Strona główna | AktualnościKrzysztof Domarecki nagrodzony Medalem Stulecia Odzyskanej Niepodległości
Krzysztof Domarecki nagrodzony Medalem Stulecia Odzyskanej Niepodległości
Krzysztof Domarecki - prezes zarządu i założyciel Grupy Selena oraz twórca funduszu Fidiasz - został wyróżniony przez Premiera Rzeczpospolitej Polskiej Mateusza Morawieckiego Medalem Stulecia Odzyskanej Niepodległości w uznaniu za zasługi dla polskiej gospodarki. Medal przyznawany jest w ramach obchodów odzyskania przez Polskę niepodległości osobom, które m.in. przyczyniły się do budowania wspólnoty obywatelskiej oraz budowania dobrobytu gospodarczego kraju.
"Cieszę się, że Pan Premier docenia wkład przedsiębiorców w umacnianie Państwa Polskiego. W krajach o długiej tradycji przedsiębiorczości zarówno władze oraz administracja, jak i sami przedsiębiorcy mają głęboko zakodowaną świadomość, że rodzima przedsiębiorczość jest czynnikiem stabilizującym państwo wewnętrznie i umacniającym je na arenie międzynarodowej. Od 2000 roku Selena rozpoczęła ekspansję na rynki zagraniczne. Dziś po 18 latach tej ekspansji jesteśmy jedną z tych firm, w których centrala znajduje się w Polsce. Dzięki temu tworzymy tu setki wysokowartościowych i wysokopłatnych miejsc pracy - typowych dla centrali korporacji. Jednocześnie wszędzie na świecie jesteśmy znani jako firma polska, a nasze wyroby sprzedajemy do ponad 70 krajów pod marką Tytan". - podkreśla Krzysztof Domarecki, prezes zarządu Seleny FM SA.
Krzysztof Domarecki - przedsiębiorca i inwestor, absolwent Wydziału Prawa Uniwersytetu Wrocławskiego, od ponad 25 lat związany jest z branżą chemii budowlanej. Jest założycielem, a obecnie prezesem zarządu Seleny FM - jednego z trzech największych producentów piany montażowej dla budownictwa na świecie, którego najbardziej rozpoznawalną marką jest Tytan. Grupa zatrudnia obecnie niemal 1800 osób, a jej zakłady produkcyjne zlokalizowane są w Polsce, Brazylii, Korei Południowej, Chinach, Rumunii, Turcji oraz w Hiszpanii i Kazachstanie. Od 2008 roku firma jest notowana na GPW. W 2018 roku przychody Seleny wyniosły ponad 1,2 miliard złotych.
Od 2009 roku Krzysztof Domarecki aktywnie inwestuje również na rynku funduszy typu Venture Capital. Jego fundusz inwestycyjny - Fidiasz FIZ zapewnia młodym firmom nie tylko finansowanie, ale również wsparcie w zakresie rozwoju kompetencji, marketingu, wprowadzania na rynek innowacyjnych produktów czy usług, a następnie - ekspansję międzynarodową. Pierwszą inwestycją Fidiasza jest FinAi - założona w 2016 r. polska spółka technologiczna z branży fintech, która opracowała i wdrożyła innowacyjną platformę kredytową uproszczającą drogę klienta do uzyskania kredytu bankowego.
Za swoje osiągnięcia biznesowe Krzysztof Domarecki został odznaczony przez Ministra Spraw Zagranicznych medalem "Bene merito". Otrzymał także wiele nagród w tym Nagrodę Prezydenta Wrocławia za "ulokowanie gospodarki Wrocławia w światowej sieci powiązań i zbudowanie rozpoznawalnej marki firmy", tytuł "Tego, który zmienia polski przemysł" miesięcznika "Nowy Przemysł" oraz tytuł "Osobowość Dolnego Śląska" w ramach Dolnośląskiego Plebiscytu Gospodarczego. W 2008 roku otrzymał także wyróżnienie w konkursie "Przedsiębiorca Roku" (kategoria "Odpowiedzialność społeczna"), organizowanym przez firmę Ernst & Young. W kręgu pozabiznesowych zainteresowań Krzysztofa Domareckiego znajdują się m. in. filozofia, historia i teoria globalizacji.
