Nasza Redakcja na targach Budma 2013
Nasza Redakcja zawsze bierze udział w ważnych wydarzeniach branżowych, dlatego nie mogło nas zabraknąć na targach Budma 2013, gdzie posiadaliśmy swoje stoiska.
Zakończyły się Międzynarodowe Targi Budownictwa BUDMA 2013 (29.01-1.02). Bogatą ofertę zaprezentowało ponad 1000 wystawców, z czego aż 1/3 stanowiły firmy zagraniczne z 35 państw z całego świata. Tegoroczna edycja dedykowana była czterem grupom docelowym: architektom, handlowcom, deweloperom oraz wykonawcom. W tym samym czasie odbyły się również trzy wydarzenia ściśle powiązane z branżą budowlaną: Targi Maszyn, Narzędzi i Komponentów do Produkcji Okien, Drzwi, Bram i Fasad WinDoor-tech, CBS - Sport Rekreacja Wellness & SPA oraz Targi Branży Szklarskiej GLASS. Łącznie te 4 ekspozycje zajmowały niemal cały teren targowy w postaci 60 000 m2. Współpraca Międzynarodowych Targów Poznańskich z kluczowymi partnerami branżowymi i medialnymi, a przede wszystkim z wystawcami, przyniosła oczekiwane rezultaty. Działania te, wsparte telemarketingiem na bazy dziesiątków tysięcy profesjonalistów, których zapraszaliśmy na targi, sprawiły, że przez cztery dni targowe hale wystawiennicze odwiedziły ponad 53 000 zwiedzających.
Najważniejsze wydarzenia targowe
Forum Architektury - cykl wydarzeń dedykowanych architektom, zrealizowany przy współpracy z Izbą Architektów RP. W ramach Forum zaprezentowana została Strada Di Architettura 2.0 - specjalna ścieżka zwiedzania dla architektów i projektantów, służąca do pokazania bezpośredniego powiązania pomiędzy twórcami architektury a przemysłem. Forum to także kontynuacja debaty pomiędzy architektami a deweloperami, do udziału w której w tym roku zaproszono niezwykle istotne ogniwo całego procesu decyzyjnego - urzędników. Goście targów mieli również okazję wysłuchać i porozmawiać z jednym z najwybitniejszych i najbardziej niekonwencjonalnych współczesnych architektów Professore Renato Rizzi. Zdobywca wielu prestiżowych nagród w konkursach architektonicznych, twórca m.in. gmachu opery w Tokio, dzielnicy La Viltette w Paryżu, projektant Teatru Szekspirowskiego w Gdańsku wygłosił wykład "Thought and shape: form of architecture" ("Myśl i kształt: forma architektury").
BudShow - w pawilonie 3a od pierwszego dnia targów można było oglądać ekspozycję BudShow - przekrój domu autonomicznego, energooszczędnego. W ekspozycji jako materiał konstrukcyjny wykorzystano drewno, które daje również ogromne możliwości dekoracyjne - zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku. Autorem projektu jest Tomasz Mielczyński, architekt BUILDgreen Design. W piętrowym domu wykorzystano nowoczesne rozwiązania wielu firm, zarówno w fazie budowy domu jak i tzw. wykończeniówce. Dom autonomiczny będzie również częścią ekspozycji zbliżających się targów Gardenia.
Absolutną nowością targów BUDMA 2013 była Strefa Testów - czyli "poligon" możliwości sprzętu i materiałów budowlanych. W pawilonie 12 MTP zaaranżowano specjalną przestrzeń interaktywnej prezentacji materiałów dla budownictwa, w której każdy, własnoręcznie i w działaniu mógł wypróbować prezentowane produkty pod okiem specjalistów udzielających cennych wskazówek.
Fabryka Okien na Żywo - pod tym hasłem krył się pełnowymiarowy, zaawansowany park maszyn produkujący okna PCV w czasie rzeczywistym, z użyciem najlepszych komponentów w ramach targów WinDoor-tech. Powiązane w węzły technologiczne sekcje utworzyły linię produkcyjną, odzwierciedlając sytuację w prawdziwym zakładzie produkcyjnym, gdzie istnieje potrzeba dynamicznej reakcji na zaistniałe zdarzenia. Nad procesem czuwał koordynator oraz technicy. Wyprodukowane podczas targów okna przekazane zostały Placówce Wsparcia Dziennego oraz Stacji Opieki w Wieliczce w ramach akcji charytatywnej Otwórzmy Dzieciom Okno na Świat.
