Kto odwiedził targi Budma 2017? Analiza profilu zwiedzających
Oferta i program Międzynarodowych Targów Budownictwa i Architektury BUDMA kierowane są do czterech grup klientów: handlowców, architektów, wykonawców oraz inwestorów. Przez cztery targowe dni, stolica wielkopolski gościła niemal 45 000 profesjonalistów z branży budowlanej. Poniżej prezentujemy szczegółowe statystyki dotyczące targów BUDMA 2017 na podstawie przeprowadzonych ankiet.
Biznesowe spotkania z profesjonalistami
Najsilniej reprezentowaną grupą tegorocznych targów byli przedstawiciele sieci handlowych, którzy stanowili aż 44% ogólnej liczby osób uczestniczących w wydarzeniu. Silnie reprezentowana była również grupa wykonawców i fachowców: 35% ogólnej liczby profesjonalistów. Z kolei architekci i projektanci stanowili 12%, a inwestorzy i deweloperzy 8% osób biorących udział w targach budowlanych.
Kadra zarządzająca największą grupą klientów na Targach
Ponad połowę uczestników targów, aż 53%, stanowiły osoby mające możliwość podejmowania decyzji zakupowych w swoich firmach. Z kolei pracownicy, którzy dzięki prezentowanej ofercie mieli możliwość zapoznania się z najnowszymi propozycjami produktowymi, stanowili 44% ogólnej liczby targowych gości.
Międzynarodowy wymiar biznesu
W targach BUDMA udział wzięli reprezentanci aż 49 krajów, praktycznie z całego świata, stanowiąc 14% ogólnej liczby targowych gości. Najczęściej słyszanym językiem obcym podczas biznesowych spotkań z Wystawcami był j. niemiecki - 15% oraz litewski - 12%. Mocno reprezentowana była również Skandynawia. Z północy Europy przybyło do Poznania aż 11% osób zainteresowanych nowinkami branży budowlanej.
Cała Polska na BUDMIE
Targi BUDMA były miejscem biznesowych spotkań dla przedstawicieli każdego z 16 województw. Mocny wzrost, aż o 5% w stosunku do edycji 2016, zanotowało województwo śląskie, z kolei niemal 4% wzrost zanotowało województwo pomorskie. Do stolicy Wielkopolski wybrało się także 2% więcej mieszkańców woj. łódzkiego oraz kujawsko-pomorskiego.
BUDMA 2017. Intensywnie budowlanie.
Cztery targowe dni podczas BUDMY oraz WinDoor-techu były niezwykle intensywne. Dopisali Wystawcy, których w Poznaniu było niemal 800 z aż 26 krajów z całego świata, a którzy zaprezentowali setki nowości i kilkadziesiąt rynkowych premier. Tłumnie przybyli zwiedzający, zainteresowani tematyką budowlaną i architektoniczną. Na powierzchni 55 tys. m2 najnowsze propozycje branży zobaczyło niemal 45 tys. targowych gości! Wyjątkowo bogaty był również program wydarzeń. Śmiało można powiedzieć, że tegoroczne targi dostarczyły uczestnikom wielu inspiracji, ogromnej dawki wiedzy i przede wszystkim okazji do rozmów biznesowych.
Nowości, premiery, Złoci Medaliści
29 Złotych Medali MTP targów BUDMA oraz WinDoor-tech, kilkaset nowości i kilkadziesiąt rynkowych premier w ramach Klubu Premier BUDMA - to wszystko czekało na targowych gości w Poznaniu. Szczególnie rynkowe premiery wzbudzały duże zainteresowanie wśród zwiedzających. W końcu te produkty mogliśmy na żywo i po raz pierwszy zobaczyć właśnie podczas targów. Z kolei laureaci wyróżnienia Złotego Medalu MTP targów BUDMA, przyznawanego przez eksperckie Jury, to produkty i rozwiązania, które charakteryzują się niezwykłymi parametrami, jakością wykonania oraz zastosowaniem innowacyjnych technologii. Spośród nich publiczność wybrała produkt, który otrzymał dodatkową nagrodą Wyboru Konsumenta. Tegorocznym laureatem Złotego Medalu - Wybór Konsumenta został innowacyjny i energooszczędny system montażu okien EMO firmy Stropex. Wszystkich laureatów Złotego Medalu MTP targów BUDMA, wraz z opisami, można poznać na stronie www.zlotymedal.mtp.pl.