8 maja 2019 roku Krzysztof Domarecki został nagrodzony Medalem Stulecia Odzyskanej Niepodległości. Uroczystość odbyła się w siedzibie Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii, a medal w imieniu Premiera Rzeczpospolitej Polskiej - Mateusza Morawieckiego wręczany był przez Minister Jadwigę Emilewicz. Medal Stulecia Odzyskanej Niepodległości jest odznaczeniem nadawanym w okresie trwania Narodowych Obchodów Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej w latach 2018-2021.?Przyznawany jest osobom żyjącym, które przez: pełnienie nienagannej służby publicznej - cywilnej lub wojskowej, walkę o niepodległość oraz działalność na rzecz przemian demokratycznych, aktywną działalność zawodową i społeczną, twórczość naukową, literacką i artystyczną - przyczyniły się do odzyskania lub umacniania suwerenności Rzeczpospolitej Polskiej.
Źródło i zdjęcie: Selena
DODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz | > Zaloguj się |
ZOBACZ TAKŻE
B.M. Polska gościła dystrybutorów
Fasada roku 2008
Nowa fabryka firmy Kreisel
Przeprowadzka Knaufa
Nowa linia do produkcji skalnej wełny Rockwool
PREZENTACJA FIRM
Festool
TEMAT MIESIĄCA
Mamy 30 lat na modernizację wszystkich budynków. Czy Polska na tym skorzysta?Zgodnie z założeniami nowej dyrektywy, państwa członkowskie UE muszą opracować długoterminową strategię renowacji budynków, zarówno publicznych jak i prywatnych. Plan jest taki, by do 2050 roku wszystkie budynki w Polsce były budynkami o niemal zerowym zużyciu energii (tzw. standard nZEB). Założone plany powinny zawierać także cele pośrednie, które zrealizujemy w latach 2030 i 2040. Czytaj więcej
RAPORTY I ZESTAWIENIA
Raport o budowie domów w Polsce. Jakie budują Polacy?
Wyniki najnowszego "Raportu o budowie domów w Polsce" przygotow...
Wykonywanie tynków specjalnych
Poradnik stanowi obudowę dydaktyczną programu jednostki moduł...
Raport specjalny: Ocieplenie domu
Zimowe miesiące to okres, w którym szczególnie docenimy dobrz...
Jakie są styropiany do ociepleń? Teoria, a praktyka
Wnikliwi inwestorzy często zadają pytanie, jaki styropian wybr...
Raport specjalny: Farby ścienne
Przemalowanie ścian na zupełnie nowy kolor to jeden z najprost...
Aktualna sytuacja i perspektywy branży budowlanej w Republice Kazachstanu
Opracowanie rynkowe sporządzone na zamówienie Wydziału Promoc...
Krucho z wiedzą wykonawców ociepleń o wymogach prawa budowlanego
Wyniki III fali badania TNS Pentor Poznań nt. rynku ociepleń w...
Więcej kleju w kleju? Negatywne wyniki. Nie tylko
7 próbek na 25 przebadanych klejów do styropianu nie spełnia ...
Jak brudzi się elewacja?
Materiałami najczęściej stosowanymi do wykonania wierzchniej ...
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Błędy w wykonawstwie prac ociepleniowych
Wskazówki dla wykonawców tynków maszynowych
Błędy wykonawcze tynków gipsowych
Tynki gipsowe - nowa jakość ścian i sufitów
Uwaga - czarny styropian!
Tynki maszynowe w okresie zimowym
Urządzenia do nakladania tynków
Szlachetna alternatywa
Nowoczesne tynkowanie
Wykonywanie tynków cienkowarstwowych
Ocieplanie wełną mineralną
Ocieplanie ścian budynku z cegły
Tynki cementowo-wapienne. Wykonanie i pielęgnacja
Przyczyny powstawania czarnych smug i przebarwień na powierzchni tynków gipsowych
Usuwanie wykwitów solnych z elewacji
Wysychanie tynków gipsowych
Inwazja kolorów
Błędy w ocieplaniu balkonów
Osuszanie z wilgoci technologicznej
Pielęgnacja i suszenie tynków gipsowych
JEGER - farby i efekty dekoracyjne do ścian
Eksploatacja maszyn tynkarskich
Polepszenie właściwości zapraw - recepty
Korozja biologiczna elewacji budynków
Tynki gliniane - trwałe i naturalne
Szkolenia dla branży tynkarskiej
Tynk dla wymagających inwestorów. Knauf MP 75L Diamant
Tapety z włókna szklanego
System urządzeń wspomagających pracę z płytami g-k
Idealnie gładka powierzchnia