Nieoparty urok wielkich miast. Styl miejski we wnętrzach
Otwarte przestrzenie, umiłowanie prostoty oraz wyraziste, lecz nieliczne dodatki inspirowanie klimatem wielkich metropolii - to jedne z wyróżników stylu miejskiego we wnętrzach. Choć ma on wiele odmian, to jednak pewne cechy pozostają niezmienne. Marka Dekoral Fashion podpowiada, jak urządzić mieszkanie inspirowane klimatem wielkiego miasta.
Miejski styl we wnętrzach pozornie trudno trudno zdefiniować - jest on bowiem bardzo pojemny i eklektyczny, a czasem niemal sprzeczny. Mimo to z łatwością można znaleźć niemało cech, które wyróżniają mieszkania inspirowane klimatem wielkich miast: "Wnętrza w stylu miejskim przyciągają uwagę przede wszystkim otwartymi przestrzeniami oraz funkcjonalnością. Stanowią swoiste antidotum na wielkomiejski zgiełk i pośpiech. Dlatego brak w nich zbędnych dodatków ani nieprzemyślanych rozwiązań. Kluczową rolę odgrywa natomiast kolorystyka - opierająca się na łączeniu stonowanych barw z mocnymi akcentami - oraz nieliczne, lecz wyraziste dodatki, ozdobione motywami przywodzącymi na myśl takie metropolie, jak Nowy Jork, Londyn lub Paryż. Nie bez znaczenia jest też wykorzystywanie w roli dekoracyjnej elementów pozornie mało ozdobnych takich, jak surowa cegła na ścianie, belki lub instalacje, co czasem zbliża styl miejski do estetyki loftów" - wyjaśnia Anna Łatoszyńska, manager marki Dekoral Fashion.
Miejska kolorystyka
Wnętrza utrzymane w stylu miejskim to domena jasnej kolorystyki - przede wszystkim bieli, kremów oraz jasnych szarości. Barwy te mają charakter neutralny, dzięki czemu idealnie wpisują się w koncepcję mieszkania stanowiącego antidotum na miejski pośpiech. Co istotne, aby przełamać wrażenie nudy lub monotonii, przełamuje się je modnym, intensywnym akcentem (np. czerwienią, żółcią lub fioletem). W zależności od naszych upodobań możemy przykładowo pomalować ściany na biało, a następnie ozdobić je poziomym pasem w kolorze wyrazistego burgunda. Innym rozwiązaniem jest malowanie mocnymi barwami elementów konstrukcyjnych takich, jak belki lub kolumny. Doskonały wybór odcieni do miejskich wnętrz znajdziemy w kolekcjach Loft oraz Modern farb Colour & Style marki Dekoral Fashion. Dzięki zastosowaniu tej hypoalergicznej emulsji lateksowej do ścian i sufitów będziemy cieszyć się nie tylko pięknem, ale też wysoką trwałością barw.
Prosta i funkcjonalizm
Mieszkania urządzone w miejskiej estetyce są bardzo proste, eleganckie i funkcjonalne. Rozsądne gospodarowanie przestrzenią to klucz to zrozumienia stylu. Stąd elementy wyposażenia nie są pozostawiane przypadkowi. Meble utrzymane powinny być w prostej, nowoczesnej stylistyce - jasne barwy zazwyczaj połączone są gładkimi frontami bez zbędnych ozdób, co ułatwia utrzymanie ich w czystości. Jednocześnie bardzo popularne jest wykorzystywanie mebli modułowych, które umożliwiają łatwe i szybkie dostosowywanie ich do potrzeb mieszkańców domu. Podobne w cenie jest wielofunkcyjność - dotyczy to zarówno mebli, jak i przestrzeni. Połączenie salonu z kuchennym aneksem lub wydzielanie w pokoju dziennym specjalnych stref np. do pracy lub relaksu to rozwiązanie, dzięki któremu można efektywnie gospodarować przestrzenią.
Bardzo ciekawym zabiegiem jest z pewnością łączenie odległych sobie materiałów. Możemy np. prosty, drewniany stół zestawić np. z designerskimi, plastikowymi krzesłami utrzymanymi w intensywnych barwach. Innym, oryginalnym pomysłem jest sięganie po rozwiązania pozornie mało dekoracyjne - np. pozostawianie widocznych elementów konstrukcyjnych lub gołych cegieł na wybranym fragmencie ściany - albo stosowanie surowych materiałów, takich jak m.in. meble wykonane z płyt MDF.
