Malarz Roku Dekoral 2013 - wywiad ze zwycięzcą konkursu
Rozmowa z Bogdanem Demskim, właścicielem firmy PPH "AGRODEX" Bogdan Demski, która zdobyła tytuł Malarza Roku Dekoral 2013.
Bogdan Demski z przedstawicielami organizatora finał konkursu Malarz Roku Dekoral 2013
W kolejnej, czwartej edycji konkursu Malarz Roku Dekoral 2013, firma "AGRODEX" Bogdan Demski, zdobyła I miejsce i nagrodę główną - samochód VW Caddy - za prace wykończeniowe w Grand Hotel TIFFI w Iławie. Proszę przybliżyć charakter inwestycji, która pozwoliła na zwycięstwo.
Grand Hotel Tiffi w Iławie to ekskluzywny obiekt wielofunkcyjny, oferujący, poza miejscami noclegowymi, przestrzeń spa i fitness, restauracje oraz nowoczesne sale konferencyjne z możliwością zmiany aranżacji. Realizację tej inwestycji rozpoczęliśmy w październiku 2011 roku. Jej zakres obejmował prace tynkarskie, posadzkarskie, częściowo murarskie i elewacyjne. Ponadto wykonaliśmy wszystkie zabudowy z płyt gipsowo-kartonowych, sufity modułowe, a także specjalistyczne - nad powierzchnią basenu i drewniane - w głównym holu obiektu. Zrealizowaliśmy również prace malarskie, zarówno powierzchni sufitów, ścian jak i części podłóg. Projekt zakończył się w lipcu 2013.
Prace wykończeniowe przy budowie luksusowego obiektu o tylu funkcjach i o najwyższym standardzie to ogromne wyzwanie. Które elementy bądź efekty przeprowadzonych prac wymagały największego zaangażowania?
Do wszystkich zaplanowanych prac podchodzimy z jednakowym zaangażowaniem i uwagą. Przyjęliśmy zasadę, iż inwestor musi wyznaczać standardy, a naszym zadaniem jest im sprostać. Mógłbym wymienić wiele rodzajów prac, które stanowiły swoistego rodzaju wyzwanie dla naszej firmy, jednak szczególnie dużo wysiłku i precyzji wymagało od nas wykonanie zabudów sufitowych w części przeznaczonej na spa. Trudność polegała na tym, że zabudowy hotelowego spa są umieszczone na stosunkowo niewielkiej wysokości, wymalowane są farbami o bardzo ciemnej kolorystyce i dodatkowo oświetlone bocznym, padającym bezpośrednio na płaszczyznę sufitu, światłem. Są to ekstremalnie trudne warunki do uzyskania zadowalającego efektu końcowego. Rezultaty jednak przeszły nasze najśmielsze oczekiwania, co doceniło Jury konkursu Malarz Roku Dekoral 2013. Chcę podkreślić także, że ostateczny efekt w postaci bardzo udanego obiektu jakim jest Grand Hotel Tiffi pozwoliła osiągnąć ciągła, intensywna i partnerska współpraca z przedstawicielami inwestora, czyli osobami reprezentującymi markę Tiffi.
Dlaczego zdecydowali się Państwo na wykorzystanie produktów marek PPG Deco Polska? Jakie cechy, bądź walory materiałów o tym zdecydowały?
Zamysłem inwestora było zrealizowanie obiektu najwyższej klasy, wykonanego z materiałów najlepszej jakości. Wiedzieliśmy, że decydując się na użycie produktów marek Sigma Coatings i Dekoral Professional spełnimy te oczekiwania, ponieważ z firmą PPG Deco Polska współpracowaliśmy już przy realizacji poprzedniej inwestycji. Dodatkowym czynnikiem decydującym o wyborze materiałów było wsparcie przedstawiciela firmy PPG, pana Mariusza Choromańskiego, który zapewnił nam techniczne zaplecze i doradztwo oraz potrafił rozwiać wszelkie wątpliwości inwestora, aktywnie uczestnicząc w realizacji inwestycji.
Czy od początku wiedzieliście Państwo, że Grand Hotel TIFFI może być obiektem referencyjnym? W którym momencie i dlaczego podjęta została decyzja, by zgłosić ją do konkursu Malarz Roku Dekoral 2013?
Rozpoczynając prace nie mieliśmy świadomości, że Grand Hotel Tiffi może być obiektem referencyjnym, jednak wraz z postępem prac rosło w nas przekonanie, że ten wyjątkowy obiekt może spełniać wysokie standardy jakościowe i estetyczne. Decyzja o zgłoszeniu do konkursu zapadła w końcowym etapie prowadzonych prac, tuż przed oddaniem obiektu do użytku.
Efekty pracy firmy "AGRODEX" to jej najlepsza wizytówka. Jakie jest źródło sukcesu firmy? Mają Państwo jakiś specjalny patent na uzyskiwanie najwyższego poziomu jakości wykonywanych prac?
Staramy się korzystać ze sprawdzonych rozwiązań, aczkolwiek nie stronimy od nowych koncepcji, które wprowadzamy po dogłębnej i szczegółowej analizie ich racjonalności i efektywności. Co więcej, staramy się, aby pracownicy realizujący powierzone prace mieli odpowiednio wysokie kwalifikacje, które zdobywają np. podczas szkoleń z zakresu "Malowania Wnętrz i Technik Dekoracyjnych" organizowanych przez Akademię Technik Malarskich PPG Deco Polska.
