Strona główna | AktualnościNa straży ciszy. Powstało stowarzyszenie na rzecz lepszej akustyki w budynkach

Na straży ciszy. Powstało stowarzyszenie na rzecz lepszej akustyki w budynkach

Właściwa akustyka budynku i związany z nią komfort użytkowania są wynikiem odpowiedniego projektu i dobrze dopasowanych wyrobów budowlanych oraz szkła. Cisza to luksus, o który z reguły trzeba zawalczyć już na etapie budowy. W celu promocji dobrych praktyk związanych z akustyką wnętrz oraz akustyką budowlaną powstało Stowarzyszenie na Rzecz Lepszej Akustyki w Budynkach "Komfort Ciszy".

90 proc. naszego życia spędzamy wewnątrz różnych budowli. Akustyka architektoniczna ma wpływ na to, co i jak słyszymy we wnętrzach, w których mieszkamy, pracujemy, uczymy się czy wypoczywamy. A z kolei hałas oraz jakość docierających do nas dźwięków nie pozostają bez wpływu na nasze samopoczucie, zdrowie, zaangażowanie oraz efektywność w pracy. Z tego względu tak ważne jest, aby już na etapie projektowania i wyboru izolacyjnych, szklanych czy dźwiękochłonnych wyrobów budowlanych pamiętać o zasadach, które później pozwolą czerpać radość z przebywania w danym pomieszczeniu.

"Stowarzyszenie na Rzecz Lepszej Akustyki w Budynkach "Komfort Ciszy" powstało, aby propagować wiedzę na temat tego, jak akustyka budynków wpływa na komfort, zdrowie i produktywność ludzi w nich przebywających oraz proponować najlepsze rozwiązania w tym zakresie" - mówi Paweł Polak, reprezentujący Stowarzyszenie. Misją organizacji jest informowanie, edukowanie oraz doradzanie w zakresie dobrych praktyk dotyczących akustyki w budynkach. 


W realizowaniu założeń statutowych Stowarzyszenia pomaga serwis internetowy komfortciszy.pl, gdzie znajdują się przepisy i normy dla poszczególnych budynków, liczne studia przypadku, słowem - garść wiedzy z dziedziny akustyki pomocna m.in. przy projektowaniu wnętrz i wyborze wykonawców. Za pomocą strony internetowej można także nawiązać kontakt ze specjalistami (prawnikiem lub akustykiem budowlanym) oraz uzyskać pomoc m.in. w zakresie doboru różnych wyrobów budowlanych oraz szkła.

Źródło i zdjęcie: Stowarzyszenie Na Rzecz Lepszej Akustyki w Budynkach

CZYTAJ WIĘCEJ

Montaż lekkich ścianek działowych z izolacją akustyczną z wełny kamiennej
AKU-PR - nowoczesna izolacja akustyczna ścian
Panele akustyczne jako alternatywa lub uzupełnienie dla tynku
Schöck Tronsole - izolacja akustyczna w budynkach wielorodzinnych
Płyta Paroc SSB 1 - izolacja akustyczna podłóg od podszewki



DODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się
PREZENTACJA FIRM
Festool
TEMAT MIESIĄCA
Mamy 30 lat na modernizację wszystkich budynków. Czy Polska na tym skorzysta?

Zgodnie z założeniami nowej dyrektywy, państwa członkowskie UE muszą opracować długoterminową strategię renowacji budynków, zarówno publicznych jak i prywatnych. Plan jest taki, by do 2050 roku wszystkie budynki w Polsce były budynkami o niemal zerowym zużyciu energii (tzw. standard nZEB). Założone plany powinny zawierać także cele pośrednie, które zrealizujemy w latach 2030 i 2040. Czytaj więcej