PREMIERY BUDMA: kanał Youtube BUDMA - goo.gl/64ljfn
NOWOŚCI BUDMA: plik PDF - goo.gl/xpe0CS
Potężna dawka wiedzy
Technologiczne nowinki to jeden z powodów wizyty w Poznaniu, ale nie jedyny. Wiele osób przybyło do stolicy Wielkopolski ze względu na bogaty program merytoryczny. Tutaj w szczególności wymienić należy I Forum Gospodarcze Budownictwa i Architektury, które odbyło się pod patronatem Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa. Trzydniowe Forum dostarczyło nam konkretnych informacji m.in. na temat kodeksu urbanistyczno - budowlanego, programu Mieszkanie Plus, czy także nadzoru rynku wyrobów budowlanych.
O projektowaniu i wykonaniu lekkiej obudowy, warunkach technicznych, metodyce ocen okładzin ściennych czy również roli szczelności w budynkach użyteczności publicznej mogliśmy dowiedzieć się podczas konferencji organizowanej przez stowarzyszenie DaFa. Z kolei tematyka efektywności energetycznej, zalet budowania obiektów w technologii pasywnej oraz głębokiej termomodernizacji, podejmowana była w ramach VIII Forum Budownictwa Pasywnego i Efektywności Energetycznej.
Targi BUDMA po raz kolejny zaprezentowały szereg interesujących wydarzeń skierowanych
do architektów w ramach Forum Architektury, organizowanego wspólnie z Izbą Architektów RP. Unikatowe produkty o niezwykłym dizajnie oraz szczególnych walorach architektonicznych zaprezentowały firmy Fakro, Porta Drzwi oraz Tubądzin, w ramach projektu ArchiStrada. Debatę architektoniczną na temat "Społecznej odpowiedzialności architekta" poprowadził dziennikarz i krytyk architektury Jakub Głaz. Oprócz tego odbyły się spotkania z gośćmi specjalnymi: architektami z pracowni Bulanda Mucha Architekci, Stanisławem Niemczykiem i Fernando Menisem. Hiszpański architekt, twórca Centrum Kulturalno-Kongresowego Jordanki był największą gwiazdą architektoniczną tegorocznej Budmy. Wygłosił wykład pt. "Reason and Emotion - the special case of an opera in Toruń". Poznaliśmy także zwycięzców trzeciej edycji konkursu Szkice Architektoniczne. Tym razem na najwyższym podium stanęła Maria Krupiak z Politechniki Opolskiej, natomiast wybór publiczności padł na pracę autorstwa Michała Ptaka z Podhalańskiej Państwowej Szkoły Zawodowej w Nowym Targu.
Fachowcy na BUDMIE
Mnóstwo pokazów, szkoleń czy konkursów czekało na fachowców przez wszystkie targowe dni. Warto tutaj wymienić w szczególności pokazy prawidłowych technik montażu stolarki otworowej w ramach projektu Monteriada. Ciekawie wyglądała próba włamania przez okno firmy Internorm, gdzie każdy mógł spróbować swoich sił (ostatecznie udało się wyłamać okno tylko przez błąd techniczny podczas jego montażu). Dużo działo się także w strefie Turbo Mocy, gdzie dekarze, cieśle oraz blacharze walczyli o miano Turbo DEKARZA. Zawodnicy mieli aż 11 zadań do wypełnienia, a najlepsza okazała się ekipa KRAKUSY - Paweł Tynka oraz Paweł Francuz. Tutaj padł także nowy rekord Polski w montażu okna dachowego - 13 min oraz 8 sekund (szybciej aż o 21 sekund!). O tytuł Mistrza Polski rywalizowali także parkieciarze oraz montażyści wykładzin. Międzynarodowym Mistrzem Polski parkieciarzy został Krzysztof Ratke z Łodzi. Z kolei tytuł Mistrza Polski montażystów wykładzin powędrował do Warszawy, a został nim Michał Wojcieski. O cenne nagrody można było powalczyć także na wielu stoiskach wystawców targów, którzy przygotowali ciekawe i wymagające konkurencje. Warto było zajrzeć również do pawilonu nr 4 MTP gdzie każdy fachowiec mógł własnoręcznie wypróbować prezentowany sprzęt i materiały budowlane.
