Strona główna | AktualnościMalowanie bez chlapania z wałkiem Microfibre Extra firmy ProGOLD

Malowanie bez chlapania z wałkiem Microfibre Extra firmy ProGOLD

Malowanie ścian, a zwłaszcza sufitów niejednokrotnie przysparza wielu problemów. Zarówno profesjonalny malarz, jak i indywidualny wykonawca oczekuje, że farba utrzyma się na wałku i zapewni wygodną aplikację na wybranej powierzchni. Niestety, nierzadko spotykamy się z odwrotną sytuacją. Okazuje się, że winę za efekt rozchlapanej farby może ponosić źle dobrany wałek. Marka ProGOLD stworzyła produkt do malowania, który niweluje chlapanie i zdecydowanie ułatwia malowanie wnętrz. Czym charakteryzuje się wałek Microfibre Extra?

Wałek do malowania z mikrofibry - i nic nie cieknie!

Chcąc zrealizować malowanie szybko i sprawnie, bez zabawy w usuwanie nieestetycznych zacieków czy plam po chlapiącej farbie, należy wybrać odpowiedni wałek. Microfibre Extra marki ProGOLD wykonano z mikrowłókien, które tworzą runo o grubości 10 mm. Mikrofibra słynie ze swoich imponujących właściwości chłonnych - skutecznie absorbuje wodę, a także szybko schnie, nie pyli oraz doskonale poleruje. A jak sprawdza się w roli wałka do malowania?

Okazuje się, że wałek z mikrofibry świetnie nasiąka farbą, chłonąc ją niczym gąbka. Jednocześnie stabilizuje preparat na tkaninie, zapobiegając jego ściekaniu i chlapaniu. Zanurzając wałek Microfibre Extra w kuwecie z emulsją do malowania, zyskujesz pewność jej wydajnej absorpcji. Aplikacja farby staje się prosta i przyjemna, a tworzona na ścianie warstwa jest równa i cienka, co zapobiega powstawaniu zacieków. Krótko mówiąc, wałek z mikrofibry gwarantuje aplikację optymalnej ilości farby, niwelując jej nadmiar. Warstwy są gładkie i równomierne, zatem efekt malowania zachwyca - jest nim ściana pokryta jednolitą powłoką kolorystyczną, pozbawioną niedoskonałości.

Wałek do malowania sufitów - Microfibre Extra od ProGOLD

Dzięki swoim unikalnym właściwościom wałek ten doskonale sprawdza się podczas malowania sufitów. Wiadomo, że perfekcyjne nałożenie farby na sufit to duże wyzwanie, jednak wałek z mikrofibry zdecydowanie je ułatwia. Naniesiona warstwa jest gładka, pozbawiona nierówności i chropowatości, a malowanie odbywa się bez skapującego nadmiaru farby! Jest to szczególnie znaczące w przypadku sufitów, które spędzają sen z powiek malarzom - nie tylko amatorom.


Wałek do farb tiksotropowych... czyli jakich?

Microfibre Extra marki ProGOLD to wałek dedykowany szczególnie farbom tiksotropowym. Czym wyróżniają się te preparaty? Farby tiksotropowe zmieniają swoją lepkość wskutek działania na nie siły - w tym przypadku mieszania czy aplikowania pędzlem. Konsystencję farby w opakowaniu można porównać do gęstego żelu. Mieszana i rozcierana, staje się mniej lepka - dzięki temu można z łatwością nanieść ją na podłoże i bez problemu rozprowadzić. Tak zaaplikowana farba powraca do swej wzmożonej lepkości. Te zachwycające cechy farba tiksotropowa zyskuje wskutek dodania do niej specjalnych składników. Są to przede wszystkim związki krzemionkowe oraz organiczne tytaniany. Dzięki temu farba nie kapie i nie ścieka, zatem - w połączeniu z fenomenalnymi właściwościami wałka z mikrofibry - stanowi nowoczesne wyposażenie malarza. Z tym duetem malowanie ścian i sufitów okaże się niemal przyjemnością, a nie żmudną pracą i walką z zaciekami.

Wałek do farb tiksotropowych dostępny jest w różnych rozmiarach, można więc dobrać model idealny do konkretnych potrzeb. Rozmiar wałka ma znaczenie, gdyż ułatwia malowanie - duża powierzchnia wymaga dłuższego i szerszego wałka, z kolei do detali i wykończeń należy wykorzystać wałki mniejszych rozmiarów. Odpowiednio dobrane narzędzie, wysokiej jakości farba i nawet minimalna wiedza o malowaniu wystarczą, aby odmienić design wnętrza.

Źródło i zdjęcie: ProGOLD
DODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się
PREZENTACJA FIRM
Festool
TEMAT MIESIĄCA
Mamy 30 lat na modernizację wszystkich budynków. Czy Polska na tym skorzysta?

Zgodnie z założeniami nowej dyrektywy, państwa członkowskie UE muszą opracować długoterminową strategię renowacji budynków, zarówno publicznych jak i prywatnych. Plan jest taki, by do 2050 roku wszystkie budynki w Polsce były budynkami o niemal zerowym zużyciu energii (tzw. standard nZEB). Założone plany powinny zawierać także cele pośrednie, które zrealizujemy w latach 2030 i 2040. Czytaj więcej