Strona główna | AktualnościMultipor i ocieplenie od wewnątrz prezentowane na seminariach BIOTOP w całej Polsce
Multipor i ocieplenie od wewnątrz prezentowane na seminariach BIOTOP w całej Polsce
Technologia ocieplenia od wewnątrz Multipor, jako jedyna w tej kategorii materiałów termoizolacyjnych, prezentowana jest na 23 seminariach regionalnych BIOTOP przez cały 2016 rok. Dzięki temu tysiące specjalistów z branży architektury, budownictwa i nieruchomości, nierzadko po raz pierwszy, będzie mogło zapoznać się z alternatywnym rozwiązaniem dla termomodernizacji od zewnątrz
Ocieplenie od środka przez lata uchodziło za błąd w sztuce budowlanej. Do czasu aż na rynku pojawiły się nowe, innowacyjne technologie. Wśród nich prym wiedzie system Multipor oparty na mineralnych płytach, produkowanych z naturalnych surowców, które umożliwiają w pełni bezpieczne ocieplenie od wewnątrz.
Xella Polska, producent płyt Multipor, stawia na szeroką popularyzację ocieplenia od środka wśród specjalistów. Przez cały 2016 rok na seminariach regionalnych BIOTOP w 23 lokalizacjach w Polsce przedstawiona zostania ta innowacyjna technologia. "Jesteśmy jedynym producentem w kategorii materiałów termoizolacyjnych stosowanych od środka prezentowanym na seminariach regionalnych. Przedstawiamy prelekcję "Multipor - ocieplenie od wewnątrz. Alternatywa czy ratunek?". W tytule nawiązujemy do uprzedzeń, z jakimi technologia ocieplenia od środka borykała się przez długi czas. Dziś śmiało możemy powiedzieć, że mineralne płyty izolacyjne Multipor to nie tylko alternatywa dla ocieplenia od zewnątrz, ale niejednokrotnie ratunek dla wielu obiektów" - mówi arch. Małgorzata Bartela, Product manager Xella Polska.
Dla jakich obiektów ocieplenie od wewnątrz to nie tylko alternatywa, ale i konieczność? "Ocieplenie od środka to optymalne rozwiązanie dla obiektów zabytkowych, w których fasady nie można ingerować, czy dla budynków będących pod nadzorem autorskim architekta, lub takich, które mimo braku ochrony konserwatorskiej mają elewacje o niezwykłych walorach estetycznych, przykładowo w postaci ceglanych murów. To również wyjście z impasu, gdy ograniczone prawo własności utrudnia przeprowadzenie zewnętrznej termomodernizacji. Ta technologia ma też zalety z punktu widzenia oszczędności energii w przypadku obiektów użytkowanych czasowo, jak sale gimnastyczne, kościoły, czy obiekty sezonowe, bo można szybko nagrzać pomieszczenia" - wylicza Bartela.
Na seminariach BIOTOP, podczas prelekcji specjalistów z Xella Polska, jak i na firmowym stoisku można poznać obecne wymagania dotyczące termoizolacyjności ścian zewnętrznych, ale i dowiedzieć się o zmianach warunków technicznych, jakie nastąpią w najbliższych latach w tym zakresie. To także szansa na poszerzenie swojej wiedzy z zakresu fizyki budowli, aspektów cieplno-wilgotnościowych przegród, które potrzebują ocieplenia. Omawiane jest również ocieplenie stropów, szczególnie w temacie ich odporności ogniowej, gdzie również technologia Multipor jest jedną z najskuteczniejszych na rynku.
Seminaria regionalne BIOTOP to największy ogólnopolski cykl konferencji skierowanych do specjalistów. Wydarzenie przyciąga nie tylko czynnych projektantów, architektów, ale i deweloperów, inwestorów instytucjonalnych, jak również zarządców nieruchomości, urzędników wydziałów architektury czy nadzoru budowlanego. Przez dekadę BIOTOP zyskał renomę doskonałej platformy, na której producenci mogą przedstawić w pełny sposób nowe materiały i technologie.
