Nowe rozwiązania do systemów ociepleń firmy Dow
Firma Dow, jako jeden ze światowych liderów w produkcji chemii i rozwiązań innowacyjnych, zaprezentowała swoje doświadczenia z obszaru trzech dywizji (chemia budowlana, powłoki ochronne oraz fungicydy) podczas I Międzynarodowej Konferencji Przemysłu Chemii Budowlanej w Warszawie, która odbyła się 27 listopada 2012 r.
Przedstawiciele techniczni i handlowi Dow Construction Chemicals, Dow Coating Materials i Dow Microbial Control rozmawiali o rozwiązaniach w zakresie systemów ociepleń ścian zewnętrznych (ETICS) oraz zapraw cementowych (CBR), które należą do najważniejszych zastosowań w branży budownictwa mieszkaniowego i instytucjonalnego.
Szerokie portfolio wyrobów Dow, od wodnych dyspersji polimerów akrylowych, eterów celulozowy i redyspergowalnych proszków polimerowych, po trwałe polimery i powłoki ochronne wraz z technologią kontroli rozwoju mikroorganizmów, pomaga odpowiedzieć na rosnące zapotrzebowanie klientów w zakresie trwałości, energooszczędne i efektywne kosztowo budynki.
Bartosz Górzyński, Kierownik ds. Obsługi Klientów Kluczowych w Dow Construction Chemicals w Europie Środkowo-Wschodniej, zaprezentował doskonałe rozwiązania w zakresie systemów dociepleń ścian zewnętrznych - PRIMALTM FS-3600 i WALOCELTM MKW.
"Producenci zapraw cementowych, chcąc polepszyć właściwości robocze swoich wyrobów, pomóc użytkownikom skrócić czas użycia i zmniejszyć koszty pracy, winni pomyśleć o dodaniu do swoich receptur wysoce efektywnych eterów celulozowych WALOCEL™ MKW produkcji Dow Construction Chemicals. Tymczasem PrimalTM FS-3600 jako wodna akrylowa dyspersja polimerowa do systemów dociepleń może być stosowana jako spoiwo szybkowiążące na elewacje przy niskich temperaturach (1oC – 5oC) i wysokiej wilgotności (do 95%)” - wyjaśniał Bartosz Górzyński.
Reprezentanci Dow Coating Materials - Dawid Sibilak Field Marketing Manager i Łukasz Żukowski Technical Service Chemist - mówili o oczekiwaniach wobec farb zewnętrznych, warunkach rynkowych oraz o technologii EVOQUE™ Pre-Composite Polymer Technology, która oferuje producentom powłok ich lepszą ochronę, przedłużoną trwałość i oszczędności w zakresie TiO2.
"EVOQUE™ jest polimerem nowej klasy i całkowicie nowym sposobem na maksymalizację oszczędności w zakresie TiO2 (bieli tytanowej). Dzięki technologii EVOQUE™ Pre-Composite Polymer Technology, wytwórcy farb mogą skorzystać z wielu praktycznych zalet począwszy od lepszego krycia poprzez dłuższą trwałość, jednocześnie zużywając nawet do 20% mniej TiO2. EVOQUE™ Pre-Composite Polymer wykazuje również znakomitą trwałość na zewnątrz" - wyjaśniał Łukasz Żukowski.
Paul Wood, Dow Microbial Control Customer Application Specialist, omówił w skrócie wagę przygotowania substratu przed zastosowaniem powłoki w systemach dociepleń ścian zewnętrznych, zarówno w nowych, jak i starych budynkach po renowacji, co jest kluczem do zapewnienia kontroli rozwoju drobnoustrojów. Zaprezentował produkt o nazwie BIOBAN™ 350 PST, który jest kolejną generacją materiałów grzybobójczych i pleśniobójczych, która zostanie wprowadzona na rynek w styczniu 2013.
"Aby pomóc zwalczać skutki zmiany klimatu wiele krajów inwestuje w programy izolacji cieplnych, hamujących straty ciepła z wcześniej nieocieplonych budynków" wyjaśniał Paul Wood. "O ile systemy te okazały się wyjątkowo skuteczne w obniżaniu strat ciepła, ich zastosowanie doprowadziło do znaczącego wzrostu liczby skarg na powłoki zewnętrzne w kontekście mikrobiologicznym. Dlatego ważne jest, by podejmować środki zapobiegawcze i naprawcze, aby zmniejszyć występowanie problemów rozwoju drobnoustrojów."
"Dow już zbudował dobrą reputację pośród producentów krajowych i zagranicznych świadczących dostawy na rzecz przemysłu budowlanego i pokrewnych, w Polsce i na innych rynkach Europy Środkowej” - stwierdził Robert Stankiewicz, Dyrektor Regionalny Dow w Polsce. "Celem Dow jest wzmocnienie obecności biznesowej na rynku lokalnym i kontynuowanie wspólnej pracy z naszymi klientami i partnerami handlowymi, by sprostać obecnym i nowym wyzwaniom oraz powiększyć nasz udział w rynku" - podsumował Robert Stankiewicz.