Jury konkursu Malarz Roku Dekoral 2013, w skład którego weszli eksperci związani z Akademią Technik Malarskich, oceniali przede wszystkim: dobór produktów, fachowość i dokładność wykonania, a także terminowość realizacji przeprowadzonych prac. Jak zarządzać zespołem specjalistów, który zagwarantuje końcowy sukces projektu?
Kluczem do osiągnięcia oczekiwanych rezultatów w tym zakresie jest dobór odpowiedniej kadry zarządzającej, odpowiedzialnej za realizację projektu, w tym za ciągły nadzór nad wykonywanymi pracami, nad ich jakością i systematyką. Bardzo ważna jest także koordynacja szerokiego zakresu prac prowadzonych jednocześnie na terenie całego obiektu. Osobą odpowiedzialną za te zadania w naszej firmie jest Dyrektor ds. Technicznych - pan Tomasz Mazurewicz. Współpracujemy ze sobą już ponad 10 lat i to zgranie, symbioza bardzo pomogły nam osiągnąć sukces. Nie sposób w tym miejscu wymienić wszystkich moich współpracowników, którzy przyczynili się do naszego triumfu, ale wszystkim serdecznie gratuluję i dziękuję za świetnie wykonaną pracę, która została oceniona najlepiej ze wszystkich.
Bogdan Demski ze współpracownikiem, firma Agrodex - zwycięzca konkursu Malarz Roku Dekoral 2013
Źródło i zdjęcia: Dekoral
CZYTAJ WIĘCEJ
Rozmowa ze zwycięzcą konkursu Malarz Roku Dekoral 2012
Zmień siebie i wnętrze! Konkurs Metamorfozy marki Dekoral
Tytuł "Marka Roku 2014" dla Dekoral
Zostań Malarzem Roku Dekoral 2014
Ruszył konkurs Młody Malarz Roku Dekoral Professional 2015
Doświadczenie i innowacyjność źródłem sukcesu Malarza Roku Dekoral 2014
Malarz Roku Dekoral 2015 wybrany - finałowa gala VI edycji konkursu
Stadion jak malowany - wywiad z Malarzem Roku Dekoral 2015
DODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz | > Zaloguj się |
ZOBACZ TAKŻE
B.M. Polska gościła dystrybutorów
Fasada roku 2008
Nowa fabryka firmy Kreisel
Przeprowadzka Knaufa
Nowa linia do produkcji skalnej wełny Rockwool
PREZENTACJA FIRM
Festool
TEMAT MIESIĄCA
Mamy 30 lat na modernizację wszystkich budynków. Czy Polska na tym skorzysta?Zgodnie z założeniami nowej dyrektywy, państwa członkowskie UE muszą opracować długoterminową strategię renowacji budynków, zarówno publicznych jak i prywatnych. Plan jest taki, by do 2050 roku wszystkie budynki w Polsce były budynkami o niemal zerowym zużyciu energii (tzw. standard nZEB). Założone plany powinny zawierać także cele pośrednie, które zrealizujemy w latach 2030 i 2040. Czytaj więcej
RAPORTY I ZESTAWIENIA
Raport o budowie domów w Polsce. Jakie budują Polacy?
Wyniki najnowszego "Raportu o budowie domów w Polsce" przygotow...
Wykonywanie tynków specjalnych
Poradnik stanowi obudowę dydaktyczną programu jednostki moduł...
Raport specjalny: Ocieplenie domu
Zimowe miesiące to okres, w którym szczególnie docenimy dobrz...
Jakie są styropiany do ociepleń? Teoria, a praktyka
Wnikliwi inwestorzy często zadają pytanie, jaki styropian wybr...
Raport specjalny: Farby ścienne
Przemalowanie ścian na zupełnie nowy kolor to jeden z najprost...
Aktualna sytuacja i perspektywy branży budowlanej w Republice Kazachstanu
Opracowanie rynkowe sporządzone na zamówienie Wydziału Promoc...
Krucho z wiedzą wykonawców ociepleń o wymogach prawa budowlanego
Wyniki III fali badania TNS Pentor Poznań nt. rynku ociepleń w...
Więcej kleju w kleju? Negatywne wyniki. Nie tylko
7 próbek na 25 przebadanych klejów do styropianu nie spełnia ...
Jak brudzi się elewacja?
Materiałami najczęściej stosowanymi do wykonania wierzchniej ...
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Błędy w wykonawstwie prac ociepleniowych
Wskazówki dla wykonawców tynków maszynowych
Błędy wykonawcze tynków gipsowych
Tynki gipsowe - nowa jakość ścian i sufitów
Uwaga - czarny styropian!
Tynki maszynowe w okresie zimowym
Urządzenia do nakladania tynków
Szlachetna alternatywa
Nowoczesne tynkowanie
Wykonywanie tynków cienkowarstwowych
Ocieplanie wełną mineralną
Tynki cementowo-wapienne. Wykonanie i pielęgnacja
Ocieplanie ścian budynku z cegły
Usuwanie wykwitów solnych z elewacji
Przyczyny powstawania czarnych smug i przebarwień na powierzchni tynków gipsowych
Wysychanie tynków gipsowych
Inwazja kolorów
Błędy w ocieplaniu balkonów
Osuszanie z wilgoci technologicznej
Pielęgnacja i suszenie tynków gipsowych
JEGER - farby i efekty dekoracyjne do ścian
Eksploatacja maszyn tynkarskich
Polepszenie właściwości zapraw - recepty
Korozja biologiczna elewacji budynków
Tynki gliniane - trwałe i naturalne
Szkolenia dla branży tynkarskiej
Tynk dla wymagających inwestorów. Knauf MP 75L Diamant
Tapety z włókna szklanego
System urządzeń wspomagających pracę z płytami g-k
Idealnie gładka powierzchnia