Targi CBS przedstawiły ofertę skierowaną do przedstawicieli miast i gmin, ośrodków sportu i rekreacji, właścicieli hoteli, pensjonatów i ośrodków SPA, operatorów terenów rekreacyjnych i sportowych, zarządców i administratorów szkół, deweloperów i spółdzielni mieszkaniowych, architektów i biur projektowych, wykonawców oraz przedstawicieli handlu. Jedną z wielu atrakcji i zarazem nowości rynkowych był tor rowerowy, na którym odbywały się pokazy amatorów "dwóch kółek". Tor, który dzięki elementom modułowym można praktycznie dowolnie układać, być może już wkrótce będzie stanowił nową atrakcję placów zabaw na wielu polskich osiedlach.
Szklany dom na targach Glass - spotkanie branży szklarskiej przyciąga jak co roku rzeszę zwiedzających ze względu na coraz szerszy wachlarz możliwości zastosowania szkła w budownictwie czy aranżacji wnętrz. Szkło zastosowane w budownictwie może bowiem wpływać na ograniczanie zużycia energii, może zapewniać bezpieczeństwo chroniąc przed włamaniem, może gwarantować komfort przebywania we wnętrzach ograniczając hałas, może też pełnić rolę nowoczesnych, samoczyszczących fasad czy przeszkleń zewnętrznych (dachy, świetliki, ogrody zimowe). Doskonale sprawdza się także we wnętrzach jako ścianki, balustrady, osłony, schody i podłogi. Tegoroczna odsłona targów przedstawiła jeszcze jedną, wydawałoby się nieosiągalną ideę "Szklanego domu". Jak udowodnili architekci z włoskiej pracowni SANTAMBROGIOMILANO, w praktyce jest już możliwe wybudowanie domu stworzonego całkowicie ze szkła.
Blok targów to również nowatorski projekt Akademii Młodego Budowlańca. Projekt ma na celu transfer wiedzy z branży do świata edukacji i wsparcie procesu nauczania informacjami o praktycznym zastosowaniu nowoczesnych produktów i technologii budowlanych. Dla najbardziej wyróżniających się uczniów projektu Adept Budownictwa przygotowana została specjalna trasa zwiedzania stoisk wystawców.
Targi odbyły się pod Honorowym Patronatem Ministra Gospodarki, Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej oraz Izby Architektów RP. Patronat medialny objęły magazyny: Architektura & Biznes, Builder, Murator i Zawód: Architekt.
Wiosenna BUDMA - nowy termin od 2014 r.
Podczas tegorocznej wystawy zaprezentowane zostały dwie kolejne zmiany w formule targów branży budowlanej. W 2014 roku targi BUDMA odbędą się w nowym terminie tj. 11 - 14 marca, zyskując również rozszerzoną nazwę poprzez dodanie kluczowej dla budownictwa przyszłości branży: od przyszłego roku pełna nazwa targów będzie brzmiała Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury BUDMA.
Wyodrębnienie architektury ma na celu jeszcze mocniejsze zaznaczenie wagi tej branży dla kształtu budownictwa przyszłości, opartego na dobrych, funkcjonalnych i estetycznych rozwiązaniach przestrzennych, służących w jak najlepszy sposób całemu społeczeństwu, a osiąganych dzięki świadomym decyzjom projektowym. Dostęp do najnowszej technologii, łatwość jej implementacji w życie codzienne przy jednoczesnym zachowaniu jak największej jej funkcjonalności i estetyki stawia coraz ambitniejsze zadania przed architektami, jak i całą branżą budowlaną. W obecnych czasach nie sposób mówić o budownictwie bez wyraźnej potrzeby doskonale przygotowanego projektu architektonicznego.
Nowego wymiaru nabrało również hasło przewodnie przyszłorocznej edycji: Inspiracje, Budowa, Remont, podkreślając w szczególny sposób najważniejsze "etapy" tworzenia otaczającej nas architektury, ale także dążenia do podnoszenia standardów i wdrażania najnowszych technologii w budownictwie.
Początek kampanii informacyjnej i promocyjnej wśród aktualnych i potencjalnych klientów i gości targowych nastąpił podczas targów BUDMA 2013. Na terenach MTP pojawiły się billboardy, plakaty, foldery i inne nośniki reklamowe informujące o nowym terminie. Dla przedstawicieli mediów zorganizowana została konferencja prasowa poświęcona kolejnym targom budownictwa.
Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury BUDMA oprócz kontynuacji projektów, które zdobyły uznanie zarówno wśród wystawców jak i zwiedzających jak np. Forum Architektury, Dzień Dystrybutora, czy Strefa Testów, to także powrót niezwykle istotnego "sektora łazienkowego": tutaj planowany jest Salon Armatury i Ceramiki Łazienkowej AquaSan w zmodyfikowanym wydaniu. Nie zabraknie interesujących wydarzeń istotnie dopełniających ekspozycję targów: pokazów i zawodów najlepszych fachowców w swoich dziedzinach, konferencji, warsztatów i debat. Architektów i designerów wnętrz dodatkowo zainteresują z pewnością Międzynarodowe Targi Kominkowe KOMINKI, które będą stanowiły część składową przyszłorocznego bloku targów budownictwa.