Pierwsza Międzynarodowa Konferencja Przemysłu Chemii Budowlanej
Pierwsza Międzynarodowa Konferencja Przemysłu Chemii Budowlanej, odbyła się 27 listopada 2012 r. w Warszawie. Udział w niej wzięło ponad 85 uczestników z 50 polskich i międzynarodowych firm działających w budownictwie i sektorze chemicznym. Konferencja oferowała uczestnikom okazję do wymiany najlepszych praktyk oraz zapoznania się z innowacjami, trendami i regulacjami prawnymi w branży budowlanej. Wśród sponsorów imprezy były The Dow Chemical Company, Kamery IR Autoryzowany Przedstawiciel Flir i Konica Minolta Sensing Europe B.V. Sp. z o.o. Oddział w Polsce.
Źródło i zdjęcia: Dow Polska Sp. z o.o.
DODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz | > Zaloguj się |
ZOBACZ TAKŻE
B.M. Polska gościła dystrybutorów
Fasada roku 2008
Nowa fabryka firmy Kreisel
Przeprowadzka Knaufa
Nowa linia do produkcji skalnej wełny Rockwool
PREZENTACJA FIRM
Festool
TEMAT MIESIĄCA
Mamy 30 lat na modernizację wszystkich budynków. Czy Polska na tym skorzysta?Zgodnie z założeniami nowej dyrektywy, państwa członkowskie UE muszą opracować długoterminową strategię renowacji budynków, zarówno publicznych jak i prywatnych. Plan jest taki, by do 2050 roku wszystkie budynki w Polsce były budynkami o niemal zerowym zużyciu energii (tzw. standard nZEB). Założone plany powinny zawierać także cele pośrednie, które zrealizujemy w latach 2030 i 2040. Czytaj więcej
RAPORTY I ZESTAWIENIA
Raport o budowie domów w Polsce. Jakie budują Polacy?
Wyniki najnowszego "Raportu o budowie domów w Polsce" przygotow...
Wykonywanie tynków specjalnych
Poradnik stanowi obudowę dydaktyczną programu jednostki moduł...
Raport specjalny: Ocieplenie domu
Zimowe miesiące to okres, w którym szczególnie docenimy dobrz...
Jakie są styropiany do ociepleń? Teoria, a praktyka
Wnikliwi inwestorzy często zadają pytanie, jaki styropian wybr...
Raport specjalny: Farby ścienne
Przemalowanie ścian na zupełnie nowy kolor to jeden z najprost...
Aktualna sytuacja i perspektywy branży budowlanej w Republice Kazachstanu
Opracowanie rynkowe sporządzone na zamówienie Wydziału Promoc...
Krucho z wiedzą wykonawców ociepleń o wymogach prawa budowlanego
Wyniki III fali badania TNS Pentor Poznań nt. rynku ociepleń w...
Więcej kleju w kleju? Negatywne wyniki. Nie tylko
7 próbek na 25 przebadanych klejów do styropianu nie spełnia ...
Jak brudzi się elewacja?
Materiałami najczęściej stosowanymi do wykonania wierzchniej ...
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Błędy w wykonawstwie prac ociepleniowych
Wskazówki dla wykonawców tynków maszynowych
Błędy wykonawcze tynków gipsowych
Tynki gipsowe - nowa jakość ścian i sufitów
Uwaga - czarny styropian!
Tynki maszynowe w okresie zimowym
Urządzenia do nakladania tynków
Szlachetna alternatywa
Nowoczesne tynkowanie
Wykonywanie tynków cienkowarstwowych
Ocieplanie wełną mineralną
Tynki cementowo-wapienne. Wykonanie i pielęgnacja
Ocieplanie ścian budynku z cegły
Usuwanie wykwitów solnych z elewacji
Przyczyny powstawania czarnych smug i przebarwień na powierzchni tynków gipsowych
Wysychanie tynków gipsowych
Inwazja kolorów
Błędy w ocieplaniu balkonów
Osuszanie z wilgoci technologicznej
Pielęgnacja i suszenie tynków gipsowych
JEGER - farby i efekty dekoracyjne do ścian
Eksploatacja maszyn tynkarskich
Polepszenie właściwości zapraw - recepty
Korozja biologiczna elewacji budynków
Tynki gliniane - trwałe i naturalne
Szkolenia dla branży tynkarskiej
Tynk dla wymagających inwestorów. Knauf MP 75L Diamant
Tapety z włókna szklanego
System urządzeń wspomagających pracę z płytami g-k
Idealnie gładka powierzchnia