Strona główna | AktualnościBenjamin Moore ogłasza kolor roku 2015

Benjamin Moore ogłasza kolor roku 2015

Benjamin Moore wraz z kolorem roku prezentuje paletę trendów kolorystycznych - Color Trends 2015. Stonowane, monochromatyczne wnętrza to propozycja marki na przyszły rok. Wysublimowane odcienie w różnych tonacjach to przepis na dom, w którym panuje harmonia sprzyjająca relaksowi.

Amerykańska marka Benjamin Moore ogłasza Guilford Green hc-116 kolorem roku 2015. To delikatna, srebrzysta zieleń, która idealnie wkomponuje się w klimat nowoczesnych i klasycznych wnętrz. Kolor roku Benjamin Moore Guilford Green hc-116 otwiera paletę przyszłorocznych trendów kolorystycznych - Color Trends 2015, która mieni się 23 pięknymi odcieniami: zieleni, błękitów, różów i fioletów.

Dyrektor kreatywna Benjamin Moore - Ellen O’Neill nie kryje zachwytu nowym kolorem roku, "Jestem oczarowana Guilford Green hc-116. Choć to bardzo delikatny odcień to ma niezwykłą siłę oddziaływania. Doskonale uwydatnia architektoniczne walory przestrzeni. Guilford Green hc-116 to kolor inspirowany naturą, niezwykle świeży i radosny.
 
Z obserwacji zespołu ds. koloru marki Benjamin Moore wynika, że zarówno w modzie, przemyśle włókienniczym, jak i sztuce prym wiodą stonowane, spokojne barwy. W designie wyraźna jest też tęsknota za projektami budzącymi optymizm i radość. 
 
Guilford Green hc-116 doskonale oddaje klimat palety trendów kolorystycznych - Color Trends 2015, odwołującej się do monochromatycznych zestawień: ciepłych, zimnych, jasnych i ciemnych odcieni jednego koloru. Różne interpretacje tej samej barwy wystarczą, by stworzyć we wnętrzu oryginalny i niepowtarzalny nastrój. Aż trudno uwierzyć, że taki efekt da się uzyskać przy użyciu zaledwie jednego koloru. Monochromatyczne podejście w projektowaniu daje nieskończoną ilość kombinacji kolorystycznych. Podkreśla też znaczenie faktury w projektowaniu.
 
Color Trends 2015 przedstawiają różne twarze czterech głównych odcieni: zielonego, niebieskiego, różu i fioletu. Wyszczególnione spośród nich nasycone, odważne barwy to nowe spojrzenie na kolor we wnętrzu, które ewoluowało w stosunku do trendów kolorystycznych z 2014 roku, gdzie prym wiodły delikatne, spokojne pastele.
 
"Klienci są gotowi na to, by eksperymentować z kolorami i z większą odwagą podchodzą do bardziej oryginalnych rozwiązań, które mają stanowić niepowtarzalny, osobisty akcent w wystroju ich domów. Takie podejście przyświecało nam przy tworzeniu Color Trends 2015. Cztery wiodące barwy w różnych odcieniach mają inspirować do jedynych w swoim rodzaju, świeżych i niebanalnych projektów" - wyjaśnia Ellen O’Neill.
 
Obejrzyj przewodnik po trendach kolorystycznych na 2015 rok marki Benjamin Moore. Każda z 23 barw, starannie wybranych przez markę Benjamin Moore, może być użyta praktycznie do każdego stylu i będzie współgrać z innymi kolorami z palety Color Trends 2015:


Źródło i zdjęcia: Benjamin Moore

CZYTAJ WIĘCEJ

Magic Board System marki Benjamin Moore - połączenie farby tablicowej i tapety magnetycznej
Wzornik "Williamsburg" firmy Benjamin Moore dostępny na polskim rynku
Na błysk - nowa emalia marki Benjamin Moore
Wnętrza w bieli - porady marki Benjamin Moore
Benjamin Moore udoskonalił farbę do kuchni i łazienek
Linia farb wewnętrznych Aura marki Benjamin Moore
PPG prezentuje kolorystyczne trendy na rok 2015
Benjamin Moore maluje panoramę Krakowa
Dulux ogłasza Miedziany Oranż wnętrzarskim Kolorem Roku 2015
Denim effect - farba dekoracyjna w kolorze niebieskiego jeansu
Konsumenci docenili ekologiczną farbę Natura marki Benjamin Moore
Nowa farba elewacyjna Aura(R) Exterior 629 marki Benjamin Moore
Farba ben marki Benjamin Moore sprawdza się w realizacjach typu DIY



DODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się
PREZENTACJA FIRM
Festool
TEMAT MIESIĄCA
Mamy 30 lat na modernizację wszystkich budynków. Czy Polska na tym skorzysta?

Zgodnie z założeniami nowej dyrektywy, państwa członkowskie UE muszą opracować długoterminową strategię renowacji budynków, zarówno publicznych jak i prywatnych. Plan jest taki, by do 2050 roku wszystkie budynki w Polsce były budynkami o niemal zerowym zużyciu energii (tzw. standard nZEB). Założone plany powinny zawierać także cele pośrednie, które zrealizujemy w latach 2030 i 2040. Czytaj więcej