WinDoor-tech - okno na świat
26. Budmie towarzyszyły Targi Maszyn i Komponentów do Produkcji Okien, Drzwi, Bram i Fasad WINDOOR-TECH. To była dobra okazja, by zapoznać się z pełną ofertą rynkową najnowszych, wydajnych i energooszczędnych technologii dla tego segmentu. Interesującą formułą zrealizowaną już po raz czwarty podczas WINDOOR-TECHu była Fabryka Okien na Żywo. Po raz pierwszy w ramach tego wydarzenia produkowano drzwi i okna aluminiowe. Okna z targów zostaną przekazane Fundacji Patria w Imiołkach w Wielkopolsce, gdzie powstaje Integracyjny Ośrodek Jeździecki dla Dzieci i Młodzieży. Partnerami przedsięwzięcia były firmy: Elumatec, Elusoft, Stuertz, Orgadata, Mirox, Winkhaus, Pilkington i Ponzio.
Kolejne spotkanie branży już za rok!
Już dzisiaj zapraszamy na kolejne spotkanie branży budowlanej w Poznaniu! W 2018 roku targi BUDMA i towarzyszące im targi KOMINKI, odbędą się od 30 stycznia do 2 lutego! Do zobaczenia!
Źródło: MTP
DODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz | > Zaloguj się |
ZOBACZ TAKŻE
B.M. Polska gościła dystrybutorów
Fasada roku 2008
Nowa fabryka firmy Kreisel
Przeprowadzka Knaufa
Nowa linia do produkcji skalnej wełny Rockwool
PREZENTACJA FIRM
Festool
TEMAT MIESIĄCA
Mamy 30 lat na modernizację wszystkich budynków. Czy Polska na tym skorzysta?Zgodnie z założeniami nowej dyrektywy, państwa członkowskie UE muszą opracować długoterminową strategię renowacji budynków, zarówno publicznych jak i prywatnych. Plan jest taki, by do 2050 roku wszystkie budynki w Polsce były budynkami o niemal zerowym zużyciu energii (tzw. standard nZEB). Założone plany powinny zawierać także cele pośrednie, które zrealizujemy w latach 2030 i 2040. Czytaj więcej
RAPORTY I ZESTAWIENIA
Raport o budowie domów w Polsce. Jakie budują Polacy?
Wyniki najnowszego "Raportu o budowie domów w Polsce" przygotow...
Wykonywanie tynków specjalnych
Poradnik stanowi obudowę dydaktyczną programu jednostki moduł...
Raport specjalny: Ocieplenie domu
Zimowe miesiące to okres, w którym szczególnie docenimy dobrz...
Jakie są styropiany do ociepleń? Teoria, a praktyka
Wnikliwi inwestorzy często zadają pytanie, jaki styropian wybr...
Raport specjalny: Farby ścienne
Przemalowanie ścian na zupełnie nowy kolor to jeden z najprost...
Aktualna sytuacja i perspektywy branży budowlanej w Republice Kazachstanu
Opracowanie rynkowe sporządzone na zamówienie Wydziału Promoc...
Krucho z wiedzą wykonawców ociepleń o wymogach prawa budowlanego
Wyniki III fali badania TNS Pentor Poznań nt. rynku ociepleń w...
Więcej kleju w kleju? Negatywne wyniki. Nie tylko
7 próbek na 25 przebadanych klejów do styropianu nie spełnia ...
Jak brudzi się elewacja?
Materiałami najczęściej stosowanymi do wykonania wierzchniej ...
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Błędy w wykonawstwie prac ociepleniowych
Wskazówki dla wykonawców tynków maszynowych
Błędy wykonawcze tynków gipsowych
Tynki gipsowe - nowa jakość ścian i sufitów
Uwaga - czarny styropian!
Tynki maszynowe w okresie zimowym
Urządzenia do nakladania tynków
Szlachetna alternatywa
Nowoczesne tynkowanie
Wykonywanie tynków cienkowarstwowych
Ocieplanie wełną mineralną
Tynki cementowo-wapienne. Wykonanie i pielęgnacja
Ocieplanie ścian budynku z cegły
Usuwanie wykwitów solnych z elewacji
Przyczyny powstawania czarnych smug i przebarwień na powierzchni tynków gipsowych
Wysychanie tynków gipsowych
Inwazja kolorów
Błędy w ocieplaniu balkonów
Osuszanie z wilgoci technologicznej
Pielęgnacja i suszenie tynków gipsowych
JEGER - farby i efekty dekoracyjne do ścian
Eksploatacja maszyn tynkarskich
Polepszenie właściwości zapraw - recepty
Korozja biologiczna elewacji budynków
Tynki gliniane - trwałe i naturalne
Szkolenia dla branży tynkarskiej
Tynk dla wymagających inwestorów. Knauf MP 75L Diamant
Tapety z włókna szklanego
System urządzeń wspomagających pracę z płytami g-k
Idealnie gładka powierzchnia