"Serdecznie zapraszamy wszystkich na nasze wystąpienia na seminariach BIOTOP, jak i towarzyszące im stoisko informacyjne Xella Polska. Dla zainteresowanych mamy niezbędne materiały dotyczące ocieplenia od wewnątrz, katalogi produktowe, jak i zeszyty techniczne dla projektantów" - zaprasza Małgorzata Bartela.
Tylko w lutym i w pierwszych dniach marca odbyło się już 7 seminariów BIOTOP, m.in. w Krakowie, Wrocławiu i Białymstoku. Jednak w planach jest jeszcze 16 kolejnych konferencji.
Źródło i zdjęcie: Xella Polska
DODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz | > Zaloguj się |
ZOBACZ TAKŻE
B.M. Polska gościła dystrybutorów
Fasada roku 2008
Nowa fabryka firmy Kreisel
Przeprowadzka Knaufa
Nowa linia do produkcji skalnej wełny Rockwool
PREZENTACJA FIRM
Festool
TEMAT MIESIĄCA
Mamy 30 lat na modernizację wszystkich budynków. Czy Polska na tym skorzysta?Zgodnie z założeniami nowej dyrektywy, państwa członkowskie UE muszą opracować długoterminową strategię renowacji budynków, zarówno publicznych jak i prywatnych. Plan jest taki, by do 2050 roku wszystkie budynki w Polsce były budynkami o niemal zerowym zużyciu energii (tzw. standard nZEB). Założone plany powinny zawierać także cele pośrednie, które zrealizujemy w latach 2030 i 2040. Czytaj więcej
RAPORTY I ZESTAWIENIA
Raport o budowie domów w Polsce. Jakie budują Polacy?
Wyniki najnowszego "Raportu o budowie domów w Polsce" przygotow...
Wykonywanie tynków specjalnych
Poradnik stanowi obudowę dydaktyczną programu jednostki moduł...
Raport specjalny: Ocieplenie domu
Zimowe miesiące to okres, w którym szczególnie docenimy dobrz...
Jakie są styropiany do ociepleń? Teoria, a praktyka
Wnikliwi inwestorzy często zadają pytanie, jaki styropian wybr...
Raport specjalny: Farby ścienne
Przemalowanie ścian na zupełnie nowy kolor to jeden z najprost...
Aktualna sytuacja i perspektywy branży budowlanej w Republice Kazachstanu
Opracowanie rynkowe sporządzone na zamówienie Wydziału Promoc...
Krucho z wiedzą wykonawców ociepleń o wymogach prawa budowlanego
Wyniki III fali badania TNS Pentor Poznań nt. rynku ociepleń w...
Więcej kleju w kleju? Negatywne wyniki. Nie tylko
7 próbek na 25 przebadanych klejów do styropianu nie spełnia ...
Jak brudzi się elewacja?
Materiałami najczęściej stosowanymi do wykonania wierzchniej ...
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Błędy w wykonawstwie prac ociepleniowych
Wskazówki dla wykonawców tynków maszynowych
Błędy wykonawcze tynków gipsowych
Tynki gipsowe - nowa jakość ścian i sufitów
Uwaga - czarny styropian!
Tynki maszynowe w okresie zimowym
Urządzenia do nakladania tynków
Szlachetna alternatywa
Nowoczesne tynkowanie
Wykonywanie tynków cienkowarstwowych
Ocieplanie wełną mineralną
Ocieplanie ścian budynku z cegły
Tynki cementowo-wapienne. Wykonanie i pielęgnacja
Przyczyny powstawania czarnych smug i przebarwień na powierzchni tynków gipsowych
Usuwanie wykwitów solnych z elewacji
Wysychanie tynków gipsowych
Inwazja kolorów
Błędy w ocieplaniu balkonów
Osuszanie z wilgoci technologicznej
Pielęgnacja i suszenie tynków gipsowych
JEGER - farby i efekty dekoracyjne do ścian
Eksploatacja maszyn tynkarskich
Polepszenie właściwości zapraw - recepty
Korozja biologiczna elewacji budynków
Tynki gliniane - trwałe i naturalne
Szkolenia dla branży tynkarskiej
Tynk dla wymagających inwestorów. Knauf MP 75L Diamant
Tapety z włókna szklanego
System urządzeń wspomagających pracę z płytami g-k
Idealnie gładka powierzchnia