwala na ich użycie już po zaledwie 2 ruchach (otwarcie oraz zawieszenie pomostu)" - podsumowuje Marek Banach.
Źródło i zdjęcie: Krause
CZYTAJ WIĘCEJ
Krause zwiększa inwestycję i podwaja powierzchnię produkcyjną w Polsce
Termoizolacja w trudnych warunkach
DODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz | > Zaloguj się |
ZOBACZ TAKŻE
B.M. Polska gościła dystrybutorów
Fasada roku 2008
Nowa fabryka firmy Kreisel
Przeprowadzka Knaufa
Nowa linia do produkcji skalnej wełny Rockwool
PREZENTACJA FIRM
Festool
TEMAT MIESIĄCA
Mamy 30 lat na modernizację wszystkich budynków. Czy Polska na tym skorzysta?Zgodnie z założeniami nowej dyrektywy, państwa członkowskie UE muszą opracować długoterminową strategię renowacji budynków, zarówno publicznych jak i prywatnych. Plan jest taki, by do 2050 roku wszystkie budynki w Polsce były budynkami o niemal zerowym zużyciu energii (tzw. standard nZEB). Założone plany powinny zawierać także cele pośrednie, które zrealizujemy w latach 2030 i 2040. Czytaj więcej
RAPORTY I ZESTAWIENIA
Raport o budowie domów w Polsce. Jakie budują Polacy?
Wyniki najnowszego "Raportu o budowie domów w Polsce" przygotow...
Wykonywanie tynków specjalnych
Poradnik stanowi obudowę dydaktyczną programu jednostki moduł...
Raport specjalny: Ocieplenie domu
Zimowe miesiące to okres, w którym szczególnie docenimy dobrz...
Jakie są styropiany do ociepleń? Teoria, a praktyka
Wnikliwi inwestorzy często zadają pytanie, jaki styropian wybr...
Raport specjalny: Farby ścienne
Przemalowanie ścian na zupełnie nowy kolor to jeden z najprost...
Aktualna sytuacja i perspektywy branży budowlanej w Republice Kazachstanu
Opracowanie rynkowe sporządzone na zamówienie Wydziału Promoc...
Krucho z wiedzą wykonawców ociepleń o wymogach prawa budowlanego
Wyniki III fali badania TNS Pentor Poznań nt. rynku ociepleń w...
Więcej kleju w kleju? Negatywne wyniki. Nie tylko
7 próbek na 25 przebadanych klejów do styropianu nie spełnia ...
Jak brudzi się elewacja?
Materiałami najczęściej stosowanymi do wykonania wierzchniej ...
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Błędy w wykonawstwie prac ociepleniowych
Wskazówki dla wykonawców tynków maszynowych
Błędy wykonawcze tynków gipsowych
Tynki gipsowe - nowa jakość ścian i sufitów
Uwaga - czarny styropian!
Urządzenia do nakladania tynków
Tynki maszynowe w okresie zimowym
Szlachetna alternatywa
Nowoczesne tynkowanie
Wykonywanie tynków cienkowarstwowych
Ocieplanie wełną mineralną
Ocieplanie ścian budynku z cegły
Tynki cementowo-wapienne. Wykonanie i pielęgnacja
Przyczyny powstawania czarnych smug i przebarwień na powierzchni tynków gipsowych
Usuwanie wykwitów solnych z elewacji
Wysychanie tynków gipsowych
Inwazja kolorów
Błędy w ocieplaniu balkonów
Osuszanie z wilgoci technologicznej
Pielęgnacja i suszenie tynków gipsowych
JEGER - farby i efekty dekoracyjne do ścian
Eksploatacja maszyn tynkarskich
Polepszenie właściwości zapraw - recepty
Korozja biologiczna elewacji budynków
Tynki gliniane - trwałe i naturalne
Szkolenia dla branży tynkarskiej
Tapety z włókna szklanego
Tynk dla wymagających inwestorów. Knauf MP 75L Diamant
System urządzeń wspomagających pracę z płytami g-k
Idealnie gładka powierzchnia