W tym samym terminie odbędą się również Międzynarodowe Targi Maszyn, Pojazdów i Sprzętu Budowlanego BUMASZ, Targi CBS - Budownictwo Sportowe, Rekreacyjne, Wellness & SPA oraz Targi Branży Szklarskiej - GLASS, tworząc najbardziej kompleksową ofertę branży budowlanej nie tylko w Polsce, ale również w Europie Środkowej i Wschodniej.
Informacje na temat bloku targów BUDMA 2014, planowanych wydarzeń i programu będą publikowane na bieżąco w mediach branżowych oraz dedykowanych stronach internetowych targów.
Poniżej prezentujemy Wam naszą fotorelację z targów Budma 2013:
źródła: Redakcja, MTP
zdjęcia: Redakcja
zdjęcia: Redakcja
CZYTAJ WIĘCEJ
Targi BUDMA 2014 - nowy termin!
Firma Sopro wystawcą na poznańskich targach Budma
DODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz | > Zaloguj się |
ZOBACZ TAKŻE
B.M. Polska gościła dystrybutorów
Fasada roku 2008
Nowa fabryka firmy Kreisel
Przeprowadzka Knaufa
Nowa linia do produkcji skalnej wełny Rockwool
PREZENTACJA FIRM
Festool
TEMAT MIESIĄCA
Mamy 30 lat na modernizację wszystkich budynków. Czy Polska na tym skorzysta?Zgodnie z założeniami nowej dyrektywy, państwa członkowskie UE muszą opracować długoterminową strategię renowacji budynków, zarówno publicznych jak i prywatnych. Plan jest taki, by do 2050 roku wszystkie budynki w Polsce były budynkami o niemal zerowym zużyciu energii (tzw. standard nZEB). Założone plany powinny zawierać także cele pośrednie, które zrealizujemy w latach 2030 i 2040. Czytaj więcej
RAPORTY I ZESTAWIENIA
Raport o budowie domów w Polsce. Jakie budują Polacy?
Wyniki najnowszego "Raportu o budowie domów w Polsce" przygotow...
Wykonywanie tynków specjalnych
Poradnik stanowi obudowę dydaktyczną programu jednostki moduł...
Raport specjalny: Ocieplenie domu
Zimowe miesiące to okres, w którym szczególnie docenimy dobrz...
Jakie są styropiany do ociepleń? Teoria, a praktyka
Wnikliwi inwestorzy często zadają pytanie, jaki styropian wybr...
Raport specjalny: Farby ścienne
Przemalowanie ścian na zupełnie nowy kolor to jeden z najprost...
Aktualna sytuacja i perspektywy branży budowlanej w Republice Kazachstanu
Opracowanie rynkowe sporządzone na zamówienie Wydziału Promoc...
Krucho z wiedzą wykonawców ociepleń o wymogach prawa budowlanego
Wyniki III fali badania TNS Pentor Poznań nt. rynku ociepleń w...
Więcej kleju w kleju? Negatywne wyniki. Nie tylko
7 próbek na 25 przebadanych klejów do styropianu nie spełnia ...
Jak brudzi się elewacja?
Materiałami najczęściej stosowanymi do wykonania wierzchniej ...
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Błędy w wykonawstwie prac ociepleniowych
Wskazówki dla wykonawców tynków maszynowych
Błędy wykonawcze tynków gipsowych
Tynki gipsowe - nowa jakość ścian i sufitów
Uwaga - czarny styropian!
Tynki maszynowe w okresie zimowym
Urządzenia do nakladania tynków
Szlachetna alternatywa
Nowoczesne tynkowanie
Wykonywanie tynków cienkowarstwowych
Ocieplanie wełną mineralną
Tynki cementowo-wapienne. Wykonanie i pielęgnacja
Ocieplanie ścian budynku z cegły
Usuwanie wykwitów solnych z elewacji
Przyczyny powstawania czarnych smug i przebarwień na powierzchni tynków gipsowych
Wysychanie tynków gipsowych
Inwazja kolorów
Błędy w ocieplaniu balkonów
Osuszanie z wilgoci technologicznej
Pielęgnacja i suszenie tynków gipsowych
JEGER - farby i efekty dekoracyjne do ścian
Eksploatacja maszyn tynkarskich
Polepszenie właściwości zapraw - recepty
Korozja biologiczna elewacji budynków
Tynki gliniane - trwałe i naturalne
Szkolenia dla branży tynkarskiej
Tynk dla wymagających inwestorów. Knauf MP 75L Diamant
Tapety z włókna szklanego
System urządzeń wspomagających pracę z płytami g-k
Idealnie gładka powierzchnia