Kluczowe dodatki
Elementem, który sprawia, że miejskie wnętrza nabierają charakteru są odpowiednie dodatki. Nie może ich być zbyt wiele - wystarczy kilka niebanalnych przedmiotów, aby nadać pomieszczeniu wyrazistości. Na ścianach możemy rozwiesić np. plakaty ze starych, hollywoodzkich filmów lub duże zdjęcia z widokiem na Londyn lub Nowy Jork. Warto też pomyśleć o pojemnikach lub kufrach do przechowywania stylizowanych na portowe skrzynie. Nie zapominajmy też designerskich lampach albo zegarach imitujących te znane z gmachów dworcowych. Oczywiście mile widziane są też różnorodne drobiazgi (ramki, pudełka, dekoracje itp.) ozdobione motywami miast takich, jak Paryż lub Rzym. Będą one nam przywodzić na myśl niezapomniane chwile spędzone w światowych metropoliach.
Źródło i zdjęcia: Dekoral
CZYTAJ WIĘCEJ
Dekoral Fashion - Colour & Style prezentuje najnowsze barwy
Kreacje Dekoral Fashion: Letni salon w kolorze soczystej pomarańczy
Kreacje Dekoral Fashion: Modny salon w stylu glamour
Kreacje Dekoral Fashion: Hiszpański salon w ognistych barwach
Eksperymentuj z modą i zgarniaj nagrody w konkursie Dekoral Fashion
DODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz | > Zaloguj się |
ZOBACZ TAKŻE
B.M. Polska gościła dystrybutorów
Fasada roku 2008
Nowa fabryka firmy Kreisel
Przeprowadzka Knaufa
Nowa linia do produkcji skalnej wełny Rockwool
PREZENTACJA FIRM
Festool
TEMAT MIESIĄCA
Mamy 30 lat na modernizację wszystkich budynków. Czy Polska na tym skorzysta?Zgodnie z założeniami nowej dyrektywy, państwa członkowskie UE muszą opracować długoterminową strategię renowacji budynków, zarówno publicznych jak i prywatnych. Plan jest taki, by do 2050 roku wszystkie budynki w Polsce były budynkami o niemal zerowym zużyciu energii (tzw. standard nZEB). Założone plany powinny zawierać także cele pośrednie, które zrealizujemy w latach 2030 i 2040. Czytaj więcej
RAPORTY I ZESTAWIENIA
Raport o budowie domów w Polsce. Jakie budują Polacy?
Wyniki najnowszego "Raportu o budowie domów w Polsce" przygotow...
Wykonywanie tynków specjalnych
Poradnik stanowi obudowę dydaktyczną programu jednostki moduł...
Raport specjalny: Ocieplenie domu
Zimowe miesiące to okres, w którym szczególnie docenimy dobrz...
Jakie są styropiany do ociepleń? Teoria, a praktyka
Wnikliwi inwestorzy często zadają pytanie, jaki styropian wybr...
Raport specjalny: Farby ścienne
Przemalowanie ścian na zupełnie nowy kolor to jeden z najprost...
Aktualna sytuacja i perspektywy branży budowlanej w Republice Kazachstanu
Opracowanie rynkowe sporządzone na zamówienie Wydziału Promoc...
Krucho z wiedzą wykonawców ociepleń o wymogach prawa budowlanego
Wyniki III fali badania TNS Pentor Poznań nt. rynku ociepleń w...
Więcej kleju w kleju? Negatywne wyniki. Nie tylko
7 próbek na 25 przebadanych klejów do styropianu nie spełnia ...
Jak brudzi się elewacja?
Materiałami najczęściej stosowanymi do wykonania wierzchniej ...
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Błędy w wykonawstwie prac ociepleniowych
Wskazówki dla wykonawców tynków maszynowych
Błędy wykonawcze tynków gipsowych
Tynki gipsowe - nowa jakość ścian i sufitów
Uwaga - czarny styropian!
Tynki maszynowe w okresie zimowym
Urządzenia do nakladania tynków
Szlachetna alternatywa
Nowoczesne tynkowanie
Wykonywanie tynków cienkowarstwowych
Ocieplanie wełną mineralną
Ocieplanie ścian budynku z cegły
Tynki cementowo-wapienne. Wykonanie i pielęgnacja
Przyczyny powstawania czarnych smug i przebarwień na powierzchni tynków gipsowych
Usuwanie wykwitów solnych z elewacji
Wysychanie tynków gipsowych
Inwazja kolorów
Błędy w ocieplaniu balkonów
Osuszanie z wilgoci technologicznej
Pielęgnacja i suszenie tynków gipsowych
JEGER - farby i efekty dekoracyjne do ścian
Eksploatacja maszyn tynkarskich
Polepszenie właściwości zapraw - recepty
Korozja biologiczna elewacji budynków
Tynki gliniane - trwałe i naturalne
Szkolenia dla branży tynkarskiej
Tynk dla wymagających inwestorów. Knauf MP 75L Diamant
Tapety z włókna szklanego
System urządzeń wspomagających pracę z płytami g-k
Idealnie gładka powierzchnia